6.3 C
London
Sunday, October 20, 2019
£1 = 0.00RON / €inf / $0.00

Community Rights as a worker - Acces total pentru cei cu un an vechime!!

Discussion in 'ARHIVA' started by parteneru, Nov 9, 2006.

1. Anonymous

Anonymous Guest

lucianls,

Am sugerat cover letter chiar daca ei nu o cer pentru ca niste prieteni au fost refuzati (BR1) si in loc sa faca apel, au aplicat din nou, pe numele partenerului si au scris scrisoarea doar pentru a evita intrebari de genul, dar de ce ati fost refuzati? pai mai asteptati...sau etc.

Tu faci ce vrei anyway. Apelul sau complaint-ul dureaza muuuulte luni.si nu cred ca poti avea pe rol aplicatie trimisa(in sept) si plangere de cateva luni. Ori una ori alta.
    Depinde de tine.

-sunny-

2. simo

simo New Member

Trophy Points:
    0
    ramona28
    Din proprie experienta iti spun ca ar fi mai bine sa aplici la HO inainte sa aplici pentru NI Number, fiindca cei de la NIN iti cer cardul de munca sau mai bine zis "acte" cu care sa dovedesti ca ai drept legal de munca in UK. Daca nu le furnizezi suficiente acte ar putea sa nu iti dea NIN.

Succes! -k-

3. mira

mira New Member

Trophy Points:
    0
    Multumesc pentru lamurire,ma gandeam ca poate ar fi fost un avantaj in cautarea unui loc de munca.O zi buna tuturor!

4. parteneru

parteneru New Member

Trophy Points:
    0
    Mira, faptul ca ai lucrat un an ca au-pair ti-ar fi fost de folos doar in cazul in care ai fi incheiat acel an dupa data de 1 ian. 2007. Din nefericire nu este cazul tau, motiv pentru care nu poti solicita vreun card pe baza perioadei de munca legala ca au-pair!

5. oana_anamaria

oana_anamaria New Member

Trophy Points:
    0
    Buna,oameni buni
    poate cineva sa ma lamureasca si pe mine de ce aplivam ca disperatii pt self employed?am primit niste raspunsuri ferme de la firme care imi spuneau ca NI ca self nu e bun si ei nu o sa ma poata primi la lucru....bineinteles atunci cind il voi avea.am aplicat de 1 luna si pana acum nu am primit nici o srisoare.
    FRATILOR VOI CUM LUCRATI?CE FEL DE ACTE AVETI?
    EU VORBESC FOARTE BINE ENGLEZA SI NU MA PRIMESTE NUMENI....CHIAR NU AU NEVOIE SAU SUNT RASISTI SAU SPERIATI DE REPERCURSIUNI....
    AJUTOR!!!!

6. motanik

motanik New Member

Trophy Points:
    0
    Deoarece numarul mare de pagini face dificila gasirea informatiilor, inchid aici si va invit sa deschideti un nou capitol daca doriti continuarea discutiei.

7. oana1985

oana1985 New Member

Trophy Points:
    0
    am trimis de curand formularul pentru permis de munca intrucat sunt casatorita cu un cetatean britanic . raspunsul a venit neasteptat de repede dar certificatul (permisul de munca) a venit pe numele meu de domnisoara . stie cineva daca acest lucru imi poate afecta pe parcurs si mai ales stie cineva numarul de telefon bulgarian and romanian casework team? va multumesc

8. oli_ro

oli_ro New Member

Trophy Points:
    0
    home office - sheffield
    01142074074

Share This Page