10.5 C
London
Monday, September 28, 2020
£1 = 0.00RON / €inf / $0.00

Beneficii plătite înapoi???

Discussion in 'CONTROVERSE' started by MonicaClo, Nov 29, 2016.

1. MonicaClo

MonicaClo Member

Trophy Points:
    8
    Buna ziua! Am auzit. O " bomba" zilele trecute ,cum ca beneficiile pe care o familie sau ma rog cineva le ia in prezent, trebuiesc plătite înapoi daca la un moment dat persoana respectiva se angajează si are un venit anual peste o anumită suma gen..£20 000 sa zicem.Am auzit informația de la doua persoane dintre care una întreba daca este corect zvonul iar cealaltă chiar susținea ca , cunoaște pe cineva care "a pățit"...știe cineva ceva sau...o fi fost " telefonul fără fir" ...?multumesc mult!

2. Miamia

Miamia New Member

Trophy Points:
    1
    Buna, cele mai frecvente cazuri de beneficii platite inapoi sunt atunci cand nu indeplinesti conditiile si nu ai anuntat schimbarile care afecteaza dreptul LA beneficii. De exemplu daca incepi sa lucrezi si nu ii anunti, sau dureaza 3 luni pana ei proceseaza informatia ca tu lucrezi, va trebuie sa platesti inapoi acele 3 luni in care de fapt nu te incadrai pentru beneficii.

3. MonicaClo

MonicaClo Member

Trophy Points:
    8
    Asta stiu. A am mai pățit de au recalculat si a ieșit ca trebuie sa le mai dam niște bani înapoi...nici eu nu cred si nici nu mi doresc cele ce am întrebat mai sus sa fie adevărate..dar nici nu m as mira..știm ca englezi sunt cei mai ciudați cand vine vorba de reguli si decizii...de asta mi am dorit sâ mai aud păreri..​

Share This Page