23.5 C
London
Tuesday, May 26, 2020
£1 = 0.00RON / €inf / $0.00

cum pot suna in Romania

Discussion in 'SEZATOARE' started by dansimih, Jun 18, 2008.

1. dansimih

dansimih New Member

Trophy Points:
    0
    Ce cartela ar trebui sa cumpar ca sa pot suna acasa in Ro, ieftin?De pe vodafone UK pe vodafone RO,e bine sau e scump?Poate imi sugerati ceva ieftin.Thanks

2. mikee

mikee New Member

Trophy Points:
    0
    Cauta la indieni la OFF LICENCE au cartele pay as you go la vodafone cu care poti suna acasa cu 12 pence pe minut

3. flori2007

flori2007 New Member

Trophy Points:
    0
    Eu am cartela pay as you go de la orange si mi-am activat optinea 'camel' sun in romania cu 10 pence pe mobil si 5 pence pe fix. -staycool- taycool-

4. andreiuta12345

andreiuta12345 New Member

Trophy Points:
    0
    Eu am abonament pe orage.L-am facut acum un an cu contract pe un an jumatate.M-am indreptat spre Orange pentru ca la acea vreme cineva imi spusese ca poti suna gratis oriunde intre anumite ore folosind un numar de la You Call care era(si este si acum):07744200011.Nu am apucat sa beneficiez de acest avantaj decat o luna caci incepand cu luna iulie a anului trecut numarul acesta nu a mai fost gratis si tin minte ca m-am trezit cu o factura de peste 250 de lire.
    Totusi acum folosesc cartele lycatel...costa cinci lire+2.5 lire bonus(deci platesti doar cinci lire,de la indieni) si am cam 1100 de minute pe fix cu romania si nu imi mai "ataca" factura de telefon...Mi se ia din minute dar nu ma mai taxeaza.
    Cand chiar nu am cartela...mai indraznesc sa sun...asa putin cinci-sase minute pe mobil de pe numarul de la Your Call mai sus mentionat si imi ia in jur de o lira...
    Tot saptamana trecuta am primit un mesaj de la you call care suna asa:
    "Youcall News:Calls to Romania are now available 24/7 on 07755300203.Save this access number and keep making great value calls www.yourcallworld.com "
    Acum sincera sa fiu nu stiu daca acest nou numar ii favorizeaza pe cei care au minute gratis pe abonament cum era anul trecut sau nu e nici o diferenta intre acesta si cel vechi...
    Daca stie careva ..cateceva in legatura cu yourcallworld...sa ne zica si noua daca numarul acesta de legatura si anume :07755300203 e gratis pt cei cu abonament...

5. iancuflorian93

iancuflorian93 Member

Trophy Points:
    16
    Cartela VODAFONE PAYG costa doar 5 centi pe minut cu orice landline in Romania minimum charge este de 15 centi vezi siteul Vodafone daca vrei cel mai ieftin pe landline cauta-ma pe privat -badteeths- adteeths-

6. rebecca_uk

rebecca_uk Active Member

Trophy Points:
    38
    Home Page:
    Scuzata-mi fie interventia si offtopicul, dar asta nu suna un pic precum postarea cu carnatii de la depozitul romanesc din Wembley? Va mai amintiti?

Ontopic, daca stiti ceva si vreti sa impartasiti si celorlalti, postati pe forum.
    Daca nu, trimiteti direct mesaj privat cui doriti si astfel salvati cel putin un comentariu..."la obiect" -badteeths- adteeths-

7. agnb1

agnb1 New Member

Trophy Points:
    0
    eu telefonez cu 1 p pe minut pe fix. My phone bil, BT este cam 40-50 lire / 3 luni si asta include taxa care e 30 lire.
    numerele
    1p 08448613838
    2p 08444622828 / 08447990808
    4p 08444283232
    9p 08719497474
    dup care firmati numarul din romania adica 0040xxxxxxxxxx

O hope it helps !

8. muerte

muerte New Member

Trophy Points:
    0
    08442009898 -de pe bt pe fix in ro dupa care 0040... este 0.5p/min. stiu suna ciudat. Ar mai fi de pe bt. pe mobil,08444280004 asta e 4p/min. si 08717551715 bt-mobil-6p. Bafta...

9. taisia

taisia New Member

Trophy Points:
    0
    Buna,

stie cineva daca se mai poate suna de pe O2 in Romania folosind minutele gratuite , asta in cazul abonamentului; acum cateva luni bune se putea dupa care O2 a scos optiunea sau a scumpit-o...sau titi o alta varianta de a suna de pe mobil folosind minutele gratuite din abonament, asta in cazul abonamentului O2....? Multumesc

10. cata246

cata246 New Member

Trophy Points:
    0
    Subscriu,folosesc aceiasi metoda,de pe fix pe fix 1p/minut.
    Pt cei ce vor sa sune de pe mobil,cu 10p/minut este o varianta sa te inregistrezi cu 18866,eu o folosesc de 5 ani,nu am fost incarcat aiurea niciodata,si functioneaza f bine.

