5.2 C
London
Thursday, November 26, 2020
£1 = 0.00RON / €inf / $0.00

(cum) v-a afectat criza?

Discussion in 'SEZATOARE' started by motanik, Aug 14, 2009.

1. motanik

motanik New Member

Trophy Points:
    0
    V-a afectat criza mondiala? In ce fel?

2. kitsul

kitsul New Member

Trophy Points:
    0
    E 10.48am, marti.

Sunt acasa, plictisit - putin demoralizat, intr-o amiaza de marti.

Cam asa m-a afectat criza. In urma cu un an, inainte sa devina acuta, nu mai puteam de munca. Chiar imi scurtasem concediul de iarna ca sa pot veni sa termin mai repede un proiect pt a-l putea incepe mai curand pe celalalt. Munceam in refurbishment. Tot pe aceeasi linie, dar cert e ca la un nivel mult redus.

3. gabrielaplaton

gabrielaplaton New Member

Trophy Points:
    0
    Buna... din fericire pentru mine criza mondiala mi-a ocolit familia...pot sa spun ca pe perioada crizei mi-am schimbat locul de munca,mi-au crescut veniturile..singurul inconvenient a fost ca nu am putut pleca in concediu vara asta,neavand timp suficient.In schimb ,ne-am bucurat de prezenta celor dragi care ne-au vizitat si asteptam cu nerabdare alti musafiri in urmatoarele zile :) Daca ramaneam in Romania,stiu sigur ca situatia ar fii fost cu totul alta,deoarece lucram si eu si sotul meu intr-un sector care pe moment este foarte afectat de criza.

4. adynutza

adynutza New Member

Trophy Points:
    0
    Mie mi-a afectat o bucata f importanta a vietii, sper sa termine curand caci altfel nu stiu cat mai rezist psihic...

Am trait in Ro (in criza tot timpul), am venit aici in 2007 si fiind problemele cu dreptul de munca solutia pe care am crezut-o mai convenabila a fost sa lucrez part-time cu yellow si intr-un an sa fac acte si experienta...
    Apoi cu acte si experienta a venit criza .... si caut job full-time de un an
    -obosit-

Timpul trece , planulete se duc peste cap, tb sa punem deoparte ceva, sa avem macar de un depozit, si apoi peste cativa ani sa ne gandim la un copil....
    Deci pe mine m-a prins in cel mai rau moment al vietii si imi afecteaza toata viata... ca sa nu mai zic de depresia prin care trec cand vad ca nu reusesc sa ma descurc sa ies la suprafata care imi mai manca cativa ani din viata ...

Share This Page