18.3 C
London
Saturday, July 11, 2020
£1 = 0.00RON / €inf / $0.00

Asistenti medicali in UK - 2

Discussion in 'EXPERIENTA LA SERVICIU' started by Mutu, Jul 24, 2011.

1. Andrei_p

Andrei_p New Member

Trophy Points:
    0
    Dada ca si noi resstul, muncitori , dar rasfirati prin orasele de astea pierdute de lumea buna :) oricare ar fi si aia :D cine sta pe langa YORK? :)nurse-wise?

2. gabrielle4u

gabrielle4u New Member

Trophy Points:
    0
    Occupation:
    nurse
    Home Page:
    @oana1988
    Oana ei spun ca semnatura din pasaport difera de semnatura din formular si iti cer o confirmare in scris ca este semnatura ta. Cred ca trebuie sa le scrii si sa iti ceri scuze pentru greseala, si anume ca ai scris numele in loc de semnatura.

3. davidalinaelena

davidalinaelena New Member

Trophy Points:
    0
    Buna ziua...Numele meu este Alina si sant din orasul Campina Prahova.Anul acesta am absolvit sc post liceeala ca asistent medical generalist .Din luna octombrie sant in legatura cu agentia de recrutare Vplhealthcare din Bucuresti pentru UK.Am certificatul de la O.A.M.M.G.R,am aplicat acum 1 sapatamana pt kitul de inscriere la NMC,acum...astept..sant foarte bucuroasa ca v am gasit si sper sa pot cunoaste aici persoane cu care sa pot socializa,eventual care au plecat cu acesta agentie din Romania..pe scurt sa impartasesc cu altii experientele traite pt ca recunosc sant..inca la inceput de drum...Astept si sant de acord sa primesc sugestii,sfaturi..Va multumesc tuturor.si astept sa cunosc cat mai multi prieteni pe acest forum.Cu respect

4. AdCrys20

AdCrys20 New Member

Trophy Points:
    0
    Dl. @Kamaru ati vazut pe ce salariu lucreaza @veronikai intr-un NH?

5. ramonik79

ramonik79 New Member

Trophy Points:
    0
    Occupation:
    asistent medical
    Buna sunt nou inscrisa pe acest portal,urmaresc de ceva vreme postarile voastre si multumesc pt toti care ne informeaza !Eu am partcipat pe 12 dec.la intertviu la Bucuresti cu angajator din UK -Four Season au fost prietenosi .Ei ofera sal 11 lire/h si angajeaza pe Irlanda de nord.Nu stiu nimic despre aceasta firma....a mai colaborat cineva cu ei ?va rog un sfat e binevenit

6. dromaderu

dromaderu Active Member

Trophy Points:
    38

http://www.fshc.co.uk/

7. AdCrys20

AdCrys20 New Member

Trophy Points:
    0
    buna @ramonik79 ... se pare ca am fost in aceeasi sala la interviul Four Seasons. Spune-mi, ai luat? Vezi ca salariul nu este 11,11 ... difera in functie de experienta. Nu i-ai scris lui Martin sa-ti trimita toate datele despre Four Seasons?

Deci nu este chiar imposibil sa gasesti si firme de recrutare serioase, sa iei un interviu la Four Seasons chiar daca experienta mea ca asistent este 0 (am terminat abia in vara scoala) si sa primesti si un salariu decent pentru NH. In acest moment astept e-mail-ul de la Four Seasons cu locatia si data cand voi pleca.

In concluzie ... as dori sa multumesc celor care au fost sinceri aici si au scris informatiile pentru ca si altii sa beneficieze de ele. Am stiut sa selectez informatiile astfel ca atat aplicatia pentru NMC cat si primul interviu au fost un succes, chiar daca nu am pus nici un fel de intrebari. Multumesc inca odata.

Va doresc o seara frumoasa.

8. ramonik79

ramonik79 New Member

Trophy Points:
    0
    Occupation:
    asistent medical
    Buna AdCrys20 ,la interviu nu mi-au spus daca am luat sau nu,pur si simplu au zis ca am m-am descurcat si o sa astept raspunsul lor sapt. viitoare.Ca sa vb cu Martin nu ii stiu adresa de mail....pur si simplu astept un semn de la ei.De sal nu stiu ce sa zic eu nu am Pin-ul ,experienta am lucrez de 3 ani de zile.Tie ti-au spus dupa interviu ca esti angajat(a)?ai semnat contract? cum o sa procedeze ?Tu ce parere ai despre Four Season?Mie una mi-au facut o parere super ok si am trecut peste emotiile interviului...Amuzant este ca eu am participat la interviu stiind ca sunt posturi pe UK iar la interviu inainte de a incepe doamnele m-au convins ca e mult mai frumos in Irlanda de Nord ,e mai linistit fata de UK ce mai m-au convins sa optez pt Irlanda)))) Eu sunt Ramona (am fost prima la interviu) tu care dintre participanti esti?

