24.1 C
London
Monday, August 26, 2019
£1 = 0.00RON / €inf / $0.00

cum pot ajunge din southampton la london stansted airport

Discussion in 'SEZATOARE' started by varu0612, May 10, 2008.

1. varu0612

varu0612 New Member

Trophy Points:
    0
    Salut,

As vrea sa stiu cum pot ajunge din Southampton pe London Stansted airport si cat timp imi ia sa ajung ptr a pleca cu blue air-ul acasa? -scratch- cratch-

Incerc sa gasesc cea mai buna oferta ca si timp/ pret. Am inteles ca pot lua coach bus sau trenul doar ca nu pot cat ma costa si ruta directa.

Imi puteti da cateva linkuri ?
    Pentru a face rezervare din timp pot sa platesc si cash sau numai cu cardul ?

Merci.

2. varu0612

varu0612 New Member

Trophy Points:
    0
    Nu e nimeni din southampton care a fost macar o data in Romania si a trebuit sa mearga cu coach bus-ul pana la aeroport ??

3. southerner

southerner New Member

Trophy Points:
    0
    Nu cred ca au mers prea multi cu coach=ul de la Southampton pina in Stansted ca ia prea mult timp. Ideal e cu masina.

Deci, du-te pe http://www.nationalexpress.com/ si cauta exact ce iti trebuie tie - . M-am uitat acum si ia cam 3,5 pina la 5 h, depinde de ora la care pleci. Ai niste linkuri acolo si ptr tren daca nu-ti place cu coach-ul.

Cit despre bilet de avion, il cumperi online cu card- credit sau debit. Nu poti plati cash-evident.

Succes

4. varu0612

varu0612 New Member

Trophy Points:
    0
    mersi pentru info.

Ai cumva un link si pentru tren ?

5. varu0612

varu0612 New Member

Trophy Points:
    0
    Imi puteti spune si mie ce optiuni alegeti voi pentru a ajunge la aeroport in Luton/ Stansted din Southampton ?

Eu am cautat atat ptr coarch cat si ptr tren dar vad ca ptr tren ma costa cam 40£ si dureaza cel putin 3 ore.

Iar prima cursa cu coach-ul e la 5....deci daca vreau sa zbor cu wizz air-ul....nu am nici o sansa sa prind avionu.

voi cum procedati, excluzand masina...pentru ca nu am asa ceva !!?!!

Merci

6. southerner

southerner New Member

Trophy Points:
    0
    http://www.nationalexpress.com/bp/b2.cfm?id=128443239

intra pe link-ul de mai sus . am pus o data aiurea numai ca sa vezi ce coach-uri ai. deci dupa cum vad eu poti ajunge la 5 dimineata.
    eu nu stiu la ce ora e aviounul cu Wizz air ca nu am mers niciodata cu ei. Dupa cum scrii tu ma gindesc ca e f dimineata?

Nu stiu cum pot sa te ajut altfel ca eu am circulat numai cu masina pina acum. Oricum,un drum dus -intors care costa 40 de lire - dupa spusele tale, nu e rau, sa stii. Pretul asta e destul de bun. NU stiu cum poti gasi ceva mai ieftin.
    Succes

7. dud

dud New Member

Trophy Points:
    0
    Si daca "imprumuti" o masina, tot te costa petrolul. -badteeths- adteeths-

8. irina250977

irina250977 New Member

Trophy Points:
    0
  9. alyd20

alyd20 New Member

Trophy Points:
    0
    salut ! si eu stau tot un southampton si pot spune ca am calatorit de la toate aeroporturile spre romania si nu numai. cel mai eficient e sa rezervi pe www.nationalexpress.com un bilet la pret bun (eu tot timpul calatoresc cu 10 lire dus-intors) , autobus care te lasa in victoria coach station si de acolo treci doar strada la easy bus si iei spre stansted(rezervari la www.easybus.co.uk sau .com ca nu-s sigura) bilet care costa de la 2 lire pentru un drum . deci pana in 20 de lire return si foarte ok si ca si schimbat de mijloace in comun eu spun ca e bine. sper sa te ajute ...

10. varu0612

varu0612 New Member

Trophy Points:
    0
    Salutare,

Cei care au zburat cu wizz air-ul de la buc la london stansted si au facut si rezervare la bus pana la victoria station imi poate spune si mie cam la ce ora ajunge ? Pentru ca trebuie sa imi fac rezervare la coach pana in Southampton si din pacate am vazut ca wizz air-ul o sa imi trimita cu 72 ore toate detaliile legate de calatorie.

Ceea ce ma obliga sa imi fac rezervare mai tarziu la coach...iar pretul va fi mai ridicat.

Multumesc

11. poujou_kick

poujou_kick New Member

Trophy Points:
    0
    salut, pai o sa-ti spun eu care e conexiunea cu trenurile:
    ai soutwest trains din southampton pana in waterloo de acolo trebuie sa treci prin footbridge catre waterloo east (sunt semne , sau daca nu te descurci , langa mc donalds pe scari),de acolo iei souteastern trains un stop pana in london bridge iar din london bridge , ai la fiecare 15 min tren catre bedford (la fix si la si jumatate sunt mai rapide, la si un sfert si la fara un sfert opresc in mai multe statii),asta daca nu calatoresti intre 7 si 9 dimineata sau 16:00 -19:00 cand e peak time si serviciile astea merg din london blackfriars . deci ai 1,1/2 ore din southampton pana in london si inca 45 minute din london bridge pana in luton airport parkway iar de pret, ai dreptate cam asa e la 35-40£ , succes:) -congrats- ongrats-

Share This Page