11.2 C
London
Saturday, June 06, 2020
£1 = 0.00RON / €inf / $0.00

Asistenti medicali in UK - 2

Discussion in 'EXPERIENTA LA SERVICIU' started by Mutu, Jul 24, 2011.

1. marinelasonei

marinelasonei New Member

Trophy Points:
    0
    Dar originalele de ce nu le-ai pus???

2. Anatoma

Anatoma New Member

Trophy Points:
    0
    Marinela dar de ce sa pună originalele? Nmc cere doar copiile legalitate si traduse , asta din câte am înțeles, doar cazierul trebuie originalul+traducere .

3. Rivedhaul

Rivedhaul New Member

Trophy Points:
    0
    @ Marinela
    "Dar originalele de ce nu le-ai pus???"
    Ca sa nu ramana fara ele. = "Do not send original documents such as passports and certificates to the NMC, as we cannot return these to you. - NMC"

4. sarboiumaria

sarboiumaria New Member

Trophy Points:
    0
    Singurul act original pus de mine a fost cazierul pe care l-am tradus si traducerea a fost legalizata de notar!Catre Anatoma:am scris si mai sus ca actele le-a fotocopiat traducatorul,urmatoarea pagina dupa fotocopie era traducerea si ultima pagina erau stampilele traducatorului autorizat si ale notarului!Toate documentele au fost capsate!Daca poti du-te cu fotocopii color sau daca sunt alb-negru trebuie sa fie de foarte buna calitate!Pe mine m-au intors pentru asta!Multa bafta iti doresc!

5. sarboiumaria

sarboiumaria New Member

Trophy Points:
    0
    Anatoma mai am ceva de adaugat pentru tine:la Registration or licensing authorities trebuie sa completezi din libera practica de la OAMMR!Eu la Part of Register am scris:Registered General Nurse!

6. sarboiumaria

sarboiumaria New Member

Trophy Points:
    0
    Marinela sper ca intrebarea ta a fost in gluma!Avand in vedere faptul ca tu ai ajutat foarte multi useri cu sfaturi inca de la inceputurile acestui topic (de prin vara lui 2011 daca nu ma insel) nu ma asteptam la o astfel de intrebare!Merg totusi pe premisa ca ai glumit!Oricum tin sa-ti multumesc pentru implicarea ta in acest topic si pentru sfaturile utile!O zi buna iti doresc!

7. Anatoma

Anatoma New Member

Trophy Points:
    0
    Sarboiumaria, am văzut ce ai scris dar întrebarea mea a fost in sensul ca nu ai avut nevoie de apostila pe nici un act?
    Multumesc pt.raspuns ! Bafta in continuarea!

8. sarboiumaria

sarboiumaria New Member

Trophy Points:
    0
    Nu,nu am am avut nevoie de asa ceva!Traducatorul ala care ti-a zis ca ai nevoie de apostile probabil vrea sa scoata mai multi bani de la tine!Tu faci asa cum ti-am zis si o sa-ti accepte actele cei de la NMC si fara apostile!Daca actele sunt corect traduse si legalizate de un notar public totul va fi Ok!

9. Anatoma

Anatoma New Member

Trophy Points:
    0
    Multumesc din suflet sarboiumaria si tuturor pt.ajutoul vostru , sper sa vin cu vesti bune cât de repede si sa nu ma întoarcă astia de la nmc cu ceva acte "lipsa".

10. Mirela00

Mirela00 New Member

Trophy Points:
    0
    Occupation:
    RGN
    Nu este nevoie de nicio apostila,traducerea si legalizarea actelor e suficienta.

11. perp

perp New Member

Trophy Points:
    0
    Infirmiere si asistente pentru Anglia,plecari rapide,locuri limitate.
    Cerinte:
    -limba engleza
    -experienta
    -varsta maxima 55 ani
    Salariu intre 6.5-7.5 lire/h pentru infirmiere si pana la 14 lire/h pentru asistente.
    Fara nici un fel de comision!
    e-mail gabid(at)vogfresh . ro

12. Rivedhaul

Rivedhaul New Member

Trophy Points:
    0
    Nu serios. Hotaraste-te, vinzi ciuperci in piata sau plasezi forta de munca.

