18.6 C
London
Tuesday, July 07, 2020
£1 = 0.00RON / €inf / $0.00

Concert Michael Jackson

Discussion in 'ARTA, CULTURA SI HOBBY' started by spin, Mar 8, 2009.

1. spin

spin New Member

Trophy Points:
    0
    Cred ca ati aflat deja ca Michael Jackson s-a hotarat sa-si scoata iar nasul la lumina si sa reinceapa ca concerteze. Ma gandeam ca daca am ratat ocazia sa-l vad in plina glorie, prin anii '80 - '90. s-o fac macar acum.

Dar apoi, m-am gadnit: cat risc! Biletele se vor vinde la preturi extraordinare pt ca mai exista inca o cohorta de cateva milioane de fani prin toata lumea care nu au uitat cine este ''The real king of pop'', si care vor face imposibilul sa-l vada.

OK, sa spunem ca pretul nu va fi un impediment. Dar ce se intampla daca platesti cat platesti, si apoi nici nu primesti ceva pe valoarea pretului. I mean, let's be honest - tipul n-a mai dansat de ani de zile, banuiesc ca nici vocalize n-a mai facut de ceva timp, deci clar, nu mai e in forma de mult. Mai ales ca am experiente de acest gen (vezi cazul Amy Winehouse care a aparut pe scena 3 ore mai tarziu, s-a leganat 10 minute, s-a tinut de microfon mai tot timpul sa nu cada si s-a tarait inapoi in culise pt ca nu mai putea sa se tina pe picioare)

Si totusi, daca, sa spunem, reuseste sa cante si sa danseze, mi-e tare greu sa cred ca o va face fara nici o problema si ca totul va decurge normal pana la sfarsitul show-ului. Si spun asta pt ca de fiecare data cand l-am vazut la televizor in ultimii 10 ani, aparea mereu bandajat sau cu vreo masca fantomatica pe fata. Tipul e clar speriat de societate si traieste intr-o continua frica de virusi si bacterii care i-ar putea ataca si slabi corpul si assa mutilat de atatea operatii estetice. Parca vad ca apare in vreun tub sterilizat si sigilat, sau ca va dansa undeva in spatele culiselor si publicul va trebui sa se multumeasca doar cu o proiectie pe ecran!

Asa ca sper ca-mi intelegeti dilema si ca va ganditi si voi de doua ori inainte sa cumparati bilete la concertul MJ de la O2 din vara asta!

Do we think the same? Check out my new blog here http://mental-crumbs.blogspot.com/
    Gandim la fel? Arunca o privire pe jurnalul meu virtual http://eu-naama.blogspot.com/

2. netty

netty New Member

Trophy Points:
    0
    Acum.... cine nu risca....;)
    Si daca te trezesti cu vreo bucatica de ureche in brate in mijlocul showului... ei, asta e... :woohoo:

3. motanik

motanik New Member

Trophy Points:
    0
    Oana, mergem impreuna?
    Biletele se pun in vanzare pe 13. Eu m-am inregistrat si pt presale.

Acum, ca sa fiu sincera, eu ma astept oarecum la o mica dezamagire si asta pt ca am fost in 94 la concert in Bucuresti cand a facut un show pe cinste si in amintirea mea nimic nu poate egala ziua aia - ori ma indoiesc ccc ca acum va putea sa se ridice macar la jumatate.

Dar tot nu vreau sa ratez ultima lui aparitie, asa ca...noi mergem! :cheer:

4. negrutxa

negrutxa New Member

Trophy Points:
    0
    Si noi mergem !

Biletele pentru clientii O2 se pun in vanzare pe 11 :kiss:

5. motanik

motanik New Member

Trophy Points:
    0
    Poate ne strangem mai multi si mergem impreuna.
    Sa vedem insa pe ce data, am inteles ca 8 July onwards.

6. zmehoo

zmehoo New Member

Trophy Points:
    0
    anyway cred ca organizatorii vor ascunde toti copiii mici si toate maimutzelele din oras ca sa nu cada michael din nou in pacat...parerea mea e ca a ajuns intr-o stare deplorabila...e jalnic....ramane insa in istoria muzicii cu piesele sale de succes...doar atat.:D

7. motanik

motanik New Member

Trophy Points:
    0
    Sigur ca in istoria muzicii va ramane cu piesele de succes, doar n-o sa ramana cu multitudinea de operatii. :p

Am luat bilete in presale azi, mergem pe 12 iulie.

Sunt 10 concerte, din doua in doua zile incepand cu 8 iulie si preturile sunt acceptabile, 50, 60 si 75 lire pt un bilet. Biletele se vor pune in vanzare vineri, 13 martie, la 7.00 am.

Cine mai merge?

