24.1 C
London
Monday, August 26, 2019
£1 = 0.00RON / €inf / $0.00

Casatorie intre 2 romani in uk?

Discussion in 'SEZATOARE' started by flower1, Jan 7, 2010.

1. flower1

flower1 New Member

Trophy Points:
    0
    Am tot cautat ,pe toate forumurile daca este posibila casatoria intre 2 romani in uk, tot ce am gasit a fost legatura dintre un/o ro si un/o uk.
    Ar putea cineva sa ma ajute cu ceva informati? -plans2-

2. anca223

anca223 New Member

Trophy Points:
    0
    La multi ani!!! Buna flower1 da se poate. Tot ce trebuie sa faceti este sa mergeti la Register office in orasul unde sunteti si acolo o sa va spuna ce acte va trebuie si cat o sa coste. Noi cand ne-am casatorit ni sa cerut dovada de adresa, pasaport si certificat de nastere (daca ai daca nu, nu este obligatoriu). Numai dupa 15 zile de la depunerea actelor se va oficia casatoria.O sa va spuna ca aveti nevoie de 2 martori. In momentul in care depuneti actele o sa va cheme pe rand persoana care va oficia ceremonia si o sa va intrebe de cat timp sunteti in Anglia, unde sa nascut partenerul, data lui de nastere, unde te-ai nascut tu etc. Sa nu va speriati ca la ei nu-i ca si la noi cu schimbarea de nume, fiecare ramane cu numele lui iar in cazul in care vrea sa il schimbe merge numai cu certificat de casatorie la toate institutiile si spune ca vrea sa isi schimbe numele. In ziua cand aveti ceremonia o sa va spuna cum se va desfasura tot si ce aveti de facut. Ce mai au diferit de noi ii ca trebuie spuse niste juraminte. Cam astea sunt, totul trece repede in 10 min de nici nu stii ce si cum.

Bafta si Casa de piatra!!!

3. flower1

flower1 New Member

Trophy Points:
    0
    Aww mersi mult , mi-ai luat o piatra de pe inima. -ma-iubesc-

Share This Page