6.8 C
London
Wednesday, December 11, 2019
£1 = 0.00RON / €inf / $0.00

CRB - Este obligatoriu sa ai Nino ptr CRB ?

Discussion in 'EMPLOYMENT' started by Iuliana Lavinia, Sep 22, 2012.

1. Iuliana Lavinia

Iuliana Lavinia New Member

Trophy Points:
    0
    Mi s-a zis ca pentru a primi CRB trebuie sa am Nino. Ce alte acte imi mai trebuie pentru CRB ?
    Sunt persoane care au primit CRB fara NINO ?

Multumesc !

2. deceneu

deceneu New Member

Trophy Points:
    0
    Buna lavina, spune-i persoanei care ti-a zis ca-ti trebuie nino pt. crb ca este dezinformata.
    Nu-ti trebuie nici un nino pt Crb.

3. Iuliana Lavinia

Trophy Points:
    0

Nu pot sa ii zic asa ceva, ca e managera la compania unde o sa muncesc -ras2- . .
    Din pacate e genul de persoana care crede ca numai ea are dreptatate mereu .O sa o rog sa se informeze mai bine.
    Multumesc ptr raspuns !

4. ab5174

ab5174 New Member

Trophy Points:
    0
    Mai bine te documentezi inainte sa faci pe cineva idiot -nu-zic-
    Ce le place unora sa jigneasca.
    Ca o companie sa depuna formularele pentru CRB pentru un angajat, trebuie sa ai forme legale de lucru inclusiv NINO .
    Si am ceva CRB la activ , stiu ce vorbesc.

"A21
    National Insurance Number
    Ensure your National Insurance number is in the following format:
    Two letters, followed by 6 numbers followed by 1 letter i.e.

AB 123456 D"

sursa: http://www3.imperial.ac.uk/pimlico/info ... ourcrbform

5. Dan

Dan Administrator Staff Member

Trophy Points:
    38
    Home Page:
    Pe link-ul tau zice asa: The new CRB application form was designed to allow customers to apply for a CRB check and ISA registration on one simple form. Deci e un caz particular.

Pot sa confirm ca in cazul meu, pentru Enhanced CRB nu a fost nevoie de NINo (nu aveam asa ceva). Este posibil sa existe pe formular, dar cu siguranta nu este obligatoriu in TOATE cazurile.

@deceneu - te rog frumos, fii mai delicat in exprimare. Iti inteleg supararea, sunt oameni care isi spun parerea si pot induce in eroare pe ceilalti, dar nu trebuie sa ii jignesti.

6. ab5174

ab5174 New Member

Trophy Points:
    0
    Dan, acum am citit mai bine ......
    Ce m-a deranjat tonul extrem de agresiv .
    Noi am venit sa muncim aici (nu cred ca ne-a rugat nimeni)......asa ca un pic de bun simt nu ar strica.
    Mai aud si exprimarea "englezoi" care efectiv ma calca pe draci .....iar daca in ziar apare o stire despre noi sarim in sus.

7. albea

albea Active Member

Trophy Points:
    38
    Occupation:
    Taxi driver
    Eu, unul, as folosi fara rezerve adjectivul (sau substantivul) in relatie cu persoanele astea care dau verdicte clare, in alb si nagru, fara a avea un suport, o motivatie. Doar asa, sub argumentul "stiu eu mai bine". Acum on topic: din 2007, de cand completez eu CRB forms, a existat o perioada de un an sau doi, sau poate mai mult dar nu e asta important, in care aparea in formular rubrica de NINo. Intotdeauna am folosit NINo provizoriu, se putea la acea vreme. Acum nu se mai cere. Mai mult, nu mai sunt formulare, se aplica on line. in speta, poate fi posibil ca managera respectiva sa caute o scuza ca sa NU te angajeze.

Cat despre "englezoi", ce este rau in asta? Romanasi, rusnaci, polaci, frantuzoi ... Ce e rau in asta?

8. Iuliana Lavinia

Trophy Points:
    0
    Multumesc tuturor pentru raspunsuri.

Albea ,nu as crede ca e o scuza ca sa nu ma angajeze .Oricum ea stie ca merg la interviu pentru Nino joia viitoare.Daca ar fi o scuza,inseamna ca dupa ce o sa am Nino o sa trebuiasca sa gaseasca alta scuza.

9. deceneu

deceneu New Member

Trophy Points:
    0
    Imi cer scuze pentru limbajul meu agresiv. Acest forum este total liber si deschis pentru toti , lumea isi da cu parerea fara sa fie informati iar cei care sunt noi veniti si au nevoied e ajutur sunt confuzi. Sunt absolut 100% sigur ca nu trebuie NINO pentru CRB. Am trecut recent prin experientele astea cu CRB, Home Office etc.

10. deceneu

deceneu New Member

Trophy Points:
    0
    @AB5147

habar nu ai despre ce vorbesti.

Share This Page