8. silverfern

silverfern New Member

Trophy Points:
    0
    Sigur vine in carne si oase(ma rog, cat o fi carne si cat materiale sintetice, numai el si medicii lui stiu)? Parca ar merge si o holograma, ca doar nu rezista el la 10 concerte din doua in doua zile... Se pare ca e mare foamea de bani.
    Sunt rau, nu?:woohoo:

9. motanik

motanik New Member

Trophy Points:
    0
    Au mai aparut si alte zile de concert in afara celor deja mentionate de mine, pt luna august.

Nu-mi vine sa cred ca printre cititorii acestui forum nu sunt si cativa care sa fi fredonat Billie Jean acum 10-15 ani.

10. silverfern

silverfern New Member

Trophy Points:
    0
    Eu ma gandesc la el, nu la muzica. Cu toate ca, daca e live, s-ar putea sa aiba si musica de suferit. Nu-l vad rezistand in ritmul asta. Si au mai aparut concerte si in august?? E clar... datorii mari.

11. negrutxa

negrutxa New Member

Trophy Points:
    0
    Si noi am luat bilete la primul concert.

Nu cred ca Michael ar fi fost de acord sa participe daca nu i-ar permite conditia fizica. E totusi in joc reputatia lui si nu cred ca ar risca sa lase o imagine negativa acum spre sfarsitul carierei. Cu ce ma afecteaza pe mine datoriile lui si felul in care si le acopera? Adevarul e ca nu ma mai gandeam ca o sa mai sustina concerte...asa ca, multumesc si de abia astept sa mergem.

Aaaaaaaaaaaaah ! ;)

Si da, silverfern esti cam raut.

12. silverfern

silverfern New Member

Trophy Points:
    0
    motanik a scris:
    Whoops!
    http://uk.news.yahoo.com/4/20090520/ten ... 4616c.html

Si voi credeati ca ma tin de glume, ca sunt rau... Chiar nu-l mai tin balamalele. Si totusi, cine poate garanta ca mai poate tine un concert in martie 2010?

Imi pare rau pt cei afectati de decizia asta. :(

13. motanik

motanik New Member

Trophy Points:
    0
    Holy shit!
    Am primit mailul acum.

Dear Customer

This afternoon Michael Jackson show producers will be announcing the rescheduling and change of the opening shows in order to meet the challenges presented by such a large and technically complex concert.

Please allow us to apologise. It was not an easy decision to change the schedule but in the end we wanted to ensure that all of Michael's fans attending the concerts get the same quality in staging and level of entertainment.

We are writing to let you know that the 12 July concert that you purchased tickets for at the O2 arena is now scheduled for 3 March 2010. The tickets you receive will be printed with the rescheduled date and you will have the same seat originally purchased. You do not have to do anything as you will be automatically allocated the same seats and moved to the revised date.

If you cannot attend the revised date and want a full refund including booking fee, please contact us at Michaeljackson@Ticketmaster.co.uk or via our Michael Jackson Support line on 0844 277 9982.

Tickets will be dispatched closer to the event date.

Thank you for your understanding. Michael, who is directly involved with all aspects of the styling/choreography/band selection and rehearsals, is working around the clock to ensure this is the show to end all shows! We look forward to seeing you on 3 March 2010.

Regards

Ticketmaster - sent on behalf of AEG Live

Faza e ca pt moment, doar astea 4 date sunt schimbate (Adi si Leti ati scapat de grija) si nu se stie daca se vor modifica si celelalte. Adica eu am luat pt iulie si ma pun sa astept pana la anu' in martie dar alea din august se tin fara probleme??

14. motanik

motanik New Member

Trophy Points:
    0
  15. cata246

cata246 New Member

Trophy Points:
    0
    Eu am auzit ca s-au "reprogamat" concertele in martie la anu',fiin'ca nu i-au terminat clona.
    Cica fac astia ce fac,si tot negru iasa.
    Mai dureaza!!!

16. motanik

motanik New Member

Trophy Points:
    0
    :laugh:

Lasand gluma, eu imi cer banii inapoi de la Ticketmaster. Si asta pt ca nu e acceptabil sa rezervi si sa platesti bilete la un concert, fie el si pt o legenda ca MJ, cu un an inainte sa aiba loc. I

Si pt mine nu e mare problema ca-s la o aruncatura de bat de 02 Arena dar sunt 80mii de fani afectati de cele 4 amanari, fani din toata lumea care au platit bilete de avion si camere de hotel pt a ajunge aici si acum nu prea au de ales decat sa vina in plimbare sau sa-si piarda banii caci, nu-i asa, nu e treaba agentiilor pt ce vin oamenii la Londra.

Foarte urata treaba, MJ nu trebuia sa fie de acord cu mutarea asta, el cauta sprijinul fanilor si acum cel putin 80mii vor fi teribil de dezamagiti de el.

Share This Page