7.8 C
London
Saturday, December 07, 2019
£1 = 0.00RON / €inf / $0.00

...buna seara!...

Discussion in 'BINE ATI VENIT!' started by ksandra, Jan 4, 2012.

1. ksandra

ksandra New Member

Trophy Points:
    0
    in primul rand va multumesc tuturor pentru sfaturi,urari de bun venit etc....da sa stiti ca informatiile imi sunt de folos numai k problema mea este alta:eu vreau sa vin impreuna cu copii sau macar sa ii inscriu la scoala...aici nu prea sunt firme care fc contracte ptr anglia....e cam complicata treaba aici....imi este greu sa plec de aici ca na sunt 9 ani deja...dar vreau o viata mai buna ptr copii mei....sper sa imi fac curaj si incet,incet sa o iau din loc.....ca sa fc inscrierea copiilor la scoala trebuie sa fi acolo?pff patre usor de fc dar nu este deloc...ast rasp vostru ink odata va multumesc pt tot....o seara buna tuturor!cu drag alexandra-brasov

2. lorenzo

lorenzo New Member

Trophy Points:
    0
    Bine ai revenit Ksandra! Deja, unele persoane de pe forum erau ingrjorate de lipsa ta.

3. costoboc

costoboc New Member

Trophy Points:
    0
    Banuiesc ca vrei sa stii cum poti inscrie copiii la scoala.

Scolile tin de primarii si deci trebuie sa iei legatura cu ei. Nu e necesar sa ai copiii cu tine in momentul aplicatiei dar tu trebuie sa locuiesti in zona respectiva (te intreaba de adresa ta. Atentie ca unele scoli (licee) au examene de admitere si deci trebuie aplicat in perioada ceruta, dar nu este obligatoriu. Copiii pot fi inscrisi pe tot parcursul anului si daca vin din alt sistem de invatamant or sa dea un test ca sa fie integrati la nivelul corect.

Deschide topicul de mai jos ca s-a discutat despre subiectul asta. Are cateva pagini de rasfoit dar merita deranjul!

http://www.romani-online.co.uk/forum/st ... n-ro-in-uk

Nu mi-am dat seama daca mai aveai si alta intrebare sau nu, asa ca te rog sa revii daca am omis ceva.

Share This Page