1.9 C
London
Saturday, January 18, 2020
£1 = 0.00RON / €inf / $0.00

Benefits- Reglementari interioare fondate sau nu

Discussion in 'EMIGRARE' started by rebecca_uk, Nov 22, 2010.

1. silverfern

silverfern New Member

Trophy Points:
    0
    Doua lucruri mi se par foarte importante in rapunsul lor:
    1. 'you do not meet the requirements for the right to reside test'
    Stie cineva cum arata acest test? Daca e ceva gen ticking boxes, cu siguranta e o problema - in sensul ca astfel de teste nu pot cuprinde toate situatiile. Sau se pot omite, intentionat sau nu, anumite situatii.
    2. 'The regulations we used to make our decision are: Regulation 85A(1) and (2) of the Jobseekers Allowance Regulations 1996'
    De ce nu si Regulation 85A(3) si (4)(b) of the Jobseekers Allowance Regulations 1996?

P.S. Vali, unde ai gasit Regulation 85A?

2. Mutu

Mutu Active Member

Trophy Points:
    38
  3. Mutu

Mutu Active Member

Trophy Points:
    38
    ValiB wrote:
    Mutu wrote:
    In consecinta s-a cam strans surubul...
    No such thing!

Romanii care isi exercita in UK un drept prevazut in tratatul de aderare si care locuiesc in UK sunt considerati rezidenti in UK si au dreptul sa obtina oricare din work-related benefits.

Da ValiB insa vezi tu bastinasii s-au cam saturat pana peste cap de imigranti... Si de aici incep sa apara cazuri genul rebecai... Multa lume se lasa pagubasa dupa primul refuz sau mai rau continua sa trimita acte incomplete samd.

Mie cinstit mi s-a cam acrit...

Nepotul meu a luat o teapa de la doi romani, pe care i-a cules de pe drumuri, le-a facut acte sa munceasca legal, le-a gasit de munca prin firma lui si ei l-au sapat, l-au furat si pe deasupra
    au golit casa unei doamne la care lucrau, doamna cu care nepotul meu semnase contractul de lucrari. M-a sunat ieri in disperare de cauza... L-am sfatuit sa anunte politia ca sa-si recupereze sculele furate si sa scape de acuzatiile facute de pagubita englezoaica...

Nasol... Doar romanii si albenezii fac asa ceva...

Ca urmare eu ma dau la o parte... Cu o floare nu se face primavara...

Succes in continuare celor care vor sa se bata in continuare cu morile de vant...

4. blizzard

blizzard New Member

Trophy Points:
    0
  5. rebecca_uk

rebecca_uk Active Member

Trophy Points:
    38
    Home Page:
    Daca-mi dai voie, te voi contrazice. Eu sper ca prin cazul asta, care e intamplator al meu, sa gasim solutionari logice pentru mai multe 'flori' si sa lasam 'buruienile' sa se vestejeasca singure.

Bun, ontopic

Tocmai am venit de la JCP, le-am aratat si lor scrisoarea si se pare ca am dreptate sa fac apel. Am cerut permisiunea sa semnez in continuare ca-mi caut de lucru si ca particip la seminarii organizate de ei. Unul e Back to Work (vineri la 11.30).

In alta ordine de idei, i-am scris din nou lui Dio si el mi-a zis sa merg in continuare via apel, ceea ce si voi face.

Multumesc din nou enorm celor care se implica. Doar luand o pozitie ferma acolo unde trebuie vom fi bagati in seama.

6. glissando

glissando New Member

Trophy Points:
    0
    Nu sunt jurist asa ca din pacate nu pot sa contribui cu sfaturi concrete insa iti doresc multa bafta. Iti tin pumnii.

7. alin31ro

alin31ro New Member

Trophy Points:
    1

Share This Page