7.1 C
London
Thursday, November 14, 2019
£1 = 0.00RON / €inf / $0.00

Contracte de munca pt. "taxi driver"

Discussion in 'EXPERIENTA LA SERVICIU' started by sebastian, Sep 25, 2007.

1. che

che New Member

Trophy Points:
    0
    eu tot nu inteleg CE SA CAUTE CINEVA LA PRGA?????? CAND NU AI NEVOIE DECAT DE O LICENTA care se ia de la local council de unde stai, si aici nu e mita, birocratie etc, fci cererea si in 2-3 saptamni primesti licenta...de ce sa te duci in Praga???? Ce sa faci acolo??? Banuiesc ca nu va platesc aia drumu? Oameni buni, veniti aici, si mergeti la local council de unde stati cu proof c nu aveti cazier , criminal record, si completati o foaie pt licence. Atat si nimic mai mult.
    Adica daca tu ma intrebi de ce sa ne duca la praga cand ne poate da teap ain tarapei de ce sa va duca de fel???? Am vazut la TV, si jur ca a fst vorba despre PRAGA, da PRAGA, omeni care au fost dusi acolo, si obligati sa munceasca, li s-au luat acte si nici bani nu au vazut. Acuma nu stiu ce firma a fost, poate nu e asta....dar nu intelegeti ca licentele astea se dau la toata lumea care aplica...nu trebuyie s ate duci in Praga pt a lucra in UK...ce legatura are??????
    Nu ma credeti, trimiteti-mi mie datele, cazier etc, taxa si va inscriu eu, na! Desi nu vreau sa ma bag in asa ceva ca nu e treaba mea...
    O data ce ai licence te duci la munca, te pui unde vrei, in fata unui pab seara si duci clientii acasa. Sau te inscrii la o firma, le dai lor ceva zilnic si iti dau clienti prin statie.
    Dar ma rog, daca in loc sa aplicati pt licence acolo unde vreti sa stati si sa munciti, preferati sa mergeti la Praga....foarte dubios! Treaba fiecaruia ce face....As vrea sa cunosc eu in Londra UNUL SINGUR care a venit aici de la PRAGA??? Si-i fac cinste, nu gluma! Dar nu cred in asa ceva, e total ilogic, daca procedeul normal e asta care vi-l spun eu nu e nici o logica ina va duce la Praga, cica training , ce training??? Ai carnet, ai police check atat iti trebuie , iti iei un tomtom sau cum ii zic astia, si asta-i tot!

2. catalin_bejenaru

catalin_bejenaru New Member

Trophy Points:
    0
    Pai cred ca ar trebui sa te intereseze, pt ca salariul pe care ti-l dau sa-r putea sa nu fie real si de ce sa nu ti-l faci real cand poti singur????????? si apropo stiu ca parca era un user :-? emil??//// sau ceva de genu; care a zis ca a fost acolo si ca o sa posteze dupa ce ajunge in angliaoare de ce nu a postat??????? sau poate a facut-o dar nu am vazut desi ma indoiescfii serios, poti sa o faci si singur si iti iei toti banii castigati nu ce iti spun ei asta daca ar fi adevarat ce spun ei. E un risc dupa cum am spus ti-l asumi ? Ce preferi sa ai incredere in altii sau in tine????????? tu stii.... bafta de orice decizie ai lua

3. dreamer2

dreamer2 New Member

Trophy Points:
    0
    "Please note I am nothing to do with LEVEL 3 who have set up in your country - BEWARE!"
    Derek Merry

In calitate de administrator al SC ALEXNET COM SRL ,Focsani,CUI: RO15562406,J39/460/2003 si partener oficial in Romania al Level3 Recruitment Ltd ,rog moderatorul sau administratorul site-ului sa intervina.

