8.6 C
London
Monday, December 09, 2019
£1 = 0.00RON / €inf / $0.00

Cat de scumpa e viata in Manchester?

Discussion in 'STUDENT IN UK' started by diacondrea, Sep 29, 2013.

1. diacondrea

diacondrea New Member

Trophy Points:
    0
    Hello!
    Am aplicat prin UCAS,mi-am ales cele 5 optiuni printre care se numara si University of Manchester.Din pacate am un anumit buget in ceea ce priveste chiria,pe care nu pot sa il depasesc, si desi Manchester suna bine,am inteles ca este destul de scump.Pe langa Manchester,am mai ales Middlesbrough,Southampton,care sunt mai ieftine.Daca are cineva vreo idee despre cat de scumpe sunt chiriile/celelalte cheltuieli,va rog sa imi spuneti.Inca nu pot sa ma decid in legatura cu orasul in care sa merg.Big dillema.

2. VladC00

VladC00 New Member

Trophy Points:
    0
    Si eu am aplicat la University of Manchester si m-am interesat destul de mult in legatura cu cat de scump e Manchester ca oras, iar din cate am inteles este un oras rezonabil. Despre cat costa chiria la particular iti poti face o idee aici http://www.accommodationforstudents.com , iar pentru university halls, pe site-ul universitatii evident.
    Si eu o sa am un buget foarte mic, la limita chiar, si voi fi obligat sa lucrez pe perioada studiilor.

3. Dory-Dory

Dory-Dory New Member

Trophy Points:
    0
    Cam scump pentru un student dar daca lucrezi in timp ce inveti poate nu va fi asa sinistru. Nu poti cere imprumut de la scoala? Nu stiu cum functioneaza treburile dar poate daca le demonstrezi ca ai buget mic te poate ajuta scoala.

Share This Page