15 C
London
Wednesday, October 21, 2020
£1 = 0.00RON / €inf / $0.00

Asistenti medicali in UK - 2

Discussion in 'EXPERIENTA LA SERVICIU' started by Mutu, Jul 24, 2011.

1. valentina80

valentina80 New Member

Trophy Points:
    0
    Este binevenit demersul tau. Eu, cel putin, astept cu interes si alte detalii.... Multumesc frumos. "Nu-i bai"...esti cumva din zona Ardealului? :)
    Poate intre timp imi raspunde si mie cineva la mesaj.....pleeeeease

2. Ery252

Ery252 New Member

Trophy Points:
    0

Da sunt din Ardeal. Sper că nu asta-i baiu. -asa-asa-

3. valentina80

valentina80 New Member

Trophy Points:
    0
    Aaaaa...nu-i niciun bai...imi pare bine...:) si eu sunt din Baia Mare, dar momentan stau in Cluj pt. ca aici urmez scoala postliceala sanitara (ultimul an). Iti doresc mult succes in planurile tale!

4. mihashak

mihashak New Member

Trophy Points:
    0
    Buna tuturor. .daca ma puteti ajuta ar fi de mare folos.
    Am primit scrisoare de la Nmc In care imi cer ..
    Police good conduct certificate
    From the uk..issued in the last 3 months
    Acum ma intreb de unde pot procura acest document ?rMentionez ca locuiesc in uk de 7 luni.
    Multumesc

5. andreea chirila

andreea chirila New Member

Trophy Points:
    0
    Buna, pai angajatorii tai ar trebui sa te ajute, si sa fi depus actele pentru tine.

6. Ery252

Ery252 New Member

Trophy Points:
    0
    Bună seara. Vin și eu cu o întrebare. Astăzi am fost la instituția de învățământ absolvită să-mi completeze Form-to-accompany-transcript-of-training-revised. La rubrica Home or community nursing, doamnele de la secretariat nu au trecut nimic, nefăcând practică în acest domeniu pe perioada studiilor. Menționez ca am terminat școala în anul 2003. Întrebarea este dacă am nevoie de o adeverință de voluntariat în acest domeniu. Am o astfel de adeverință de la Crucea Roșie, în care spune ca am făcut voluntariat ca asistent medical comunitar. Mă ajuta cu ceva această adeverință?
    Mulțumesc frumos pentru răspuns.

7. iulianap20

iulianap20 New Member

Trophy Points:
    0

Foloseste linkul asta: http://www.disclosurescotland.co.uk/bas ... /index.htm
    Mi-au cerut si mie acelasi lucru si am aplicat pentru asta dupa ce i-am sunat si i-am intrebat pe cei de la NMC daca e ceea ce au nevoie.

8. LiviuM

LiviuM New Member

Trophy Points:
    0
    Buna Eugenia...mi fa piacere il tuo post deoarece si eu sunt asistent medical in Italia si sunt in faza pregatitoare de documente pentru inregistrare NMC !

P.S. Mi-ar face placere daca as putea sa te contactez pentru un eventual schimb de informatii / experienta !

9. catad

catad Active Member

Trophy Points:
    38
    Raducioiu reloaded.

10. Rivedhaul

Rivedhaul New Member

Trophy Points:
    0
    Apoi... chiar ca Raducioiu... Bine, plus bagarea-n seama specifica speciei.

11. Ery252

Ery252 New Member

Trophy Points:
    0
    Am reușit să strâng, să traduc și să trimit actele către NMC.

