10.4 C
London
Thursday, October 17, 2019
£1 = 0.00RON / €inf / $0.00

Contracte de munca prin agentii

Discussion in 'ARHIVA' started by spin, Jan 23, 2007.

1. bivo

bivo New Member

Trophy Points:
    0
    OOOO daaaa....cand am vorbit cu una din tipele de la Maraly Consulting zicea ca vai vai nici nu-mi imaginez cat de greu si complicat poate fi aplicatia pt un yellow card...:)))

2. mona82

mona82 New Member

Trophy Points:
    0
    Dragilor,eu am venit prin COMINVEST,am prins faza cu stoparea cardurilor la HO,am pierdut banii(aproape toti),Cominvestul a vrut sa ia si bruma de banuti pe care TWINul i-a inapoiat,zicandu-mi ca ma inregistreaza self-e si imi da de munca cine stie pe unde..AM refuzat,fiind la momentul respectiv deja in Londra,stiind pasii ce trebuiau facuti pt self-emplyment,asa ca am pierdut si comisionul platit Cominvestului,pe motivul ca le-am refuzat plasamentul oferit,cica.Toate astea inmultit cu 2,deoarece sunt cu sotul meu aici.El a aplicat pt self,toate bune si frumoase,cica se gaseste de lucru la greu ca si self,dezamagire totala,ca toate firmele serioase te refuza pe motivul asta...Dependentii isi gasesc pe tot gardul de lucru,asa se lauda lumea...oi fi eu mai bleaga,dar nimeni nu ma ia,pt ca nu am NINO,care il pot lua doar cu oferta de lucru +blue card,care cam greu se obtine,pe motiv ca nu e obligatoriu sau cu oferte de lucru de la 3 agentii de recrutare,care agentii te iau doar cu NINO si cu experienta de lucru in UK de cel putin 6 luni.Daca iti gasesti de lucru cu chiu cu vai,suna compania la HO,si gata,ai pierdut jobul,ca ei zic ca e obligatoriu sa ai blue card,si oricum nu ai NINO,deci nu poti lucra..mai vreti experiente cu agentii si pe cont propriu?ok,admit ca eu sunt frustrata deja,si sunt altii mai norocosi,dar eu va scriu si versiunea mea,sa stiti ca se mai poate intampla si asa,cu toate ca experientele de genul asta sunt tinute sub pres..BAfta tuturor si sper din tot sufletul ca altii sa nu pateasca asa ceva,ca eu mai am putin si raman si fara bani,deci voi inota pana pe continent,daca ma hotarasc sa ma duc acasa -weehee- eehee-

3. bichonu

bichonu New Member

Trophy Points:
    0
    mona82 , scrie-mi pe privat , adresa mea de e-mail este : codreanuvali@yahoo.com , si incerc sa te ajut , spuneti situatia ta si locatia unde esti sa vedem daca pot face ceva

4. rebecca_uk

rebecca_uk Active Member

Trophy Points:
    38
    Home Page:
    Vasazica asa inteleg cei de la TWIN sa rezolve situatiile. Nu le-a ajuns ca le-a interzis HO sa trimita oameni prin sandwich course, avand complici firme alde BRG, Cominvest si alte porcarii de agentii...mai si lasa oamenii pe drumuri cu banii luati. Mi se pare mie sau este infractiune? -scared- cared- Mona82, ai un mesaj privat de la mine...daca unim cativa oameni (in aceeasi situatie) am putea face ceva. Sa speram ca nu e prea tarziu. Imi pare rau ca nu ai mentionat/nu am vazut eu mesajul tau pana acum. Sau poate s-a rezolvat deja favorabil? Bine ar fi. Da-ne de stire daca da. -takecare- akecare- -saint- aint-

5. mona82

mona82 New Member

Trophy Points:
    0
    Ce sa se rezolve?As da multe sa ma vad cat de cat rezolvata,dar is in plop,din pacate..Ma invart intr-un cerc vicios,din care am senzatia ca nu mai pot iesi,si cred ca cat de curand voi renunta la tot si ma intorc acasa,pt ca ne-am tocat banutii,si pe mine nu ma ia nimeni,caci nu pot sa-mi dovedesc dreptul de lucru si n-am NINO,iar sotul meu e supracalificat fata de domeniul de self ,si nu prea isi gaseste de lucru..Cu toata rusinea si cu coada intre picioare,ma vad nevoita sa iau calea Romaniei,daca nu reusesc sa rezolv ceva f urgent..Ca nm de gand sa dorm pe strazi si sa manc din gunoi in tara asta "minunata"

Share This Page