9.7 C
London
Monday, October 14, 2019
£1 = 0.00RON / €inf / $0.00

CRB pt angajare

Discussion in 'EMPLOYMENT' started by john_doe_, Jan 11, 2010.

1. john_doe_

john_doe_ New Member

Trophy Points:
    0
    Salut. Sunt au-pair de 8 luni. As vrea sa fac voluntariat la o firma care repara electronice. Imi trebuie CRB pt firma respectiva? Dar dupa ce imi iau cardul albastru imi trebuie CRB pt noul loc de munca? multumesc pt raspunsuri.

2. silverfern

silverfern New Member

Trophy Points:
    0
    Asta ti-o pot spune cei de la firma respectiva. In general CRB se cere pt job-urile care implica lucrul cu persoane vulnerabile(batrani, copii...). Insa nu stiu daca e voluntariat ceea ce vrei tu sa faci sau mai degraba o forma de apprenticeship neplatit.

3. john_doe_

john_doe_ New Member

Trophy Points:
    0
    Ok, mersi de raspuns. Cred ca mai degraba e un apprenticeship neplatit. Dar cand voi avea cardul albastru si voi vrea sa ma angajez la orice firma imi trebuie CRB sau tot de firma respectiva depinde?

4. anouka

anouka Active Member

Trophy Points:
    36
    in principiu,depinde de politica interna fiecarei companii.Asa cum ti-a spus si Silverfern,CRB se cere in general la joburi ca asistent medical, care assistant, social worker, support worker, tot ce tine de aria asta-lucrul cu copiii sau batranii

5. john_doe_

john_doe_ New Member

Trophy Points:
    0
    Multumesc mult de lamurire. Am sa intreb la firma sa vad daca imi trebuie sau nu CRB.

Share This Page