8.6 C
London
Monday, December 09, 2019
£1 = 0.00RON / €inf / $0.00

CSCS card

Discussion in 'CIS' started by Anonymous, Jun 12, 2007.

1. Anonymous

Anonymous Guest

Salut!

De o vreme incoace incercam sa il ajutam pe fratele meu sa devin self employer in building+cleaning.
    L-am inregistrat la Inland Revenue, a trecut cu bine testul CSCS Operative, dar acum urmatorul pas ar fi sa aplicam pe CSCS card.

Avem nevoie de ajutor in completarea sectiunii "Employer's Declaration" unde employer-ul (care nu exista dat fiind ca fratele e self employer) tb sa dea o declaratie unde sa spuna ca fratele meu are minim 1 an site experience.

I-am sunat sa intreb ce facem in cazul self employer-ului si au zis ca un client tb sa completezez sectiunea.
    Acum nu pricep de ce ii tb 1 an site experience pt basic card operative.

Voi cum ati facut????

Help

Multumesc!

T

2. motanik

motanik New Member

Trophy Points:
    0
    Tree, ai incercat sa aplici pt card prin telefon? Sau tot e nevoie de aplicatie trimisa prin posta?

Oricum fratele tau poate lucra intr-un construction site si fara card deocamdata, doar cu hartia obtinuta la test, cu rezultatul favorabil.

http://www.cscs.uk.com/upload_folder/do ... n-form.pdf

3. Anonymous

Anonymous Guest

Au nevoie de aplicatia trimisa prin posta cu poze, cheque,etc

Daca nu e absoluta nevoie sa aplicam si daca nu il impiedica in obtinerea CIS-ului sau a altor acte, at nu mai aplicam. Nu ne prisosesc £25...costul cardului

Mersi

4. motanik

motanik New Member

Trophy Points:
    0
    In mod sigur nu il impiedica in obtinerea CIS-ului. Pt CIS Registration e nevoie doar de UTR-ul de la HM Revenue & Customs, primit in urma inregistrarii ca self employed.

5. adynutza

adynutza New Member

Trophy Points:
    0
    Eu am dat peste un tip tare dragut la telefon (am platit prin telefon si mi-au trimis formularul aproape gata completat... ca n-aveam cec si mi s-a parut mai usor asa) care mi-a spus sa trec orice in casuta respectiva (ca de fapt ar trebui sa fie o persoana care sa declare ca esti capabil de munca... si sa nu ma stresez ca nu suna... deci am trecut 'orice; si un nr de mobil real (al meu... n-au sunat... si am primit cscs-ul) .... deci nu va stresati... :))

6. Anonymous

Anonymous Guest

sal cum adica ai platit prin telefon???

ca nu inteleg expresia?

am sunat si io pt programare si leam zis ca vreau sa platesc prin telefon si au zis ca nu se poate(prin telefon,adica se pluseaza la factura telefonului???? suma resp?)

datimi un semn pe msg ca ma tot chinui cu programarea asta ,pls.

prutmar654321 pe yahooo msg

7. adynutza

adynutza New Member

Trophy Points:
    0
    Platit prin telefon inseamna ca spui la telefon nr cardului de pe care sa ia banii. Insa nu accepta Maestro (cum au cei cu cont passport de la HSBC), asa ca am platit cu cardul din Romania de la BCR -ahaa- haa-

8. Anonymous

Anonymous Guest

a fost acceptat careva la cscs test cu documenta de indentificare: permis conducere roman????

9. pabllo_20

pabllo_20 New Member

Trophy Points:
    0
    nu .cu pasaportul

Share This Page