11. radio

radio New Member

Trophy Points:
    0

Poti suna, dar nu in stilul clasic. Si eu folosit O2 ani la rand, in special pentru ca puteam suna acasa gratuit sau cu f putini penny.

Vremurile s-au mai schimbat. Insa, ne adaptam si noi.

Eu am abonament de O2 si in parte imi folosesc minutele pentru a suna gratuit in Romania (pe fix) sau cu 8eurocenti/min pe mobil (cam 6.5p/min). Tot ce trebuie sa faci este sa iti downloadezi/faci cont la www.justvoip.com . Incarci 10 euro si primesti 120 zile gratuite catre retele fixe din Romania, UE, mob/fix in SUA/Canada. Ca sa poti suna si de mobil, nu doar de pe calculator, tot ce mai trebuie sa faci este sa iti inregistrezi numarul cu ei. E foarte simplu. Ai sa vezi in pagina ta de cont personal. Acesta e ultimul pas. Odata completat poti forma un numar de genul 012.... , landline in UK, care are aceleasi functii ca un robot clasic.
    Poti sa inregistrezi de ex si un numar de fix sau de mobil din Romania, asa ca cei de acolo pot sa te sune gratuit de acasa pe fix sau cu 5p/min pe mobilul tau. Exact ca pentru UK, cei de la justvoip au un numar de fix in Bucuresti, de gen 021 ... .... .

Sper ca informatiile de fata sa iti/va fie utile! :)

12. tess

tess New Member

Trophy Points:
    0
    salut...
    eu am folosit tot felul de cartele si coduri ca sa pot suna acasa dar de cand am descoperit ca T-mobile are tarife catre romania de 5p pe fix(inclusiv pe digimobil pt cei care au rds deci cu atat mai bine) si 15 p/min pe mobil..eu zic ca se merita daca nu ai landline. -staycool- taycool-
    numai bine

13. dana26

dana26 New Member

Trophy Points:
    0
    Sal ,
    Pana acum am sunat de pe t-mobile , cu 5 p /fix si 15/mobil . Am incercat si 12voip.com insa daca nu cumperi credit nu poti vb mult , maxim 15 minute . In ultima perioada am folosit http://www.cherry-call.co.uk/ , am sunat in Germania , RO , Spania , Usa , au tarife foarte bune .

14. karina27f

karina27f New Member

Trophy Points:
    0
    Eu sun in Romania cu Cardul A to Z pe care il achizitionez ori de la post office sau de la magazinele asiaticelor.Costa 5 lire. este de culoare albastra si scrie A-Z COUNTRIES INTERNATIONAL CALLING CARD.
    Trebuie sa razuiesti codul....suni nr de tel pe care il gasesti pe card. sunt atat nr cu 080 care e free of charge de la land line, sau ...daca ai minute free pe mobil e un nr cu 02077540001, astepti instructiunile....introduci codul de pe cartela...si apoi formezi nr din tara.
    In general daca sun pe fix in romania , am cam 500 minute, iar daca sunt pe mobil cam 200 minute.

15. julianne

julianne New Member

Trophy Points:
    0
    Sa inteleg ca toate tarifele sunt ptr BT landline -telef fix in RO sau si mobil.
    Cele mai ieftine care le stiu sunt 2p/min ptr fix si 8p/min ptr mobil de pe BT landline...M-ar interesa unul mai ieftin de 8p/min ptr mobil, so e cumva unul din astea de sus ca nu e prea clar .Multumesc.

16. julianne

julianne New Member

Trophy Points:
    0
    Numar de telefon de sunat dupa landline BT in Ro pe mobil, mai ieftin de 8p/min , stie cineva, multumesc...

17. julianne

julianne New Member

Trophy Points:
    0
    Cata, 1p/min este si daca sun pe mobil in Ro sau doar pe fix???Thx

18. bichonu

bichonu New Member

Trophy Points:
    0
    eu folosesc lebara mobile , am 4 penny pe minut cu romania , iti iei cartela , ii bagi simul in mobilul tau si gata .

19. dorisa

dorisa New Member

Trophy Points:
    0
    Buna sa iti fie inima Bichonule!
    Lamureste-ma si pe mine te rog: asta e un tip de cartela? Eu sunt inca in Romania, dar vreau sa fiu pregatita cand aterizez acolo ... Multumesc.

Share This Page