Buna dimineata !!! Cred ca ar trebui lamurit putin topicul asta....numele meu Adrian , si o sa incerc sa fiu cat mai scurt in relatarile mele.Sunt precum multi romani ,care lupta prin jungla afacerilor din RO.Timp de 13 ani am lucrat in armata ca subofiter sanitar,prin mai multe unitati din tara,in paralel am inceput o afacere de intermedieri si comert online,consultanta in afaceri.Armata am parasito de 4 ani...mi-a ajuns.Banii erau buni,nu multi...dar cu 2000 EU ,te descurci in Romania,insa la un moment datceva s-a intamplat in viata noastra.
    Sunt casatorit de 15 ani cu o frumoasa doamna si avem o domnisoara de 12 ani.Uram gandul de a pleca departe de ele.Taximetria mi s-a parut a fi o varianta de a face niste bani rapid,asa ca m-am pus pe cautat.
    O firma de recrutare de prin Tg.Mures mi-a recomandat varianta cu Praga,de fapt mai mult m-au incurcat.in sfarsit...in noiembrie am ajuns acolo,am stat 2 saptamani..si luna asta urma sa plec in Nottingham.
    Parca Dumnezeu a vrut sa nu plec mai repedeoricum am urmarit acest topic demult.tin legatura cu Emilio,care e in Northampton,si cu alti baieti cu care am fost la curs.Nu m-ai repet....cele relatate despre cursurile de acolo sunt reale....doar cu cateva inflorituri.Nu mi-am construit niciodata afacerile denigrand pe altii.Tipul da totul "free",ne considera cazuti din copac....ne atrage cu aer conditionat si plasma....dar vinde oamenii pe bani grei....incat sta la Mariott....face naveta saptamanal in UK..fitze.Pe noi ne-a tratat ca pe o marfa efectiv.Fiind un tip deschis si orientat spre solutiii-am propus sa deschida scoala in Romania,pentru ca ar fi mult mai credibil.E acolo de 4 ani....ptr cehi si slovaci.Acum cehii nu mai pleaca...angajeaza ei romani...astfel ca la cursuri sunt 100% romani.Mai e o firma Dunross..acelasi profil...in aceasi cladire,palier....doar ca ei mai au si in Polonia.Si dacoincidenta....aveam o scoala si la Focsani...nici nu trebuia sa ma deplasez...am aflat de ei...dupa Praga,cand am inceput cautarile pe net.Cei de la LEINSTER ASSOCIATES LIMITED M.K SRL cer 400 de euroi romanului care vrea taximetrie in Londra.Mai e una in Bucuresti,ptr soferi de van,700 euroi ,programul,si nici macar drumul nu ti-l plateste.Daca amicul meu m-a refuzat.am evaluat situatia..si am inceput atacul.Deci daca vrea sa plece din tara cu o companie,romanul e taxat cu 700 respectiv 400,desi acolo sunt cazati,cu masa asigurata si li se plateste licentierea de catre compania de taxi....dupa care isi recupereaza banii de la taximetrist,saptamannal.Daca nu are bani din tara....face rost de vreo 400 oricum sa se curseze afara(la Praga isi plateste cazarea si masa),primeste o harta si o cravata,dupa care daca e smart,tipul ea vreo 4000 pe el.
    Una peste alta,daca iti doresti...si cauti gasesti.Am gasit unul din jucatorii importanti in aceasta industrie.i-am facut aceeasi propunere ca si primului,caruia ii sunt recunoscator ca mi-a dat posibilitatea sa fac cursul "si sa filmez" cam ce e necesar.Am stat ca pe ghimpi de sarbatorile asteaadica jucam la doua capete cum se spune.asteptam acceptul lui Level3 Recruitment,in a deveni partenerisi daca nu....plecarea la munca in Newark.Coincidentasunt anuntat ca zborul meu e peste 2 sapt. adica pe 28.01.2008...am refuzat dupa o zi de neliniste..Tot pe 28 merg la Londra sa semnam actele....sa stabilim ultimele detalii,cu partenerul meu Steve.Merg cu fruntea sus.eu imi platesc zborul si cazarea.ca doar suntem parteneri.nu am fost ghiolban..am anuntat din timp sa poata inlocui numele la zbor...desi puteam merge pe banii lui sa-mi fac treaba.
    Pe 4 februarie e prima selectie.eu ii testez la engleza,instructorul la conducere, dupa care vor pleca sa faca cursul in Uk .direct in orasul in care vor lucra,la firma de taxi(7-14 zile).Mult mai ieftin...mult mai eficient.
    Costul programului? Atentie! 100 RON
    Nu fac fata la aplicatii.dar oricum am un target de 100 in urmatorul an.Pe site-ul www.level3recruitment.co.uk va apare in cateva zile si pagina romaneasca.Conditiile de munca,cazare,chirii,sunt cam aceleasi peste tot....ca la celelalte companii ma refer,pentru ca si ei plaseaza oamenii la diverse companii,din cele 20000 in toata Anglia.
    Sper sa nu va-m fi plictisit...dar tineam demult sa scriu aici....ca o datorie...ptr ca multe lucruri le-am cules de aici.Sunt sigur ca multi pareristi ma vor ataca zilele urmatoaredar vorba cea"Intr-un caine mort...nu da nimeni cu piciorul"
    Succes tuturor ,
    Adi
    uktaxigo@gmail.com