12. alinalina

alinalina New Member

Trophy Points:
    0
    Buna ziua!am terminat Sc postliceala sanitara in 2003 specializarea Asistent medical generalist dar nu am profesat,exista sanse sa ma pot registra ca nurse in uk?sa fac cursuri sau return to practice?va rog poate cineva sa imi ofere informatii?locuiesc in uk ,multumesccccc

13. Ery252

Ery252 New Member

Trophy Points:
    0
    Cred că ți-ar putea fi utilă o adeverință de voluntariat în domeniu. Asta te-ar ajuta într-un fel... Problema apare că, terminând școala în 2003, în mod cert vei avea nevoie de Certificatul de conformitate de la Ministerul Sănătății, certificat ce se eliberează condiționat de practicarea meseriei de asistent medical pe cel puțin o perioada de 5 ani consecutivi în ultimii 7 ani.

14. alinalina

alinalina New Member

Trophy Points:
    0
    este cineva care a terminat Tehnician optometrist in Romania si profeseaza in UK,SAU ARE IDEEA CUM SE PROCEDEAZA? CA SA POTI LUCRA IN DOMENIU?

15. corinapana

corinapana New Member

Trophy Points:
    0
    Acte ptr. PIN de la FEG

Buna tuturor,
    Am depus actele ptr PIN crezand ca ma incadrez la automatic recognition: deci le-am trimis doar Certificatul de Competente, acum am primit scrisoare ca trebuie sa le trimit Transcript of Training ...adica Planul de invatamant....
    FEG-ul nu vrea sa-mi elibereze doar planul de invatamant...sustine ca trebuie sa fiu in tara si sa fac un intreg dosar care costa 300lei si pe care trebuie sa-l depun la directia sanitara si apoi in bucuresti...ptr certificare.....
    Oare doar cei cu facultate se incadreaza la automatic recognition...si noi cei de la FEG la Individual assessment: Nurses responsible for general care and midwives who do not meet automatic recognition or the practice requirements for acquired rights??!!
    Este cineva de la FEG care a primit PIN-ul si-mi poate spune exact ce acte a depus?
    Va multumesc mult....
    Bafta tuturor

16. kameliaap

kameliaap New Member

Trophy Points:
    0
    Buna seara! Am obtinut un job in Midllesbrough, ar trebui sa plec la sfarsitul lui iulie sau inceputul lui septembrie, insa am o problema mare: am aplicat online la NMC inca din 27 februarie, am tot sunat, am tot asteptat, in zadar; nu am primit nimic de la ei; in 8 mai am facut o alta inregistrare si de atunci sunt in aceeasi situatie, astept, sun , imi spun ca au trimis, sa mai astept, nu se schimba nimic. Aveti vreo sugestie, ce sa mai fac? Sunt foarte ingrijorata ca nu voi reusi sa obtin PIN-ul pana la plecare si atunci nu va mai fi nici o plecare, angajatorul vrea sa am PIN-ul. Vi s-a mai intamplat? O colega a avut ideea sa schimb adresa de corespondenta , credeti ca e o idee buna? Multumesc !

17. simi_radu

simi_radu New Member

Trophy Points:
    0
    Schimbarea adresei e o idee foarte buna. Obtinerea PINului dureaza minim 3 luni din ce am vazut, dar poate dura si 6 luni.

18. stefancora

stefancora New Member

Trophy Points:
    0
    sau chiar mai mult... ca si in cazul meu, au trecut 7 luni si inca mai am cale lunga pana sa il obtin.

19. mari07

mari07 New Member

Trophy Points:
    0
    Buna tuturor! Va citesc de mult timp si trebuie intai sa multumesc celor care si-au impartasit experienta ajutandu-i astfel si pe cei aflati la inceput de drum in obtinerea pinului. Si eu ma aflu in plin proces de obtinere. Aici era singurul forum "activ" unde cu adevarat puteai schimba informatii in timp real. Dar pe aceasta ultima pagina, gasesc scris de Ery252: "După cum observ toată lumea s-a cam mutat pe facebook". Care ar fi locul de intalnire pe fb? Se poate un link? Va rugam, nu ne abandonati! -nuuu- Multumim! -hipno-

20. Ery252

Ery252 New Member

Trophy Points:
    0

Share This Page