16 C
London
Tuesday, August 04, 2020
£1 = 0.00RON / €inf / $0.00

avion Birmingham Bucuresti

Discussion in 'SEZATOARE' started by mameca, Jan 15, 2014.

1. mameca

mameca New Member

Trophy Points:
    0
    Salutare tuturor,

Doresc sa stiu de la cei care cunosc existenta unei rute aeriene intre Birmingham si Bucuresti considerand ca deja stiu ca nu este un zbor direct.Am facut ceva cercetari si exista alternative via Frankfurt or Zurich cu Lufthansa.Pentru ca timpul ma preseaza am decis sa cer ajutorul vostru cu privire la acest aspect.
    Va multumesc anticipat.

2. sapanta

sapanta Active Member

Trophy Points:
    38
    pe un site gen Opodo, Expedia gasesti si zborurile cu escala de la majoritatea companiilor aeriene.

dar B'ham Luton e doar 1.5h pe sosea, poti incerca si sa zbori direct de pe luton si iei autobuzul National Express de acolo.

National Express services depart from bays 4, 5 & 6 to destinations across the UK. Direct services from London Luton Airport include:
    Service 777 to Coventry and Birmingham up to 12 times a day

3. mameca

mameca New Member

Trophy Points:
    0
    Multumesc pentru raspunsul rapid Sapanta, ce spui tu este foarte corect si adevarat mi ar place sa stiu daca pot evita calatoria pana la Luton am ceva bagaje si sunt si cu un copil de 4 ani si in plus de la Bucuresti trebuie sa mai merg cateva ore pana acasa.Ma gandesc la ceva combinatii de low cost cu schimbare dar ceva care sa functioneze de preferat.

4. sapanta

sapanta Active Member

Trophy Points:
    38
    mai ales daca zbori cu copilul cred ca mai usor un zbor direct. iei un taxi eventual - oricum e mai ieftin si confortabil decat zborul cu escala.

eu am folosit tableta cu diverse filmulete si joculete pt durata zborului/ drumului si a fost mult mai usor :)
    un zbor cu escala poate insemna stres in plus fata de unul direct - intarziere la primul zbor si fuga sa-l prinzi pe al doilea, in general nu sunt porti apropiate de debarcare / imbarcare, bagajele se mai pot pierde.

Share This Page