9.4 C
London
Sunday, June 16, 2019
£1 = 0.00RON / €inf / $0.00

Cu si despre animalutzele noastre

Discussion in 'Fotografie' started by motanik, Feb 9, 2006.

1. motanik

motanik New Member

Trophy Points:
    0
    Eu tin mortis sa ma laud cu Pufa mea ;D

2. Anonymous

Anonymous Guest

Ma faci sa pling...si eu am un Puf asa acasa, al meu e Rick, e mai inchis la culoare un pic decit a ta, si mi-e asa dor de el...E un batrinel, mititelul, are 12 ani jumatate, si mi-e dor de barba lui alba... :'( :'( :'( :'(

3. motanik

motanik New Member

Trophy Points:
    0
    A mea are 6 ani, o avem de cand avea vreo 2 saptamani si e rasfatata casei. Mananca numai ce mancam noi, sa nu vada pedigree sau alte mancaruri pt caini. Prefera alunele, semintele decojite (sa nu razi!), inghetata, ciocolata, cascaval, branza, cateodata salam dar nu orice fel, pui...ce sa mai, nu suntem noi asa pretentiosi cum e ea.
    Doarme in varful patului, sforaie, e un copil pt ai mei...Nu stiu ce o sa se faca atunci cand o sa vina bebe caci e foarte geloasa.

Ce dor imi e de ea...

Adu si tu poze cu Rick!

4. Anonymous

Anonymous Guest

Al meu la fel...ii luam de ziua lui cite o conserva de pedigree, nici nu o mirosea...niciodata n-a mincat mincare pentru ciini...si al meu tot numai ce mincam noi vrea...si pe linga cele enumerate de tine, al meu mai bea si lapte, ou ii place tare, pepene rosu (eu ii zic harbuz, ca asa e la Moldova, de)...
    Trebuie sa caut ce poze am luat de acasa cu el si am sa scanez si afisez aici. Il avem de la 2 saptamini si noi, deci e proprietate personala...aaaa...si dl meu nu merge in lesa...niciodata n-a mers...dar nu te paraseste, sta numai prin picioarele tale, de te impiedici de el tot timpul...si latra cind vede aspiratorul, mai ales in functiune, incearca sa-l muste... Si mai am o pisica (9 ani in mai) cu care se intelege ca un frate, el fiind mai mare are grija de pisoi...si 2 broaste testoase pe care cind le scot la plimbare prin casa Rick incearca sa le muste de cap...:) ce mai, gradina zoologica acolo... Rick o iubeste cel mai tare pe mama, si cind ea lipseste vreo 2 zile, nici nu maninca, nu vrea afara, se ascunde intr-o camaruta si asteapta ca ea sa se intoarca...:( tare trist...Cel mai mult imi place cum incearca sa rida cind e fericit ca te vede dupa mult timp...face un nas cret, nu stiu cum

5. motanik

motanik New Member

Trophy Points:
    0
    A mea nu mai are un ochisor de vreo 3 ani. Aveam in curte o alta catea mai mare si s-a nimerit sa roada aia la un os si Pufi sa aiba chef de joaca..aia crezand ca ii vrea osul (desi Pufi toata e cat un os mare ;D ) a muscat-o de cap si i-a sarit pur si simplu ochisorul :mad: Am dus-o la dr imediat, i l-a bagat inapoi dar nu l-a mai putut fixa si deci nu mai vede cu ochiul ala. O saptamana i-am dat antibiotice si am uns-o cu alifii, ce mila ne era de ea...

Eu mai am 4 papagali care vor fi 6 in curand ;D

6. gobryella

gobryella New Member

Trophy Points:
    0
    ii ai acolo papagalii?

7. motanik

motanik New Member

Trophy Points:
    0
    Nu. Sunt acasa, am lasat doi dar mama i-a inmultit si mi-a zis ca urmeaza sa mai ia inca doi. Ce o fi in casa nici nu vreau sa ma gandesc, mai ales ca Pufi ii uraste si se chinuie sa ajunga la ei iar cand aia canta ea latra de mama-mama ;D

8. motanik

motanik New Member

Trophy Points:
    0
    pe astia i-am lasat eu acasa, pe cei noi nu ii am ;)

9. gobryella

gobryella New Member

Trophy Points:
    0
    mie imi plac papagalii.am si eu o pereche.i-am luat de gura fetei.pe urma i-am indragit.cand vorbesc eu,ei tac.ii respect pt treaba asta ;D
    la inceput am avut numai unul.ca mi s-a parut cam scump.800 mii.no...i-am pus oglinda in colivie.vorbea singur privind in ea.la inceput m-a amuzat dar pe urma mi-a fost mila si la primul 10 al fetei trosc am mai luat unul.

10. Anonymous

Anonymous Guest

...My Pet...named Tuptulina :)

11. motanik

motanik New Member

Trophy Points:
    0
    Wow, what a nice bunny! ;)

12. ramy

ramy New Member

Trophy Points:
    0
    Eu am avut un papagal COCUTA, dar a murit acum 1 an si ceva....era fenomenal...l-am invatat sa vorbeasca...statea numai pe noi, manca de pe limba...intelegea tot...ne pupa..ce sa mai asa papagal nu a mai avut nimeni...din pacate nu am poze cu el aici.
    Am avut si o pisica AXY, dar pe la 6 luni a inceput sa faca dezastru in casa asa ca a plecat in vacanta la tara :D si am pierdut-o..

Acum m-am indragostit de catelusa unui amic..o cheama LINDA..daca o sa faca pui sper sa ajunga unul si pe la mine...ahh poza era prea mare... :mad:

13. gobryella

gobryella New Member

Trophy Points:
    0
    motanik
    am accesat de acasa si ti-am vazut pozele.ok sunt dragute.
    Ramy ce rasa era papagalul pe care l-ai facut sa vorbeasca?ma intereseaza.

14. Anonymous

Anonymous Guest

15. carlozdre

carlozdre Member

Trophy Points:
    6
    Fetita noastra, stanga.

16. adda

adda New Member

Trophy Points:
    0
    cam atat deocamdata...