8.3 C
London
Friday, September 20, 2019
£1 = 0.00RON / €inf / $0.00

At?t a pl?ns Uniunea Europeana dupa tigani, ca s-a trezit cu ei pe cap...

Discussion in 'Imagine negativa' started by Anonymous, Sep 29, 2007.

1. Anonymous

Anonymous Guest

At?t a pl?ns Uniunea Europeana dupa tigani, ca s-a trezit cu ei pe cap...

2. erosman26

erosman26 New Member

Trophy Points:
    0
    Dumnezeu sa ne mai ajute ca se pare ca noi nu mai ne putem ajuta, orice ce facem pe pamantul asta facem rau, Romani fiind, parca suntem o natiune blestemata pentru celelate state europene vi sa muncesti legal aici si te trezesti peste noapte ca de fapt esti ilegal ceea ce mi se intampla mie, datorita incompetentei lor si a legilor prost scrise, gandite si puse in practica am un mesaj ptr toti Romani, mult noroc in viata pentru ca o sa avem nevoie de el

3. annomundi

annomundi New Member

Trophy Points:
    0
    Cu infractorii, indiferent ca sunt tzigani sau nu (dar mai ales tzigani) , trebuie asa : Invitati la mare ospatz, inchise usile, si dat foc la sala.

Clar ?

Vlad Tepes

4. cata246

cata246 New Member

Trophy Points:
    0
    nu vlad tepes a facut chestia asta,dar te inteleg ceea ce se va intampla e ca europa ii va asimila pana la urma,dar mult dupa timpul nostru,ca astia asa stiu sa traiasca,e in sangele lor--calatorind spre "tinte mai bune",sunt parazitii societatii,sociopati,pt un tigan simplul lucru ca tu ai ceva ce el n-are te plaseaza pe lista lui de victime,am trait printre ei,si-i cunosc cat de cat,cand mai vad pe la tv ca mai apar de-ai lor mai rasariti si zic ca "orice padure are uscaturi",un singur gand imi vine,la ei e invers,sunt toti o mocirla cu vreo doi crini.ghinionul nostru ca romani e ca razboaiele i-au oprit acolo,in balcani,si apoi legislatia,dar de acum,sa zboare nene,evident ca nu da bine la imaginea noastra a celor plecati,dar ganditiva si la bucuria romanilor de acasa...

5. expertparchet

expertparchet New Member

Trophy Points:
    0
    Are dreptate Beppe asta!!!! -sex-Am trecut prin Londra weekendul trecut de exemplu si era prea full de "imi". Tin minte Londra din 2000 sau Anglia din 2000 cand nu erau atatia imigranti,era mult mai curat si frumos

6. annomundi

annomundi New Member

Trophy Points:
    0
    Eeeeei , o fo Lapusneanu (sau Negruzzi), dar nu din cauza asta m-am semnat cu "Vlad Tepes" ... ci pentru ca era mai sangeros decat Lapusneanu, si imi place mie de el :)

7. cata246

cata246 New Member

Trophy Points:
    0
    asa m-am gandit si eu,in sensu ca stii despre ce e vb,da am zis sa rectific,pt cei ce nu stiau,da pt ei mai bun ar fi fost antonescu,odihneasca-l D-zeu

8. annomundi

annomundi New Member

Trophy Points:
    0
    eh, lasa ca o sa se sature europa de ei ... si cum tziganii n-or sa se intoarca in .ro, o sa treb. sa ia ei masurile ... si uite asa mai scoatem si noi castenele din foc cu mana europenilor. Apoi dupa ce scapam toti de tzigani, o sa le dam si noi peste nas ca au facut genocid ! ... aproape toate merg in favoarea noastra ... e bine ... :)

9. bistranvalentin

bistranvalentin New Member

Trophy Points:
    0
    Nu chiar in favoare :-dd
    Pentru ca si restul romanilor care isi vad de treaba lor sunt discriminati si nu cred ca ii convine nimanui sa fie numit tigan sau sa se uite la tine cu dispret numai ca esti roman.
    Inca o problema ii ca a inceput acuma italieni dar in curand o sa inceapa si cetateni altor tari.

Noi momentan in uk asteptam niste drepturi dar la asa reclama buna va mai dura ceva ani buni.

