3.6 C
London
Saturday, December 05, 2020
£1 = 0.00RON / €inf / $0.00

beneficii

Discussion in 'FAMILIE' started by lucandrew2006, Oct 8, 2008.

1. lucandrew2006

lucandrew2006 New Member

Trophy Points:
    0
    Buna ziua.Am si eu o situatie de explicat am fost pt o perioada de 17 luni self employed ...am apelat la tax credit si primeam ceva bani inapoi ..acum vreau sa ma angajez dar o sa o fac deoarece sotia este self si eu trec ca dependend cu blue intrebarea este mai avem voie sa primim acele beneficii??http://www.ukba.homeoffice.gov.uk/eucitizens/bulgarianandromaniannationals/

2. banana

banana New Member

Trophy Points:
    0
    Buna ziua,
    Acum 2 zile am aflat ca sunt gravida si vrem sa avem acest copil. Stie cineva daca ma pot clasifica pentru beneficii daca sunt self employed? Sotul meu are blue card de dependent.

3. fanny

fanny New Member

Trophy Points:
    0
    Buna ziua

Am si eu o problema. Eu si sotul meu suntem self, eu de 1 an, el de 3. Avem 3 copii din care 2 cu noi si unul in Ro. Pentru cei de aici primim CTC si CB dar pentru cel ramas in tara ne luptam din iulie anul trecut. Am trecut prin toate fazele, prin toate formularele ciudate si mai putin. la unele formulare nici macar ei nu stiau cam ce sa copletam. in sfarsit... Am citit undeva pe acest forum ca si el are dreptul la fel ca si fratii lui.
    Ce sfaturi puteti sa imi oferiti? A mai fost cineva in acesta situatie?
    Va multumesc anticipat

Share This Page