10.4 C
London
Saturday, February 22, 2020
£1 = 0.00RON / €inf / $0.00

Birmingham vs. Manchester

Discussion in 'EMIGRARE' started by rumwood, Jul 21, 2016.

1. rumwood

rumwood New Member

Trophy Points:
    1
    Salutare,
    Am nevoie de niste pareri, mai ales ale celor care ati locuit sau locuiti in Birmingham sau Manchester.

Pe scurt: unde este mai bine pentru o familie cu doi copii mici (2 ani si 4 ani jum)?

Stiu ca nu exista un raspuns clar, dar nu ma intereseaza din privinta locurilor de munca (se gasesc in ambele multe joburi) ci aspectul vietii.
    Preturile la chiria unei case am vazut ca sunt asemanatoare, mancarea clar este la fel peste tot, transportul cred ca este bine pus la punct in ambele orase.

Stiu ca in ambele sunt multi imigranti, dar ma intereseaza in ce zone/cartiere/suburbii/orasele apropiate ar fi de locuit unde sa nu intalnim multi asiatici/musulmani si evident si scolile din zona vor fi in aceeasi categorie. Plus sa fie zona linistita, eventual cu parc, sa nu fie trafic mare.
    Eu as inclina spre zona Manchester pentru ca ar fi mai departe de Londra (cam asa vrem) si e si un orasel mai mic fata de Birmingham.

Pareri?

2. andreivaly

andreivaly Member

Trophy Points:
    18
    Ce cauti tu se gaseste mai mult in sud. Cauta detalii despre Bournemouth,daca vrei

Share This Page