7.8 C
London
Monday, November 18, 2019
£1 = 0.00RON / €inf / $0.00

Cazare in Bristol

Discussion in 'STUDENT IN UK' started by thewildnath, Sep 12, 2016.

1. thewildnath

thewildnath New Member

Trophy Points:
    0
    Buna!
    Urmeaza sa incep studiile de Computer Science la Universitatea din Bristol, dar am aflat recent ca nu imi pot oferi o camera de camin. Trebuie sa ajung acolo pana Duminica(18.09).
    De cateva zile incerc sa gasesc cel mai avantajos loc de cazare. Caut o ceva mai ieftin(undeva in jur de 120 lire pe saptamana) dar sa aiba mai tot ce e nevoie inclus(bucatarie, baie, internet, etc): shared room, home stay, sau orice. Cele care arata mai bine au pretul destul de mare, cele cu pret ok sunt deja ocupate in mae parte. Multe din oferte nici nu au poze, sau daca au e doar fatada, si nu as vrea sa ma risc.
    Am inteles ca o optiune mai buna ar fi sa imi rezerv o camera la hostel cateva zile si sa caut acolo cazare(pentru ca pe internet sunt mai scumpe, mai ales cele pentru studenti?).
    Ma poate ajuta cineva cu o parere sau un sfat cum sa procedez? Multumesc!

2. bujalarab

bujalarab Member

Trophy Points:
    16
  3. thewildnath

thewildnath New Member

Trophy Points:
    0
    Salut!

Mersi mult. Am mai dat de site-ul lor dar nu vazusem unde era optiunea de inchiriat si vedeam numai case scumpe. Am gasit acum, poate ma orientez catre una dintre cele de 140 pw. Sper doar sa nu fie deja ocupate(la norocul meu...)

Ai colaborat vreodata cu ei? In caz ca ai vreo problema te ajuta sau trebuie mai mult sa te descurci pe cont propriu?
    -----
    PS: Daca mai stiti oferte bune sunt inca interesat!

4. bujalarab

bujalarab Member

Trophy Points:
    16
    Am colaborat o singura data cu ei si am ramas in aceeasi casa. Nu as sti sa-ti zic daca in caz de probleme cu proprietarul intervin in vreun fel.

Share This Page