16.1 C
London
Tuesday, August 20, 2019
£1 = 0.00RON / €inf / $0.00

Caut dreptate

Discussion in 'BINE ATI VENIT!' started by S.ELENAele, Jun 3, 2017.

1. S.ELENAele

S.ELENAele New Member

Trophy Points:
    1
    Ași dori sa pot suna la un număr de telefon în care sa pot sa ma înțeleg cu cineva despre cazul meu. Au trecut 2 zile și nimeni nu ma baga în seama. Este vorba de un furt. Am si numar de referinta. Cazul a fost deschis si nimeni nu m-a sunat în legătură cu informațiile necesare. Asi dori sa se facă dreptate. Nu inteleg de ce nu ne ia în considerare având în vedere ca sunt camere CCTV în jur. Am luat masuri și am sunat înapoi. Au spus ca nu au nici-o informație. Cum este posibil!? Va rog sa mă ajuți! Mulțumesc!

2. IncaUnRoman

IncaUnRoman Member

Trophy Points:
    18
    Oricat de neplacuta e situatia ta, e greu de crezut ca poti face mai multe decat sa astepti. Sunt multe variante/motive pentru care inca nu ai un raspuns de la ei.
    Fie sunt ocupati cu altele mai grave, tocmai urmaresc ce s-a intamplat pe London Bridge.
    Mai gandeste-te ca poate in acelasi timp se mai ocupa de alte zeci de incidente.
    Poate chiar nu au pe cine urmari in cazul tau.
    Din diverse motive, iti dau un exemplu. Ti se fura ceva pentru care ai asigurare, si politia nu face decat sa iti primeasca plangerea doar pentru a putea apela la asigurare.
    In functie de unde esti, numai daca ai cunostinte care ar putea vb cu ei sa afli exact in ce stadiu se afla, in rest sperante.

Share This Page