13.8 C
London
Monday, October 14, 2019
£1 = 0.00RON / €inf / $0.00

contabil sau avocat?

Discussion in 'SELF-EMPLOYMENT' started by maria30, Dec 29, 2012.

1. maria30

maria30 Member

Trophy Points:
    16
    Buna,
    Vreau sa aplic pentru un job si mi se cere sa dovedesc ca am fost self-employed oferind datele de contact ale avocatului sau contabilului. Nu am nici avocat, nici contabil pentru ca nu am castigat cine stie ca self-employed. Pe cine ati recomanda? Nu imi permit sa platesc un contabil pentru ca nu are ce inregistrari sa faca considerand venitul meu. Imi voi face singura tax returnul.
    Multumesc.

2. razvan80

razvan80 New Member

Trophy Points:
    0
    cauta detaliile la efficient books dar tre sa iti faci inchiderea de an cu ei si iti dau ei referinta. cauta efficient books pe google

3. maria30

maria30 Member

Trophy Points:
    16
    Am sunat si nu am rezolvat nimic. Ei pot da referinte doar daca au depus cel putin un tax return pentru un self-employed. Eu am depus deja pe anul trecut. Singura posibilitate ramane sa contactez un avocat.

4. albea

albea Active Member

Trophy Points:
    38
    Occupation:
    Taxi driver
    Nu exista asa ceva. Contabilul si avocatul sunt ca GP-ul sau preotul, adica afaceri strict personale. Nimeni nu te poate chestiona cu privire la identitatea lor, in afara organelor de control ale statului. Deasemenea, nu trebuie sa dovedesti nimic nimanui cu privire la calitatea de self employed. Eventual, ti se pot cere referinte despre activitatea anterioara, si atat.

Share This Page