14.8 C
London
Sunday, September 22, 2019
£1 = 0.00RON / €inf / $0.00

As vrea sa-mi fac prieteni romani

Discussion in 'BINE ATI VENIT!' started by dianadiana, Mar 10, 2008.

1. albertino32001

albertino32001 New Member

Trophy Points:
    0

Alexandra, verifica-ti te rog, MP !
    -takecare- akecare-

2. mihaipitesti

mihaipitesti New Member

Trophy Points:
    0
    Salutare, ma numesc Mihai si sunt in Scotia de aproape 2 ani, impreuna cu sotia. Mai exact in Dumfries. Oras mic dar culmea suntem vreo 4-5 familii de romani.
    Eu lucrez la un hotel, sunt supervizor la barul hotelului iar sotia este Chef in cadrul aceluiasi hotel.
    Un alt roman este patron de Bistro aici in Dumfries, iar un altul este ospatar (Waitter) la un alt restaurant. Am vrea sa cunoastem cati mai multi romani care locuiesc in Scotia.
    Apropo, eu si sotia va putem da sfaturi extrem de utile pentru cei interesati de procedurile de scoatere a actelor necesare rezidentei sau in gasirea unui loc de munca.
    Apropo, restrictiile raman si in 2009. Sorry pentru aceasta proasta previziune dar ...
    Apropo, adresa mea de mail este: proxiacentauri@yahoo.com Astept contact din partea altor romani din Scotia. Macar pentru schimburi de idei side ce nu...pentru a ne plange de grozaviile pe care le intampina un roman d.p.d.v. al actelor necesare integrarii in aceasta minunata si umeda tara. Era sa uitScotia nu este stat independent. -love2- ove2-

3. xella

xella New Member

Trophy Points:
    0
    Eu stau in Wolverhampton, cam la 15 min de Birmingham.
    Ce coincidenta, am fost si eu duminica respectiva la festivalul german, dar nu am auzit glascior de roman.

Ma cam deprima chestia asta pentru ca nu am mai vorbit romana de vreo 2 luni si in plus... asa mi-e dor de o ciorba de burta!

Daca mai treceti prin zona nu ezitati sa ma contactati.
    Ai nr de telefon si adresa mea de mail pe private.

See ya!

4. aditas

aditas New Member

Trophy Points:
    0
    -hello- ello- Doamne nu-mi vine sa cred cati prieteni,cunostinte aveam acasa de nu mai aveam timp sa ies cu toti si sa raspund la telefoane si acum am dat-o in extrema cealalta de ma intreb de e ceva cu mine.... Asa ca e cineva din Basildon sau pe o distanta de 50 mile in jur ? nu !!! mi-am imaginat dar sunt la 30 de minute de centrul Londrei si la 10 min de M25 asa ca Londra am inteles ca e plina si cu toate astea eu inca stau sa tastez pe forum pt ca nu cunosc pe nimenidoar vreu sa vb cu cineva nu conteaza sex, religie, orientare, job, nimic, sunt de un an aici si schimbarea deja devine prea drastica....mai ales cand astia de acasa imi trimit colinde cu Fuego-Deschide usa mama si cu Stefan Hrusca -O ce veste minunata si Gil Drobica -Hai acasa, si ei cica imi fac un bine sa nu uit de unde am plecat. -shout- hout- asa ca ceea ce o sa zic acum nu as-i fi zis acasa nici intr-un milion de ani : Please, beg u, daca mai exista romani singuri (in suflet ) hai sa vb ,sa ne intalnim, sa bem un suc ,sa zicem o gluma, atat. Ar fi minumat. Offfff Si mai e si Craciunul pe deasupra, couldn`t have been better -sad- ad-

5. cosm1n19

cosm1n19 New Member

Trophy Points:
    0
    Craciun Fericit! -santa- anta-
    Waltham Abbey En9

6. mihai05

mihai05 New Member

Trophy Points:
    0
    Andreea29

7. agnb1

agnb1 New Member

Trophy Points:
    0
    chiar toata lumea locuieste in Scotland, Wolvenhampton, London si Luton? Nimeni in Herts? linga Stansted?

8. Anonymous

Anonymous Guest

chiar nimeni prin portsmouth?

9. petruta

petruta New Member

Trophy Points:
    1
    Buna, in cele din urma am gasit un site serios unde sper sa gasesc si oameni seriosi.Imi doresc foarte mult sa-mi fac prieteni romani, care locuiesc in Birmingham si imprejurimi. Eu locuiesc de 3 ani in Birmingham si nu am intalnit nici un roman. Astept cu nerabdare un numar de telefon.

10. ovidiu76

ovidiu76 New Member

Trophy Points:
    0
    how about manchester? nimeni nimik?

11. miriana

miriana New Member

Trophy Points:
    0
    Smithwick se pune ???? :))

12. georgiv

georgiv New Member

Trophy Points:
    0
    aditas a scris:

Noi locuim in Norwich, dar am avut vizita nasului nostru care a trecut prin Londra in centru la Victoria Station (eu nu cunosc), si a zis ca numai de romani s-a 'impiedicat', deci luati-o pe jos !

13. Anna_L

Anna_L New Member

Trophy Points:
    0
    Salutare,

Locuiesc in apropiere de Newcastle, cu sotul meu, de 2 ani si ne-ar face placere sa cunoastem alti romani in zona. Sunt sigura ca trebuie sa fie in zona si alti romani care se plictisesc ca si noi -hipno-
    asa ca astept mail-urile voastre pe :
    balaci_annamaria@yahoo.com

Ana

14. opreaalexandra1

opreaalexandra1 New Member

Trophy Points:
    0
  15. Razvan.

Razvan. New Member

Trophy Points:
    0
    Eu am ajuns de o saptamana in Milton Keynes si cred ca o sa incerc sa vad daca pot sa ma urc pe pereti-nu-ma-uit- In speranta ca poate mai e vreun ratacit/a ca mine pe aici las si eu comentul asta. Astept mesaje pe privat

Share This Page