13. Ionut27

Ionut27 Member

Trophy Points:
    6
    Buna si bine v-am regasit........a obtinut cineva mai de curand AWC? La mine este a 8-a saptamana de cand mi-au depus cei de la MMA pasaportul,pozele si br3 la UKBA si pur si simplu ma omoara de-a binelea asteptarea asta -nervos- ......am asteptat o groaza cand dupa recomandarea de la minister,cand dupa PIN si acum dupa AWC -nuuu- ! Are idee cineva cam cat sunt timpii de asteptare obisnuiti pt AWC???? Va multumesc pentru amabilitate si va doresc toate cele bune !

14. Anonymous

Anonymous Guest

Offf, Ionut, numai belele :)))! Si asa de infipt erai acu eva timp ca stii tot si te descurci.

Poate nu dureaza pana de revelion AWC-ul ca sa apuci si tu macar o zi sa lucrezi cu el.

15. Ionut27

Ionut27 Member

Trophy Points:
    6
    Si tie ce iti mai place sa te bucuri de raul altuia........tot timpul am vazut la tine aici numai aroganta dar nici un ajutor concret pentru ceilalti colegi ai nostrii....eu din putinul care l-am stiut am incercat sa ajut si pe altii si Sarboiu Maria si altii pot sa confirme dar tu numai de mistouri ai fost bun...Imi cer scuze pentru ceilalti dar nu m-am putut abtine...

16. dromaderu

dromaderu Active Member

Trophy Points:
    38
    Nu trebuie sa-ti ceri scuze Ionut, nu ai de ce.
    Din pacate, unii confunda entuziasmul initial al unora ca tine cu friviolitatea apoi da, te mai iau in balon,
    banui ca in acest caz doar din lipsa de altceva mai bun de luat in balon.
    Si ideea era ca, mai sunt doar doua luni...stiu, la tine pare mult, dar, general privind, dpdv al forumului, cand unii erau disperati prin 2009/10/.../... acum, pare cumva ca te agiti degeaba dar repet, unor privitori neutri, dar, stiu cu certitudine ce este in sufletul tau cu atata asteptare.
    Cum le-am mai zis multora, in 6 luni o sa uiti complet de grijile astea (veniv-or-ar altele) , numa' tu sa mai tii minte sa mai dai pe aici sa ne expui experientele tale!
    Bafta si asteptare usoara!

17. Ionut27

Ionut27 Member

Trophy Points:
    6
    Iti multumesc din suflet Dromaderu ! Tot timpul ai fost un exemplu pentru mine, esti un om minunat cu suflet mare de la care tot timpul am avut multe de invatat....Va doresc toate cele bune si sa auzim numai de bine !

18. Anonymous

Anonymous Guest

Ionut, Dromaderu are dreptate. Chiar nu am gasit nimic mai bun de facut si ti-am dat o replica. Te inteleg ca esti nerabdator, si ca nu mai poti astepta ca mortul birocratic sa se miste si pentru tine.
    Ideea era ca, intr-adevar ti-au facut temele sarguincios, numai ca ai scapat din vedere acest AWC si durata de obtinere a lui.
    Daca te uiti in calendar ai sa vezi ca nu mai e mult pana la 01--01-2014 cand nu-ti va mai trebui.

Daca te-ai simtit ofensat... scuze!

19. Ionut27

Ionut27 Member

Trophy Points:
    6
    Nu m-am simtit ofensat John , m-am simtit exact ca si cand mi-ai fi rasucit cutitul in rana....iti doresc toate cele bune si mai multa intelepciune pe viitor....

20. Anonymous

Anonymous Guest

Esti tanar, Ionut! Nu te mai " rani" din orice atingere, life's a bitch!

Share This Page