14.5 C
London
Wednesday, July 08, 2020
£1 = 0.00RON / €inf / $0.00

Aveti incredere in Forex?

Discussion in 'SEZATOARE' started by vanda1, Oct 1, 2014.

1. vanda1

vanda1 New Member

Trophy Points:
    0
    Mi-am facut cont pe ukforex si am uitat parola. Azi l-am reactivat. La nici un minut am fost sunata de un reprezentat al lor care m-a intrebat de ce nevoi am.
    Ati cumparat /vandut valuta de la ei?
    Suna prea frumos. Pentru orice suma mai mare de 3000 lire nu se plateste comision. Azi, de ex, la conversia valutara la fiecare lira se platea 1,27 euro.
    Multumesc mult

2. dragos39

dragos39 New Member

Trophy Points:
    0
    la inceput te lasa sa castigi ceva lire, cat sa prinzi curaj sa bagi bani mai multi
    cand ai bagat bani mai multi, ei stau la panda si urmeaza tzeapa
    baietii te fac finutz de nicinu iti dai seama cand ramai falit
    stiu de la un prieten care a pierdut mii de euro la Forex
    tine minte ca pe net... ce pare frumos...e gaunos

3. catad

catad Active Member

Trophy Points:
    38
    Atat ai inteles tu din Forex mai Dragos? Vai de capul vostru!

4. Dan

Dan Administrator Staff Member

Trophy Points:
    38
    Home Page:
    Eu cred ca a facut un rezumat foarte bun. Tu ce ai inteles din Forex, catad?

5. catad

catad Active Member

Trophy Points:
    38
    pe piata de contracte futures de la sibiu tranzactionam acum 7 ani.

6. Dan

Trophy Points:
    38
    Home Page:
    Rugamintea mea este sa te abtii de la a-i jigni pe alti membri ai forumului.
    Pentru ca, daca ar fi sa ne comportam la fel toti, ar fi trebuit sa-ti raspund "Te vad milionar, ti-a mers bine. Vai de capul tau". Si nu ti-ar placea. Nu stiu de ce, dar credeam ca nu mai are sens sa intervin pe astfel de probleme.

7. TheXman

TheXman Active Member

Trophy Points:
    38
    pam pam pam pam

8. catad

catad Active Member

Trophy Points:
    38
    Dane ce am castigat sau ce am pierdut e problema mea. Aici vorbim despre Forex care nu este nici pe departe o smecherie sa ia banii la fraieri dupa cum scrie Bogdan mai sus. Relax!

9. Dan

Trophy Points:
    38
    Home Page:
    Nu despre asta era vorba ci despre atitudine.
    Daca ai fi castigat ne scriai din Miami de pe plaja si mai dadeai cate un F5 sa vezi cu cat ti-a crescut contul.

Ca este sau nu o jmecherie sa ia banii la fraieri e o problema care merita dezbatuta. Care dezbatere nu consta nicidecum intr-un "vai de capul tau" batjocoritor.

10. TheXman

TheXman Active Member

Trophy Points:
    38
    Probabil , dar nici nu ar trebui lumea să se bage în ceva ce nu înțelege .

Și forex ca și betfair este dominată de boți care se activează la anumite cotații , ce șanse ai tu împotriva unor boți care fac trade in milisecunde și umblă după profituri de câțiva centi sau după procente minuscule dar constante .

11. Dan

Trophy Points:
    38
    Home Page:
    Deci până la urmă cum e? Nu ar fi jecherie, dar e?

12. TheXman

TheXman Active Member

Trophy Points:
    38
    E pe bune dacă la asta te referi , problema e că românul nu este obișnuit să zică că 0.05% profit pe tranzacție e bun .

13. catad

catad Active Member

Trophy Points:
    38
    forex-ul cat si altele asemanatoare nu sunt facute pt cei care nu au bani. daca bagi 10k lire in forex si te astepti la mari castiguri te inseli amarnic. cand bagi de la 1milion in sus alta e situatia. preturile se schimba pt un singur zvon aparut pe agentiile de presa renumite. s-a intrebat cineva de ce broker-ii aia au cate 3 monitoare la masa? nu zic ca nu castigi si cu 10k, dar nu te duci nici la buda fara calculator. in zece minute de neatentie poti pierde cat ai castigat intr-o luna. sa castigi sa simti ai nevoie de un investment banker.

14. Dan

Trophy Points:
    38
    Home Page:
    Asadar e clar ca pentru FOREX tre sa stii bine cu ce se mananca pentru a putea avea un oaresce profit, iar site-urile care iti spun ca te imbogatesti peste noapte sunt practic (deci practic, da?) niste mici tepe. De aceea iti si ofera 50 de euro sau mai mult pentu fiecare om inregistrat de tine in sistem (unele, probabil majoritatea), pentru ca stiu sigur ca o sa castige mai mult de pe urma acelui om inregistrat.

Acum ca am lamurit-o, sa ne aducem aminte ca fata a intrebat despre ukforex (legatura tangentiala cu FOREX) si cel mai probabil se referea la serviciul asta:
    http://www.ukforex.co.uk/personal/transfer-money

15. catad

catad Active Member

Trophy Points:
    38
    corect Dane.

16. agm

agm New Member

Trophy Points:
    1
    Treaba asta cu forex ....ehe, e mult de discutat.

Probabil e una din cele mai exasperante activitati pentru cei care nu si stapanesc bine emotiile si psihicul, dar un lucru ce s a dovedit in randuri repetate e ca forex trading e 20% cunostinte si 80% psihologie.

Mai e o chestie, spre ex daca alegi sa faci swing trading nu trebuie sa stai legat de calculator, verifici 1 data pe zi la 22.00 gmt pe daily . In ceea ce priveste 10 minute de neatentie, inca odata parerile sunt impartite. Daca ai un risk management solid si ai stop loss, nu se poate sa ai pierderi uriase ci doar riscul predeterminat in momentul cand ai pus trade- ul. Povestile de groaza ale unora care spun ca au avut pierderi uriase (sau chiar intreaga suma din cont) sunt numai ale celor care nu folosesc stop loss..

Probabil cel mai important lucru bineinteles dupa ce stii cu adevarat ce inseamna sa fi forex trader e sa alegi un broker bun, cu istorie ce poate fi verificata (spre ex vezi fxcm, care e listat si la bursa)..

Numai bine tuturor!

Share This Page