4. che

che New Member

Trophy Points:
    0
    Dreamer, de ce sa nu vina romanii aici direct, sa isi ia licenta singuri de la primaria din zona unde stau, pentru ca aici nu exista mita si asa ceva, se da la toti care intrunesc conditiile (locuiesc in UK, nu au cazier si au carnet de conducere), de ce sa iti dea tie sau altuia 100 de EURO cand pot face ei singuri asta???
    Zici ca iei doar 100 de caciula, ca sa iti fie eficient, trebuie sa ai un target mai mare de 100 de clienti pt anul viitor, pt ca altfel ce business e asta in care mai ai si parteneri, nu va mai ajunge mare lucru la toti....va trebui sa scoti taximetristi pe banda rulanta ca sa-ti fie cu profit.
    Iar aici sunt destul de multi taximetristi, Anglia nu e in criza de taximetristi....o data vazuti cu licenta in mana (pe care si-o pot lua singuri) vor avea toti un job real, nu doar pe hartie. Adica vor avea clienti la randul lor??? Eu nu stiu sa fie asa mare nevoie de taximetristi aici ca sa se uneasca romanii, cehi isi alte popoare ca sa vina in intampinarea acestei mari nevoi (care nu exista)....Ai facut ceva studii de piata, ai analizat care e nevoia de taximetristi intr-o anumita zona pe urmatorii ani??? Nu ti-e frica de faptul ca o sa vina uni sa-ti ceara socoteala in cele din urma pentru ca le promiti ce nici tu insuti nu cunosti, de fapt? Cat timp ai facut tu taximetrie in Uk ca sa vezi daca e nevoie de taximetristi aici? Si poate oamenii cred ca vor face taximetrie pe celebrele black cabs....luati-va gandul. Veti lucra oameni buni pe masini obisnuite, dupa ce veti platitoate taxele, inclusiv taxa pentru firma, daca va afiliati la o firma de taxi....nu stiu daca veti ramane cu mare lucru. Eu am o cunostinta taximetrist si nu e un om avut, e un om care abia reuseste sa scoata ceva bani de pe o zi pe alta, avand in vedere chiriile si preturile mari din Londra. Asa ca sa nu amagim lumea si sa spunem lucrurilor pe nume, sunt multi care poate vor folosi singurii lor bani sa obtina aceasta licenta promisa de voi si cu ea, poate nu vor face mare lucru in cele din urma....

5. dreamer2

dreamer2 New Member

Trophy Points:
    0
    Dreamer, de ce sa nu vina romanii aici direct, sa isi ia licenta singuri de la primaria din zona unde stau, pentru ca aici nu exista mita si asa ceva, se da la toti care intrunesc conditiile (locuiesc in UK, nu au cazier si au carnet de conducere), de ce sa iti dea tie sau altuia 100 de EURO cand pot face ei singuri asta???

Anellores.nu confunda RON-ii cu Euroiice naiba ..chiar n-ai mai trimis bani acasa de cand ai plecat?Mai stii preturile prin Romania, 25 ron e doar ora de condus..si apoi..uitate cu cine lucreznu eu am nevoie de 100 driveri,ci ei..asta fac...training si plasare
    Dupa cum ai vazut ...suntem un real pericol pentru Derek...m-a atacat aici de pe 18.01..cand a aparut si anuntul meu pe bestjobs.
    Ai inteles bine?! cursul il fac direct in UK...eu doar ii trec printr-un filtru...altfel s-ar trezi cu tot felul de infractori,sau cu unii care nu inteleg o iota engleza.I-ar de afacerea nu-ti face grijieu nu-mi iau banii de la candidati....ci de la partea engleza.
    Cineva spunea de experienta de 30 de ani a lui Derek...da ...in taxi... a fost taximetrist....firma Taxifast e a unchiului,care la uns head in Europa.E de 4 ani,in recrutare si training...si atentie..Taxifast e doar una din companiile de taxi din Plymouth.ar in Anglia...e multe ca ea.
    Spui ca sint destui taximetristior fidar stii cumva ca alor nostri nu li se permite sa lucreze decat dupa 14.00....si pana la 06.00 ?
    O firma care se respecta,chiar si in RO nu-si permite sa spuna clientilor..stiti dupa 16.00 noi nu mai avem masini in trafic,i-ar pierde.
    Mai sunt problemele cu bautura.sarbatorile.si englezii trag pe stanga.De aceea au nevoie de est-europeni.

