13.6 C
London
Thursday, June 27, 2019
£1 = 0.00RON / €inf / $0.00

Cum e viata in Basildon Essex?

Discussion in 'EAST' started by florycica, Oct 20, 2011.

1. florycica

florycica New Member

Trophy Points:
    0
    Buna seara.Imi puteti spune cum e in Basildon Essex?Ne vom muta in vara acolo si as dori sa aflu cum e cu locurile de munca.As dori o parere pertinenta si obiectiva.Eu sunt hairstylist si sper sa gasesceva in domeniu.Multumesc!

2. albea

albea Active Member

Trophy Points:
    38
    Occupation:
    Taxi driver
    Basildon e mic si linistit. Acolo ma duc eu la sala pentru exercitii. Acum a gonit si tiganii din tabara ilegala. Nu ca ar fi fost ceva probleme cu ei ...

Dar de ce Basildon? Are o fabrica de tractoare si ... cam atat.

3. cristina_alexa

cristina_alexa New Member

Trophy Points:
    0
    In privinta chiriilor , Basildon-ul e ok, destul de ieftin....dar ca si munca nu as putea zice..eu am locuit destul de aproape de Basildon, mai putin de 6 mile, dar localnicii il considera un oras destul de periculos. Oricum parerea mea, In Essex in general e destula munca, atata timp cat o sa vi cu temele facute, si actele pregatite. Bafta!, Eu am ales CHElmsfordul, desi mai scump putin, oras frumos, 30 de min cu trenul pana la Londra, si in general MAI "SECURE". bAFTA MULTA.

4. florycica

florycica New Member

Trophy Points:
    0
    Multumesc pt raspuns.De ce basildon?Pai m-am inscris acolo la colegiu de fapt nvq part time si m-am gandit sa imi caut in zona sa lociesc dar se pare ca nu e o idee buna.Eu sunt hairdresser de 10 ani si m-am gandit ca as obtine dreptul de munca mai usor daca ma inscriu la un colegiu,cu plata evident.Am ales Essex pt ca am o prietena in Beillicary Essex(nu cred ca am scris bine)dar acolo e mai scumpa chiria...Oricum avem un copil deci siguranta conteaza!!!
    Ne mai documentam.Care parte e mai ok si ca sigranta si ca job?

5. csandra832000

csandra832000 New Member

Trophy Points:
    0
    Buna, si pe mine ma intereseaza Essex-ul. Si NVQ. Poti sa imi spui ce ai maifacut? Unde te-ai inscris la cursuri si daca ai gasit ceva de inchiriat?
    Mersi -hipno-

6. PuturOSU`

PuturOSU` New Member

Trophy Points:
    0
    Home Page:
    Nu stiu cum sa iti explic exact...ideea e ca... "The only way is Essex!" In special Sam si Billie Faiers! -ras2-

p.s. cum e treaba cu offtopicu` aici? :| post-hunt ceva? practic n`am treaba cu topicu`, da` n`am putut sa ma abtin.... am citit de j`de`mii de ori in The Sun de surorile Towie incat cand aud Essex ma gandesc la treaba de mai sus :))

7. csandra832000

csandra832000 New Member

Trophy Points:
    0

8. florycica

florycica New Member

Trophy Points:
    0
    Buna seara!Nu stiu cum e cu off topicul dar sincer cei care suntem inca in Romania nu stim despre ce vb.(The only way is Essex!" In special Sam si Billie)si nici nu cred ca ne intereseaza -interrresti

csandra832000

Colegiul este in Basildon si se numeste
    Essex College.Da cautare pe google si ai sa gasesti tot ce te intereseaza.Sunt f seriosi.Mie mi-au trimis si scrisoare acasa de confirmare.daca te pot ajuta cu ceva sa imi spui.Succes!!! -thumbsup-

9. csandra832000

csandra832000 New Member

Trophy Points:
    0
    Mie imi place Basildon-ul. M am uitat si la cursurile colegiului respectiv, se pare ca au si pentru cosmetician. Tu pana la urma nu mai mergi in Basildon? AM vazut pe un al topic ca te ai razgandit :(.
    Si eu am 2 copii mici, poate mergem impreuna pe undeva si punem si de-o "pravalie", tu hair stilist eu beauty therapist -ras2-

10. florycica

florycica New Member

Trophy Points:
    0
    csandra832000
    AM revenitla ideea de a ne muta in Essex dar nu stiu daca chiar in Basildon,dar colegiul il voi urma acolo,asa ca ne putem intanli.E adevarat ma rezgandisem pt.ca erau destul de mari chiriile darprietene mea a zis ca in alte zone desi sunt chiriile mai mici si oportunitatile sunt la fel,si cei de pe forum m-au ajutat sa ma mai gandesc si sa revin asupra deciziei.
    Eu voi pleca la inceputul lui martie asa ca...tinem legatura.
    Numai bine si multa bafta -thumbsup-

11. csandra832000

csandra832000 New Member

Trophy Points:
    0
    waw, mai repede decat noi. am vrut sa-ti dau PM, dar nu stiu cum. vrei sa vorbim pe mail..sau chiar la tel? -hipno- btw, Simona este numele meu -limba-

12. florycica

florycica New Member

Trophy Points:
    0
    Simona.uite adresa mea de mail:hairbyflory@yahoo.com.Putem vb si pe mess. -asa-asa-

13. PuturOSU`

PuturOSU` New Member

Trophy Points:
    0
    Home Page:
    aveti internet, nu trebuie sa fiti aici sa cautati pe google cele scrise mai sus. Daca va uitati dupa Towie Sisters, apai, timp s`aveti. sunt varianta British a cutrelor noastre de pe la tv. aproape bune si`atat...

@csandra832000...mai erau cateva, da` ele n`au fost batute prin cluburi ca sa apara in The Sun 2 saptamani, zi de zi, fiecare cu vanataile la vedere... de dimensiunile unui nimic dar al caror proces de vindecare l`am citit in fiecare zi :)) cred ca spre final deja erau vindecate si le`au facut cu machiaj ca n`aveau despre ce altceva sa scrie :))

forycica, imi cer scuze din nou ca am facut risipa de hartie si litere virtuale pe`aici si m`am amuzat, in loc sa fiu sobru si serios.

14. csandra832000

csandra832000 New Member

Trophy Points:
    0
    @ PuturOSU`.... -wow-

15. florycica

florycica New Member

Trophy Points:
    0
    Puturosu,nu sunt eu asa suparacioasa stai linisti.Multumesc oricum de lamurire -limba-
    Daca tot esti pe langa topic ai fi putut sa ne dai varianta British a "cutrilor"stiu ca nu exista acest cuvant in limba romana,ca sicer pe mine nu ma interesaza fetele si daca e sa-mi clatesc ochii macar sa merite -ras4-
    Pa,fata!!!Adica Pa,tu!!!! -lolozaurmic

16. gicoveanu.alina

gicoveanu.alina New Member

Trophy Points:
    0
    nevoie de prieteni romani din zona Danbury, Chelmsford-Essex

Buna,
    Numele meu este Alina.De o saptamana am venit ca si Aupair in Danbury.Daca sunt romani in preajma mi-ar face placere de a socializa in romana si cu romani ca sincer deja imi vine sa o iau inapoi spre casa:(.

Va multumesc !

17. paraipancrs

paraipancrs New Member

Trophy Points:
    0
    eu sunt din Derby daca e cineva pe aici poate sa ma contacteze la nr 07500717979

18. memphiss

memphiss New Member

Trophy Points:
    0
    Ma numesc Radu si stau in Stanford le Hope, daca e cineva prin zona .... 07423 725820

Share This Page