10. catia

catia New Member

Trophy Points:
    0
    :)| Si eu m-am lovit de situatia de a fi pusa in aceasi oala cu tiganii si am luat foc.Eram internata in spital, sectia maternitate, vis-a-vis de mine au fost niste tigani care au lasat mancare imputita in urma lor.Si asistenta a exclamat:"oh, romanii astia".Am luat foc si nu m-am putut abtine,le-am spus ca ma simt jignita pentru ca ei nu sunt romani sunt tigani si este o mare diferenta.Si-au cerut scuze.Dar cand am cerut o patura pentru ca imi era frig nu ma bagat nimeni in seama. :mad:

11. policeofficer

policeofficer New Member

Trophy Points:
    0
    Catia,

NO COMMENT ... ma abtin ca nu vreau sa imi iau ban, dar nici eu nu ii suport ! Eu sunt in Scotia si aici nu sunt asa de multi, dar cand eram in Londra... DOAMNE fereste.
    Sa nu mai zic cand am fost ultima data acasa, cand am venit, la aeroport erau PUZDERIE de fete colorate, cu copii la greu, de ziceai ca e excursie de copii de gradinita. STRIGATOR LA CER !

Multumesc,
    -police-

12. agnb

agnb New Member

Trophy Points:
    0
    Am luat foc si nu m-am putut abtine,le-am spus ca ma simt jignita pentru ca ei nu sunt romani sunt tigani si este o mare diferenta.Si-au cerut scuze.Dar cand am cerut o patura pentru ca imi era frig nu ma bagat nimeni in seama. :mad:

wow, si eu am avut experienta asta neplacuta in care cineva vorbea despre RO si Tigani in acelasi context si i-am spus (fara sa par rasista, ci doar realista) ca " Este mare diferenta dintre noi, ca rasa". Nu stiu cum a " inghitit" tipa de la social services aceasta remarca. Eram intr-o ipostura nasoala si nu ma puteam hartui, dar in sinea mea, imi venea sa tip. Romani si RRomi nu inseamna acelasi lucru- contrar of what some people here in UK, believe! N-am nimic cu ei, dar nu vreau sa ma compare nimeni cu ei. Unii nici Romaneste nu vorbesc! Da-o-ncolo de treaba!

13. bistranvalentin

Trophy Points:
    0
    Aproximativ de o luna o englezoaica dupa ce a aflat de unde sunt ma intrebat "tigani sunt romani?" am ramas un pic surprins de intrebare la care i-am zis ca sunt indieni, femeia ma crezut si a fost in continuare amabila.

14. annomundi

annomundi New Member

Trophy Points:
    0
    dintre prietenii mei de pe aici toti stiu cine si ce sunt tziganii si niciodata nu au vorbit despre romani ca despre tzigani.

15. expertparchet

expertparchet New Member

Trophy Points:
    0
    Lasa ca daca te plimbi prin satele din sud nu prea zici ca sunt romani curati. sau poate numai sunt foarte bronzati. Si oricum avem cel putin 5milioane rromi.

16. expertparchet

expertparchet New Member

Trophy Points:
    0
    Lasa recensamantul... eu vorbeam de situatia reala!!

17. parteneru

parteneru New Member

Trophy Points:
    0
    Lapusneanu, am o rugaminte daca se poate.

Am vazut ca ai o slabiciune la citate si as vrea ca pe viitor sa nu mai folosesti metoda copy - paste cand citezi alte surse, ci pur si simplu sa postezi link-ul urmand ca apoi cine e interesat sa citeasca materialul respectiv. In acest fel mai micsoram posturile tale si eficientizam mesajul tau.

Multumesc pentru intelegere!

Parteneru -sunny-

18. cata246

cata246 New Member

Trophy Points:
    0
    PARTENERU,MERSI PT LAMURIRE,ca eram chiar ingandurat,cand are Lapusneanu timp sa scrie atata?,deci "paste "e cuvantul!!
    Si ca replica la ce am citit mai sus,tiganii care comit toate acele infractiuni,furturi,talharii,violuri,omoruri,sunt si ei impartiti.Tiganii adevarati,cei cu "fuste " cum le zicem noi,fura gaini si alte astea.Adevaratii infractori sunt tiganii romanizati,care fac si scoala,si care cunosc legea,dar care tot sociopati sunt.Da,caldararii ne pateaza la greu imaginea stand in intersectii si cersind.Dar cei de pe urma carora tragem cu adevarat ponoasele sunt tiganii care intra in casele oamenilor fara cea mai mica jena,care iti rup geanta de pe umar,care aduc copii la cersit in UE.

19. policeofficer

policeofficer New Member

Trophy Points:
    0

Upsssss .... iar un citat .... :))

20. bistranvalentin

Trophy Points:
    0
    Nu cred ca numai tigani fac tara de rahat ce si foarte multi romanasi care sunt disperati dupa bani din diferite motive.

Share This Page