7.1 C
London
Thursday, November 26, 2020
£1 = 0.00RON / €inf / $0.00

Aveti incredere in bone?

Discussion in 'Gasca burticilor si mamicilor' started by motanik, Aug 13, 2009.

1. motanik

motanik New Member

Trophy Points:
    0
    In Romania a iesit la suprafata cazul unei bone batause, mamica a lasat o camera ascunsa in casa si a constatat ca bona trecuta bine de prima tinerete (55 de ani) ii batea pustii de 2 ani jumate, respectiv 4 ani si-un pic.
    Dupa asta, multe cazuri au iesit la iveala. Bone batause, bone care vorbesc urat copiilor.
    Aveti bona (childminder, nanny) la copil? Daca da, cum ati ales-o si cata incredere aveti inea? Daca nu, si aveti copil, aveti de gand? Care sunt argumentele pt decizia de a angaja o bona in defavoarea gradinitei, de ex, sau a statului acasa cu copilul?

2. taxirapid

taxirapid New Member

Trophy Points:
    0
    Pai le pui camera web sa le supravegheze se poate sa vezi ce se intampla acasa de pe Internet

3. sonia77ro

sonia77ro New Member

Trophy Points:
    0
    sincera sa fiu nu mi-as lasa copilul cu un strain/a,doar cu rude de gradul 1...si oricum ce educatie va da copilului meu?

4. lupascu30

lupascu30 New Member

Trophy Points:
    0
    eu am avut noroc, cu Annita, din Germania. Foarte grijulie, chiar si cu banii nostri, in sensul ca ne-a recomandat Noriel Bebe, unde sunt preturi ok si produse de calitate. S-a implicat mult, ne-a parut rau cand s-a terminat contractul, dar si bebele crescuse deja si se descurca singur. Au fost cativa ani buni, in care ne-a ajutat enorm. Trebuie sa-ti asculti instinctul. Daca pare o persoana buna, mai mult ca sigur asa va fi. Daca ai orice dubiu, mai bine asculta-ti inima.

Share This Page