12.9 C
London
Friday, June 05, 2020
£1 = 0.00RON / €inf / $0.00

As vrea sa-mi fac prieteni romani

Discussion in 'BINE ATI VENIT!' started by dianadiana, Mar 10, 2008.

1. dianadiana

dianadiana New Member

Trophy Points:
    0
    Buna. Numele meu este Diana si de-abia m-am inregistrat pe acest site. Locuiesc intr-un oras in apropiere de Glasgow si as vrea sa intalnesc romani care locuiesc in Scotia prin apropiere de Glasgow or Edinburgh.

2. marian_constantin

marian_constantin New Member

Trophy Points:
    0
    buna diana! EU LOCUIESC IN ASA ZISA APROPIERE DE GLASGOW [AIRDRIE] NUMELE MEU E MARIAN CONSTANTIN. -hello- ello- -hello- ello- -hello- ello-

3. crisunelu

crisunelu Member

Trophy Points:
    6
    Bine ai venit!
    De cand esti aici? Eu si prietenul meu locuim in Kirkcaldy la 30 mile de Edinburgh. Chiar aveam de gand sa facem o excursie la Glasgow intr-unul din urmatoarele weekenduri. Ne putem intalni. La fel daca vii la Edinburgh, anunta-ne(vezi emailul). Numai bine!

4. policeofficer

policeofficer New Member

Trophy Points:
    0
    Din ciclul "romani din Scotia uniti-va" , ma incadrez si eu .. numai ca sunt putin mai departe... Aberdeen.

5. expertparchet

expertparchet New Member

Trophy Points:
    0
    E cineva -santa- anta- din Perth Highlands? Cat am fost pe acolo nu am vazut romani pe acolo

6. stillme37

stillme37 New Member

Trophy Points:
    0
    Buna ! E cineva in Hawick sau prin orasele invecinate ? -hello- ello-

7. niclucian

niclucian New Member

Trophy Points:
    0
    SAL TUTUROR, EU SUNT LUCIAN SI SUNT NOU PE AICI. LOCUIESC IN BALLYMENA LANGA BELFAST SI AS VREA SA-MI FAC PRIETENI ROMANI. DACA E CINEVA DIN APROPIERE ASTEPT MESAJUL VOSTRU.PANA ATUNCI AVETI GRIJA DE VOI -takecare- akecare-

8. simona b

simona b New Member

Trophy Points:
    0
    Buna, sta cineva prin apropiere N7 CHESHUNT...vreau prieteni romanii...cat de multi....pupici multi

9. brc25

brc25 New Member

Trophy Points:
    0
    NU....DAR VEI GASI.

10. andreea29

andreea29 New Member

Trophy Points:
    0
    buna! sunt Andreea si eu as vrea prieteni romani ,stau in estul londrei, va salut!!!!!!!

11. monici

monici New Member

Trophy Points:
    0
  12. brc25

brc25 New Member

Trophy Points:
    0
    acum este plina londra de romani.

13. dturmacu

dturmacu New Member

Trophy Points:
    0
    Eu sunt Dan, sunt student la London Met. Locuiesc in zona N7.

As vrea sa imi fac prieteni noi, in special fete, cu preocupari similare.

Va salut,
    Dan

14. oanac

oanac New Member

Trophy Points:
    0
    cineva de prin norwich aici? estul angliei

15. alexandra25

alexandra25 New Member

Trophy Points:
    0
    SALUTARE SI EU ASI VREA SA IMI FAC PRIETENI ROMANI DAR DIN PACATE IN ZONA UNDE STAU EU CHIAR NU AM PREA AUZIT DE ROMANI , E UN ORASEL MICUT , YEOVIL IN SOMERSET, , DAR DACA TOTUSI E CINEVA DATI UN SEMN -hello- ello- , AVETI GRIJA DE VOI.

16. tuader

tuader New Member

Trophy Points:
    0
    SALUT, MA NUMESC TUADER , NU LOCUIESC IN ANGLIA , CI LOCUIESC IN SPAÑA . EU O SA FIU SCURT SI LA OBIECT . PE LA ANUL AS VREA SA MERG IN ANGLIA , CU INTENTIA DE A LOCUI SI A MA STABILI PT UN TIMP, SI AM NEVOIE DE SFATURI , INFORMATII , TE ROG FRUMOS DACA AI BUNA PLACERE SA MA POTI AJUTA , PT MINE SEMIFICA FOARTE MULT OPINIILE TALE, CHIAR SI SFATURI , DACA ESTI DEACORD ,ACESTA ESTE IDUL MEU TUADER_PER_TUADER@HOTMAIL .COM EU MA CONECTEZ DUAR SEARA INTRE ORELE 21:00 -22:00 HORA SPAÑEI. YAR DACA NU ESTI DEACORD SCUZAMA PT DERANJ . CU RESPECT TUADER

17. melcu27

melcu27 New Member

Trophy Points:
    0
    BUNA ANDREEA,EU MA NUMESC LIVIU SI AM VENIT DE PUTIN TIMP IL LONDRA SI AS VREA SA IMI FAC PRIETENI ROMANI ,EU LOCUIESC IN GREENFORD,HARROW,NR MEU DE TEL. 07881490390.ORICIND DORESTI TE INVIT LA O CAFEA -sad2- ad2-

18. xella

xella New Member

Trophy Points:
    0
    -hello- ello- Este cineva prin West Midlands sau mai precis Wolverhampton sau Birmingham?
    See ya! -staycool- taycool-

19. cata246

cata246 New Member

Trophy Points:
    0

prin zona aceasta sunt destui romani,noi suntem din Rugby,am fost la Birmingham duminica la festivalul ala german (ce carnaaaati buni,plus berea -aha- ha- ),am avut surpriza sa gasim doi vanzatori romani la standurile de acolo
    tu unde stai exact?

20. lutoniana

lutoniana New Member

Trophy Points:
    0
    Eu si sotul meu locuim in Luton de aproape o luna. Umblam ca doi indragostiti pe toate strazile si in toate magazinele si studiem/ne acomodam/aflam/descoperim/citim tot ce ne este la indemana. Si noi am vrea sa mai schimbam o vorba cu ceva romani daca sunt prin Luton.
    Imi amintesc ca atunci cand consiliul familiei noastre a hotarat parasirea tarii au urmat ceva zile pana sa alegem orasul. Nu stiam absolut nimic despre Luton dar neavand suficienti bani si necunoscand preturile de la tren am hotarat sa ramanem aici pentru ca aici aterizam. Acum imi place orasul, usor boem, cam multe case si foarte micute pentru gustul meu dar zilnic am sentimentul ca ceea ce ni se intampla este ceea ce ni se pare normal; totul pare prea simplu ca sa fie adevarat.Fiecare regula/lege este respectata ....
    Am citit mai sus de Birmingham si cand ne vom aseza si noi mai bine cu job-urile as vrea sa mergem intr-un week end sa-l vizitam. Apropos de ce scriam mai sus a fost alegerea mea "ca oras" cand ne-am hotarat sa plecam in UK. dar nu a tinut figura.
    Poate a fost o alegere puternic influentata de zecile de poze pe care le-am vazut dar imi doresc sa merg sa vad daca este frumos "au ba".
    Pana una alta asteptam vesti de la lutonieni -eyebrows2- yebrows2-

Share This Page