14.3 C
London
Monday, July 13, 2020
£1 = 0.00RON / €inf / $0.00

Comprehensive Sickness Insurance

Discussion in 'EMPLOYMENT' started by sfantu, Oct 17, 2012.

1. sfantu

sfantu New Member

Trophy Points:
    0
    ok. spuneam mai devreme ca am prins programare. acum e o problema... imi trebuie Comprehensive Sickness Insurance si am incercat in cateva locuri si ori nu se poate ori sunt scumpe rau. am incercat sa gasesc ceva indicatii pe forum dadr in zadar. poate cei care au si au fost la interviu si a fost ok sa imi dea si mie un sfat und sa fac asigurarea. daca deranjez pe cineva cu post-ul asta imi cer scuze. multumesc

2. bogdanilin

bogdanilin New Member

Trophy Points:
    0
    Buna. Prietena mea si-a facut la AVIVA. Primele 3 luni sunt gratis, apoi se plateste in functie de vasrta. Ea are 23 de ani si plateste 29 lire/luna. Cu cat ai mai multi ani cu atat e mai scump. Aceasta e cea mai ieftina pe care a gasit-o si care a fost recomandata de alti romani. Acesta este site-ul: https://www.hsol.qs.aviva.co.uk/ukhe/ec ... ils.action

Intrebare: cum ati reusit sa faceti programarea la UKBA?

Spor si Multumesc!

3. adelaide_

adelaide_ New Member

Trophy Points:
    0
  4. Lulu88

Lulu88 New Member

Trophy Points:
    0
    Salut am si eu o intrebare daca ma poate lamuri cineva, mi-am facut asigurare privata medicala cand am aplicat pt yellow anul trecut doar ca sa fiu sigur ca nu ma respinge nu mi s-a spus ca este OBLIGATORIE, si dupa aceea am anulat-o.Acum urmeaza sa aplic pt blue card si mi s-a spus ca fara acea asigurare nu o sa il iau si risc sa mi se anuleze si yellow cardul stie cineva cv?

5. euancuta

euancuta New Member

Trophy Points:
    0
    Buna Lulu88, sunt in aceeasi situatie ca si tine, vreau sa aplic pentru blue si nu stiu daca aceasta asigurare este iar obligatorie. Putem sa ne facem alta? Ai aplicat deja? Te rog mult daca ai raspuns, sa imi scrii si mie pentru ca nu stiu deloc cum sa procedez.ms

Share This Page