23.1 C
London
Tuesday, June 02, 2020
£1 = 0.00RON / €inf / $0.00

calatorie in Romania cu animale

Discussion in 'SEZATOARE' started by annie, Mar 15, 2009.

1. annie

annie New Member

Trophy Points:
    0
    dragi compatrioti, :kiss:

As vrea sa fiu si eu lamurita daca TAROMUL accepta cumva animale on board - am intrebat la Wizz Air si ei nu accepta decat caini de ajutor pentru orbi. Daca a mai facut cineva cumva un traseu din Anglia - Romania prin zbor cu animale as vrea sa primesc si eu niste sfaturi

Merci Anitcipat :cheer:

2. iulia

iulia New Member

Trophy Points:
    0
    da, se accepta, incearca sa contactezi compania pentru informatii mai multe. am auzit ca se cere cutie specia, vaccinuri la zi, animalul va fi sedat pe timpul transportului si multe altele. toate acestea ti le poate furniza compania. conditiile sunt valabile indiferent de traseul cursei (intern sau extern).
    BAFTA!!!

3. annie

annie New Member

Trophy Points:
    0
    :cheer: merci Iulia am sa ii contactez pe cei de la TAROM (nu cred ca am sa merg cu BAul) - animalul in cauza este motan si are toate vaccinele la curent plus pasaportul - iar innainte de calatorie va avea inca o vizita la vet ca sa i se dea okayul - dar am auzit ca se poate calatorii si cu el in cabina de pasageri daca pot sa cumpar bilet pentru inca un loc, numai ca el nu este obisnuit sa calatoreasca mult in cutie - cand mergem pe undeva este liber in masina si se comporta foarte bine.

Share This Page