17 C
London
Tuesday, June 18, 2019
£1 = 0.00RON / €inf / $0.00

Completare CRB online

Discussion in 'EMPLOYMENT' started by vera vasile, Jul 21, 2012.

1. vera vasile

vera vasile New Member

Trophy Points:
    0
    Buna!
    M-am lovit de o problema cand am completat CRB online.Am o oferta de job si am fost rugata de angajator sa completez CRB-ul online.Inca de la prima pagina era o rubrica de completare NINO.Eu nu am inca NINO.Nu am lucrat inca in UK, acesta fiind primul meu job.Nu puteam completa mai departe si atunci am tastat un model general de NINO.A fost acceptat si am terminat de completat.
    Intrebarea mea este daca s-a confruntat cineva cu aceasta problema? O sa-mi faca CRB-ul?Are cineva vreo idee?
    Nu am discutat aceasta problema cu angajatorul, inca, pentru ca abia ieri l-am completat...Pentru NINO urmeaza sa sun, dar asteptam sa am o dovada mai solida prin care sa demonstrez ca muncesc, gen contract de munca.

2. babanu5

babanu5 Member

Trophy Points:
    16
    Nu cred că ai procedat chiar corect. Am completat şi eu crb online dar nu am băgat nici un nino. Nu ştiu dacă o să fie ok pt că ei or să te caute după acel număr şi o să le dea cu virgulă.

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 2

3. IC3

IC3 Member

Trophy Points:
    16
    Nu trebuia să bagi niciun nr dacă nu aveai NINo. Îţi dădeau CRB şi fără NINo. S.ar putea să ai probleme...nu vreau să te sperii dar e că şi cum ai fi minţit că detii ceva ce de fapt în realitate nu există.

4. vera vasile

vera vasile New Member

Trophy Points:
    0
    Initial nu am scris nimic, dar nu ma lasa sa trec mai departe.A trebuit sa scriu ceva.Am scris: AAAXXXXXXA .Sper sa-si dea seama ca nu este un numar....

Share This Page