14.5 C
London
Monday, April 19, 2021
£1 = 0.00RON / €inf / $0.00

Cu ce haine vin in Londra?

Discussion in 'LONDON' started by nicole35, May 13, 2007.

1. nicole35

nicole35 New Member

Trophy Points:
    0
    Bun gasit tuturor!

In 10 zile ajung in Londra. In mare, mi-am pus lucrurile la punct, dar mi-a ramas un mic amanunt: bagajul ....

Adresez o rugaminte doamnelor si domnisoarelor din Londra sa ma ghideze un pic in ce priveste vestimentatia portivita pentru acest oras.

Am auzit o gramada de povesti legat de clima capricioasa.

Deci, fetelor, ce haine sa iau la mine?

Si, incaltari de care?

Cum se imbraca lumea pe acolo? Voi ce purtati?

Sper sa nu ma acuzati ca am cazut in derizoriu

Va multumesc frumos,
    Nicole

2. motanik

motanik New Member

Trophy Points:
    0
    Nicole, nu stiu daca exista o vestimentatie anume, se poarta orice si oricum :)
    Vremea nu e atat de capricioasa cum spun povestile. In plus, s-ar putea sa gasesti preturile de aici chiar bune, mai ales cand sunt sales si sa mergi la cumparaturi mai des decat te gandesti tu acum.

Apoi, depinde ce vestimentatie ti se potriveste, in ce te simti bine. Daca esti genul care poarta pantofi cu toc sau adidasi, fuste sau pantaloni samd. Ia-ti haine in care te simti bine, haine pt acasa si pt strada si daca o sa ai un job formal, sa zic asa, haine de birou.

Diferenta de Romania sta in iernile mai blande si lipsa zapezii, in rest primavara, vara, toamna...ce porti in .ro poti purta f bine si aici.

Mult succes si sa auzim numai de bine!

3. Anonymous

Anonymous Guest

Da, are dreptate motanik...

numai ca azi ploua de rupe >:p si in Romania se face plaja -sunny- -sunny- -sunny-

ia-ti din toate cate ceva.

4. redknee

redknee New Member

Trophy Points:
    0
    Iti spun eu ca nu haina il face pe om

5. generalul

generalul New Member

Trophy Points:
    0
    Touche ! -rock-

6. tun

tun Member

Trophy Points:
    16
    Tara arde si babei ii arde de vestimentatie...importanta problema :( 8-} -violent-

7. generalul

generalul New Member

Trophy Points:
    0
    A intrebat si femeia nu trebuie pusa la zid !!!

8. Anonymous

Anonymous Guest

Tin sa reamintesc ca acesta este un forum unde fiecare dintre noi are dreptul sa posteze in limita bunului simt intrebari, nelamuriri, probleme pe care le intampina sau le-a intampinat.

Noi ajutam daca putem cu un raspuns sau ne vedem de treaba!
    Daca fata a fost bine organizata si si-a pregatit din timp plecarea ramanand doar vestimentatia de pus la punct, nu trebuie sa judecam.

Numai bine tuturor!
    nicole35, e frig acum, eu m-am intors la cizme, pe bune! :)

9. nicole35

nicole35 New Member

Trophy Points:
    0
    Seara Buna!

Multumesc frumos pentru raspunsuri Motanik si Nicole24. Ca de obicei, voi sunteti "armonia" acestui forum (va indragisem oricum, pentru ca va urmaresc de vreo luna postingurile).
    Abia astept sa va cunosc. -happy-

Redknee: de acord cu tine...pana la un punct. Nu-ti mai ofer alte explicatii, dar dezvoltam cu mare drag face-to-face someday, daca tii la chalenge.

Spin: pentru fiecare om in parte problema lui e "mondiala"si tara arde oricum.

Generalul: mersi frumos pentru sinceritate, dar si pentru spiritul protectiv (doar esti un gentelman, nu?). :-*

Va pup pe toti.
    Toate cele bune,
    Nicole35

10. annie

annie New Member

Trophy Points:
    0
    oo depinde cit stai si pe unde vrei sa mergi - spre exemplu daca perioada pe care o petreci este de a vizita orasul atunci ia-ti 1 - perechi de blugi si niste pantofi sport.

-gift- daca vizita este de distractie atunci ia-ti citeva rochii de seara pentru cluburi si ceva mai elegant - oricum in londra nu se prea pune interes mare cu ce te imbraci - mai mult este cu cit esti tu confortabila.

11. nicole35

nicole35 New Member

Trophy Points:
    0
    Mersi frumos Annie,

Nu vin in vizita, vin pe termen lung (studii si munca).

Stilul meu e sport, asa incat astea sunt hainele in care ma simt OK.

Eu sunt ingrijorata de clima, aici sunt problemele: sa-mi iau bluze subtiri sau dimportiva haine mai groase....

Pracftic topicul asta viza: cum e vremea si ce haine pot purta acolo (in special in lunile de vara)

Te pup

12. Anonymous

Anonymous Guest

Nicole35,daca stilul tau e sport,ai dat-o bine,pentru ca aici cam asta se poarta in general.Cit despre clima...ce pot sa-ti spun!E capricioasa!De exemplu azi poti face plaja,iar maine tremuri de frig.Unde locuiesc eu(la 100 mile de Londra),ploua de 2 saptamani. -umbrela-Sfatul meu:ia-ti din toate care ceva,incepand de la bluze subtiri si terminand cu ceva haine mai groase.

13. int2471

int2471 New Member

Trophy Points:
    0
    Nicole35, clima de aici, dupa parerea mea, e mai buna decat cea din Romania; iernile nu sunt foarte friguroase iar verile nu sunt foarte calduroase.

Daca vii pe termen lung, adu doar cateva lucruri favorite tie, caci o sa tot cumperi de pe aici, preturi ok si marfa cat cuprinde, de toate felurile.

Share This Page