6. bistranvalentin

bistranvalentin New Member

Trophy Points:
    0
    In prima faza zici ca nu costa 400-700 de euro ce costa 100 de ron...ok
    Partea ta este de este 100...ok
    In a doua faza zici ca tu iei bani de la englez ...hmm
    Atunci cat cere englezul?Sau ce fel de taxe mai sunt care apar din senin?

-cmon- mon-

7. dreamer2

dreamer2 New Member

Trophy Points:
    0
    Nici n-am realizat ca a inceput atacul asupra noastra de pe 18 ian..Ii e frica sa nu ramana fara clieti?!
    Si despre "totul free" sa fim seriosi...nici o masa nu-i pe gratis...
    cititi articolul urmator:
    http://www.telegraph.co.uk/news/main.jh ... taxi05.xml

spre finalul articolului spune despre "costurile " lui4800 GBP,asta pe langa chiria masinii,statia si asigurarea.Asta-i afacerea taxifast.De aceea sta la Mariott,ptr. testul auto vine special un taximetrist din UK ,2 zile in Cehia pentru fiecare serie,tot la Mariott,si nu calatoresc cu low-cost.
    Numai bine !

PS: ptr Bistran Valentin...Vrei cumva o afacere la cheie? iti fac o franchiza.

8. vampiras01

vampiras01 New Member

Trophy Points:
    0
    Salve lume,

Maine 26-01-2008 plec spre Praga, o sa incep cursul la taxifast pe 28. Am tot citit ceea ce au postat unii si altii aici si parerea mea este ca nu avem cum sa fim informati corect in momenul in care concurentii pt o "marfa" (reprezentata de noi) se acuza unii pe altii ca ar fi tzepari sau mai stiu eu ce. Eu plec la Praga pt ca taxifast a fost firma pe care am gasit-o in momentul respectiv. Le-am scris un mail si mi-au dat numerele de telefon ale unor Romani din Anglia care lucreaza deja acolo. Am vb cu un domn f amabil pe numele lui Liviu Stanciu care mi-a spus ca el e de 3 luni in Plymouth, lucreaza de dimineata pana seara la 21:00. Castiga in medie 800-900 lire pe saptamana(brut) din care scazand chiria 250 lire/luna(imparte casa cu 3 alte persoane) si cheltuielile diverse ramane cu 250 lire/saptamana. Cursul si cheltuielile din praga sunt platite inapoi timp de 6 luni cate 30 lire pe saptamana, adica un total de 720lire.Chiria masinii este de 170 lire pe saptamana. Si cam atat am avut eu nevoie sa stiu.
    In ceea ce priveste costul cursului, faptul ca ei castiga pe urma mea, sau ca sunt platiti super bine pt ceea ce fac... bravo lor. Noi avem nevoie de ei. E normal sa castige un ban. Nu va convine? Adrian a gasit solutia, eliminarea omului din mijloc. Foarte bine pt el. Daca nu scoteau bani din chestia asta nu cred ca mai avea rost sa o faca, nu?

O sa va tin la curent dupa ce termin cursul .In caz ca il iau am de asteptat pana la 3 luni. Daca nu-l iau incerc in alta parte. Viata merge inainte.

9. cristianmargarit

cristianmargarit New Member

Trophy Points:
    0
    Mr. Asanache.... iti multumesc ca te-ai retras... mi-ai facut un mare bine.... plec in UK in mai putin de o saptamana dupa terminarea cursurilor....

10. derek

derek New Member

Trophy Points:
    0
    Oh dear! The Truth about Mr Asanache
    I am told by the people on Romani online that you testing people's English is something of a joke as your written Romanian is poor and indicates that you are a person of low culture!

I remind you that no matter how you dress up this 'training fee' it is illegal and I will pass this information onto the UK local authorities. I would imagine that this fee is your idea as Level 3, whatever their shortcomings are as a company are registered with Companies House in the UK and I would hope that they would recognise their legal responsibilities with regards charging a fee in return for a job.