9. AdCrys20

AdCrys20 New Member

Trophy Points:
    0
    Lucrezi sau ai lucrat pe radiologie? Eu sunt Adrian ... am intrat al 3lea ... am stat pe randul 2 in spatele Mariei de la firma de recrutare. Pe mine m-a anuntat deja Sharon ca am fost selectat si ca in zilele urmatoare voi primi pe e-mail datele. Daca vrei iti trimit skype-ul lui Martin si el o sa-ti detalieze. Nici eu nu am pin insa salariul pleaca de la 11,11 in functie de experienta si vei fi pre registered nurse. Despre FSeasons stiu doar ce am gasit pe site-ul lor insa degeaba intrebam acum daca nu stim exact locatia unde mergem ... ei au peste 450 de case asa ca ...

10. ramonik79

ramonik79 New Member

Trophy Points:
    0
    Occupation:
    asistent medical
    Multumesc Adrian !Nu lucrez pe radiologie ,lucrez la medic de familie care este si pediatru.Eu la intervui am stat pe ultimul rand (randul Mariei) am fost si cu sotul meu daca nu ma insel ai stat cumva in fata mea?Da te rog frumos sa imi trimiti adresa de skipe a lui Martin.La interviu eu am av. toate documentele cerute de ei dar nu traduse ,iar Martin mi le-a luat si a spus ca le traduc ei,mi-a facut poza si dupa buletin si dupa pasaport chiar daca aveam si copii dupa ele.....

11. dromaderu

dromaderu Active Member

Trophy Points:
    38
    Anything wrong with the PM guys? -asa-asa-

12. ANDREA6

ANDREA6 New Member

Trophy Points:
    0
    Salut,am si eu o intrebare pentru cei mai vechi pe forum : Daca am facut 450 ore si 35 ore de cursuri in Spania am sansa sa pot renova PIN?Multumesc mult!!!

13. constantinh73

constantinh73 New Member

Trophy Points:
    0
    Buna seara! Cum ai reusit sa fii angajata? prin ce firma? vorbesti perfect engleza?

14. veronikai

veronikai New Member

Trophy Points:
    0
    Adica???e mic sau mare salarul?ca nu pricep?

15. lovelysmile

lovelysmile New Member

Trophy Points:
    0
    Occupation:
    RGN
    buna tuturor, nu am mai vb de mult aici dar imi pare bine sa vad cata acitivitate este aici ''albinele ar fi invidioase'' pe voi -ma-iubesc-

am la mine la servici, mai exact intr-un N/H de 2 nurse cu Pin, nivel engleza bun, cine ste interesat sa imi trimita PM
    casa are 40 de paturi, e la 10 minute de mers pe jos de cel mai apropiat oras Porthmadog in wales

16. Ynutza

Ynutza New Member

Trophy Points:
    0
    Buna tuturor! Sunt noua pe aici, dar am citit cu interes cateva pagini ( nu toate, recunosc -sssst- ), si as avea o nelamurire. Am fost azi sa imi iau adeverinta practica de la scoala, si mi s-a spus ca nu este nevoie de asa ceva, pt ca toate orele de practica si teorie sunt trecute pe planul de invatamant. Dar ce m-a lasat pe mine in "ceata", e faptul ca mi-au zis ca trebuie un alt formular de la NMC care trebuie completat exclusiv de cei de la scoala ( deci nu ma refer la formularul obisnuit care trebuie completat de noi, oammr si medicul de fam.). Acum, nu stiu ce sa cred, si as avea nevoie de parerea voastra. Cei de la firma cu care vreau sa colaborez nu mi-au zis asa ceva. Voua vi s-a cerut un astfel de formular?

17. AdCrys20

AdCrys20 New Member

Trophy Points:
    0
    Cine mai stie draga @Veronikai? Dl. @Kamaru spunea ca un salariu de 12,5 P/h : "never !!! not even in your wildest dreams !"

Respectivul document se numeste transcript of training si s-a mai discutat vreo 2 pagini in urma.

18. Ynutza

Ynutza New Member

Trophy Points:
    0
    Si cum fac rost de el? Ca cei de la NMC mi-au trimis un singur formular :|

19. gabrielle4u

gabrielle4u New Member

Trophy Points:
    0
    Occupation:
    nurse
    Home Page:
    Ynutza, cred ca este vorba de "form to accompany transcript of training" si se poate printa de pe site-ul NMC.

20. veronikai

veronikai New Member

Trophy Points:
    0

Share This Page