As you are well aware I dismissed your offer out of hand (reproduced below), your subsequent attendance at my training course and behaviour once your flight was booked to the UK mark you out as a thoroughly dishonourable, unreliable, liar and fantasist.

2007/12/14, Derek Merry <merryderek@yahoo.co.uk>:
    No thanks.

Adrian Asanache <alexnetcom@gmail.com> wrote:
    Regarding the proposal I have made to you,I would like to come back with some more information.
    Postponing the opening of a Romanian branch of your company would mean for you to lose ground as far as recruiting potential candidates is concerned.
    The main activity of my company-CAEN code 7414- is Activities pertaining to business and management consultancy.In order to be able to open a branch in Romania you would have to establish a company.For an employee who gets a salary of EUR 2,000-3,000 you would have to pay a 40 % - tax.
    My proposal to you is for us to sign a consultancy/collaboration contract, between my company and Taxifast; we would be taking into account all the space-related expenses-rent,equipment,maintenance,catering – around EUR 2,000 for the first month and then EUR 1,000 per month, plus my commission.The entire amount would be invoiced by my company as services to Taxifast.
    Then you would provide me with the maps and venues for the students,the requirements of the licence-granting Council, etc.I can test the students,driving skills here,on a Vauxall Caravan.
    I avaiting your request and suggestions………… As far as my trip to UK is concerned…..I will have to set up a schedule for the holidays…iu case it is postponed until January.
    Best regards
    Adrian

I wish you luck with achieving your target of 100 drivers at a cost to them of 100R, at the end of the year you will have earned what one of my guys earns in a week. When it all ends in tears, they know where to come.

For the record, I live in a small two bedroomed flat in Prague 1 with my girlfriend and 2 year old son, I have a corporate arrangement with the Marriott Hotel, where visiting clients stay. The only time I have been to the UK in the last year was to watch Manchester United play (once). The fees repayable to the UK companies (not me) amount to approximately £1000 - (and not £4800 as you claim and erroneously printed and retracted by a newspaper), this is broken down into affordable weekly payments). These payments are for the UK medicals, UK driving test (and any driving lessons required), Council application fees (London is over £300), Council test fees, Private Hire drivers licence and council badge added together with flights, deposits on accommodation and other sundry items. I also advise my trainees of the true wait if you want to work in London (3 months) do you?

Good luck to your students, they are going to need it!

11. dreamer2

dreamer2 New Member

Trophy Points:
    0
    STRIGATE DISPERATE !!!...PIERDE TEREN....DAR NU-I PROBLEMA NOASTRA. MA ACUZA PTR. CEI 100 RON? NORMAL..ORA DE CONDUS E 25,PROFESORUL SI TESTUL COSTA..
    SI PENTRU TRANSLATORUL LUI?.CA TOT ESTI ROMANTI-E FRICA SA-I TRADUCI INTEGRAL..SA NU-TI PIERZI JOBUL?!
    CUM ISI PERMITE SA DENIGREZE DOUA COMPANII DESPRE A CAROR ISTORIC NU STIE NIMIC.
    UNELE LUCRURI SE IAU.SE COMPORTA CA UN TAXIMETRIST DE PE LA NOI DIN OBOR.

12. aicititregulamentulʔ

aicititregulamentulʔ New Member

Trophy Points:
    0
    Doamne ce se mai cearta lumea asta aici ...
    un priten de-al meu a vrut sa vina cu firma care face training in Praga, dar a vazut ca ceva este dubios si a lasat-o balta....
    nu stiu ce sa spun...

P.S.: dreamer2 >exista un regulament pentru acest forum ..ca tot mi-au spus colegii de pe forum sa imi schimb nick-ul in "ai citit regulamentul?"

13. goddess

goddess New Member

Trophy Points:
    0
    dreamer2, Regulamentul Forumului il gasesti aici: http://www.romani-online.co.uk/componen ... ic,1624.0/ . (Lectura placuta)
    Atentionare: postarea nu respecta regula : 2.2. Postarile trebuie sa nu abuzeze de formatarile disponibile (litere mari, bold, underline, etc.)
    moderator goddess

14. dreamer2

dreamer2 New Member

Trophy Points:
    0
    Multumesc ! Am sa ma conformezinsa nu ati luat aceasi pozitie vis a vis de cel care ma denigreaza cu nerusinare !

15. policeofficer

policeofficer New Member

Trophy Points:
    0
    Cred ca aici s-a cam deviat de la subiect ...
    De exemplu dreamer ... eu ... ca un potential client al firmei tale, citind posturile scrise de tine, ma face sa imi pun semne de intrebare asupra serviciilor oferite de tine, respectiv firma pe care o conduci.
    Nu cred ca posturile tale sunt demne de un manager la o firma, care, at the end of the day doreste sa isi faca reclama, iar din reclama => clientela.
    Ceea ce gandesc eu, am vazut ca au postat si altii inaintea mea,(de ce acest training se tine tocmai in Praga ... si nu UK ... Romania), si nu am sa mai intru in detalii ...

De exemplu eu ... am intrat si am vazut posturile in contradictorii de aici de pe forum, iar explicatiile date de tine nu m-au facut sa imi "recapat increderea" ca si potential client in tine, firma ta.
    Am incercat ca sa intru pe siteul ta .... este intr-o limba nedescifrabila.... eu, dupa parerea mea, zic ca o firma care se respecta, are siteul si in romana, ca doar cu romani lucrezi, sau macar in Engleza, ca doar acolo o sa lucreze lumea ... nu? in UK ... dar siteul ala...probabil numai tu il intelegi.
    Cei care au postat aici pe forum in favoarea ta, sunt utilizatori cu 1-2 maxim 3 posturi, care nu prezinta incredere, deoarece si eu ma pot inregistra de la alt calculator cu inca un user si sa imi tina acel user partea ... deci ... nu prea merge.

Asa ca, daca intradevar firma Dvs este asa de serioasa pe cat sustii, cred ca inainte trebuie adoptata o strategie de marketing, in al doilea rand, cred ca ar trebui sa iti schimbi radical modul de abordare al persoanelor, poate eventuali clienti al firmei Dvs.

Din cate am vazut aici , posturile tale, nu imi prezinta incredere. Nu cred ca asa posteaza cineva care doreste sa isi promoveze o afacere. Chiar daca esti atacat, din stanga si din dreapta, nu cred ca ar trebuie sa adopti acest stil, pe care l-ai folosit tu de a te exprima. Poti explica frumos, de ce e asa si nu e altfel, poti sa prezinti anumite documente aici pe forum, si iti garantez eu ca o sa creasca increderea in firma ta, si o sa dobandesti mai multi clienti ... acest forum este vizitat de foarte multe persoane, care sunt in cautarea unui loc de munca, si cred ca ar fi tentati si de acest domeniu unii dintre ei. Numai ca oamenii vor sa stie pe ce dau un ban, si sa fie siguri ca nu este vreo scamatorie.

Schimba-ti atitudinea, ca asa nu ai decat de pierdut !

16. ralucutza85_sv

ralucutza85_sv New Member

Trophy Points:
    0
    sunt perfect de acord cu cele scrise de police officer...atata timp cat conduci o firma care ofera lslujbe in strainatate trebuie sa stii sa promovezi exact lucrurile pe care cei in cautarea unui loc de munca in afara doresc sa le obtina...
    cred ca ai nevoie de mai multa diplomatie si de o noua strategie de marketing...pentru ca sunt destul romani care s-au fript cu "firme fantoma".
    nu te acuza nimeni...dar incearca sa iei in considerare sfaturile noastre.

17. aicititregulamentulʔ

aicititregulamentulʔ New Member

Trophy Points:
    0
    eu iti dau mare dreptate PoliceOfficer ....
    el doar posteaza in aparare si nu face nimic decat sa se acuze ..

18. dreamer2

dreamer2 New Member

Trophy Points:
    0
    Imi pare rau .daca eu n-am citit regulamentul ,dar nici voi nu ati citit ceea ce am postat.Despre site,am specificat ca va apare pagina romaneasca in cateva zile,iar pe pagina maghiara exista si versiunea in engleza.Asa suntem noi romanii..dam unul intr-altul toata ziua....si ne miram de ce unora le merge mai bine.Nu ati vazut si site-ul www.uktaxi.ro?Este tot in limba romanaadica ceha si poloneza.
    Nu am nevoie de sustinerea nimanui pe vreun site,o voi demonstra cu fapte,cat despre seriozitatea ofertei si firmei mele,nu sunteti in masura sa va dati cu parerea.Oricum,cei care muncesc sau vor sa munceasca,nu au timp de dat cu parerea pe forumuri.De aceea nu i-ati mai vazut pe aici pe Emilio sau ceilalti colegi.Doar cativa frustrati,care au urmat acelasi curs,dar fie nu au vazut oportunitatea,fie nu au avut sange in instalatie.
    Cred ca am alocat deja prea mult timp pentru o astfel de activitate.
    Timpul costa bani...si in UK si in Romania
    Va doresc mult succes ! Si abia asteptam sa va invitam la petrecerile taximetristilor romani multumiti din UK.

19. ralucutza85_sv

ralucutza85_sv New Member

Trophy Points:
    0
    probabil ca sunt off topic...dar vreau sa ii mentionez domnului dreamer2 ca acest site este creat pentru romani care lucreaza in anglia sau au intentia de a ajunge aici ,pentru a mai discuta,a cauta si a da raspunsuri la diferite probleme...pe care le avem sau le intampinam toti in aceasta situatie..si sa nu jigneasca pentru ca nu cred ca asa ar trebui sa reactioneze un manager de firma..
    si sa va amintesc ca pentru publicitate este rubrica speciala sau daca doriti sa va faceti publicitate pe un alt site trebuie sa platiti!
    in rest..nu pot spune decat ca am cunoscut destule persoane care au luat teapa cu diferite firme..chiar si pentru "taxi driver in uk"...ca tot acesta e subiectul

20. catalin_bejenaru

catalin_bejenaru New Member

Trophy Points:
    0
    1. "Nu am nevoie de sustinerea nimanui pe vreun site,o voi demonstra cu fapte,cat despre seriozitatea ofertei si firmei mele,nu sunteti in masura sa va dati cu parerea."
    Eu cred ca nimeni nu vrea sa te sustina sau sa faca, contrariul ci eventual de a sfatui pe cineva in legatura cu o firma cu care a ajuns in uk... deci eu zic sa stai linistit din pct asta de vedere....
    2. "Oricum,cei care muncesc sau vor sa munceasca,nu au timp de dat cu parerea pe forumuri.De aceea nu i-ati mai vazut pe aici pe Emilio sau ceilalti colegi."
    Scuza-ma ca te contrazic dar eu chiar vreau sa muncesc acolo si de ajuns o sa ajung cu sau fara contract(eventual o sa-mi fac selfemp..) si eu chiar am timp sa-mi dau cu parerea pe forum pentru ca ma interesez sa stiu mai bine ce am de facut cand ajung acolo ( nu am de gand sa-mi arunc banii pe geam (sunt castigati cu greu de mine si pusi deoparte) pt iluzii ce mi se ofera prin vorbe sau scris si cand ajung acolo sunt amanetat gen sales person de care iar s-a discutat in forum si multe alte tepe) si multumesc pe aceasta cale celor care au realizat acest site -dance- ance- e ceva ce nu ma asteptam sa existe. iar despre emilio si restul de care zici tu chiar sunt curios si eu de ce nu mai posteaza ca doar stiu de acest site si mai ales emilio care a promis ca revine cu info.(si a facut-o de fiecare data cand a zis ca face/check forum) si chiar nu te ajuta sa dai exemplul asta (parerea mea) .
    3. pagina scrisa in maghiara....????????? si presupun ca trebuie sa stii maghiara sa comuti in engleza....nuuuuuuuuu?????? -grr- rr- si daca nu stiu?? ce fac iau dictionarul sa descopar ceva ce se intampla in romania...??? fii serios... mai intai actualizeaza-ti pagina in engleza /romana si dupa aceea maghiara parerea mea pt ca jobul va fi in anglia cursul se face in ro de catre romani si dupa aceea daca mai vrea cineva din ext sa poata sa se informeze.
    4. "Doar cativa frustrati,care au urmat acelasi curs,dar fie nu au vazut oportunitatea,fie nu au avut sange in instalatie."
    Na aici chiar ca ti-ai dat arama pe fata, si sa fii ok si nu as face cursuri cu tine... tu de fapt ce esti??? manager...patron...sau baietas de cartier??? -slap- lap- chiar ai credibilitate la faza asta.... bafta celor care vor urma cursul tau " cum sa-i jignesti pe altii" / " cum sa vorbesti urat" / "cum sa faci bani de pe fraeri(sau de pe cei care cred ca "tot ceea ce zboara se mananca") / sau cum ii spui tu "curs de taxi driver in uk" -weehee- eehee-
    Peace...!

Share This Page