19.5 C
London
Monday, July 06, 2020
£1 = 0.00RON / €inf / $0.00

Aplicatii trimise la HO pentru Community Rights as a worker BR1 BR2... BR7

Discussion in 'ARHIVA' started by plictis, Jan 8, 2007.

1. Anonymous

Anonymous Guest

Raspuns: Aplicatii trimise la HO pentru Community Rights as a worker BR1 BR2... BR7

Buna si vreau sa va felicit pe toti ALBASTRII!
    Daca nu va stresez prea mult vreau doar sa va intreb daca cei de la HO au sunat la angajator sa verifice adeverinta? Iar o alta intrebare ar fi: cand mi-a fost facut wp acum 2 ani au declarat o suma pe wp ca i-mi vor da , dar din payslip rezulta alta suma mult mai mica voi crede-ti ca ar trebui sa-mi fie fabricate alte payslipuri sau sa nu ma mai complic, poate controleaza undeva.Daca suna la firma nu e o problema deoarece toti sunt in tema doar prin alta parte.Va rog sa-mi spune-ti dintre cei care a-ti primit deja cartificatele daca suna pe undeva si cam ce sa-mi scrie angajatorul in scrisorica. va multumesc mult

2. Anonymous

Anonymous Guest

Raspuns: Aplicatii trimise la HO pentru Community Rights as a worker BR1 BR2... BR7

MCMC, tb sa trimiti doar unu din documente la alegere: payslips, contractul sau letter de la employer. trimite scrisoric ade la angajator far payslip-uri si in felul asta stai fara grija ca oricum nu te intreab nicaieri in BR1 ce salariu ai.

INTREBARE:
    Probabil asta e ultima intrebare inainte de a trimite aplicatia.Sapt viitoare imi voi pune toate sperantele (si actele ...of course :) intr-un plic cu destinatia HO.

Voi aplica pe acelasi BR1si pt sotul meu ca dependent si nu imi e f clar daca tb sa completez pt el numai sectiunea 2 (family members) sau si sectiunea 6 (spouse or civil partener).
    Desigur voi completa si restul sectiunilor, dar sect 6 imi e neclara.
    Tb sau nu sa o completez?

multumesc!

T

3. iancuflorian93

iancuflorian93 Member

Trophy Points:
    16

sectiunea 6 este numai pentru persoanele care sunt casatorite cu cetateni UK daca sotul tau este cetatean ROMAN nu trebuie completata ,decat sectiunea FAMILY MEMBERS

4. Anonymous

Anonymous Guest

Da chia buna intrebare, sotul meu are viza de dependenta dupa mine de un an de cand si lucreaza legal cu aceea viza. Eu m-am gandit sa trimit doar pasul pt el iar pt mine toate celelalte documente deoarece el depinde de mine.
    Cu riscul de a va agasa cu atatea intrebari, poate reuseste cineva sa-mi spuna daca cei de la HO au sunat pe la firmele unde lucrati sa se asigure sau sa intrebe ceva in legatura cu voi. Si inca ceva cam ce sa-i spun sefului meu sa scrie in lettera. Va multumesc mult
    pa pa

5. Anonymous

Anonymous Guest

Plictis iti multumesc mult pt atentia pe care mi-ai acordat-o, tot respectul, si sa sti ca ai mare dreptate. Orcum iti doresc mult norok si tot ce e mai frumos. Am incercat sa trimit mp dar nu reusesc.

6. plictis

plictis New Member

Trophy Points:
    0

ai in stanga pe banda galbena mesaje iar acolo gasesti mesajul de la mine unde gasesti linkul raspunde... ala e PM... succes

7. iancuflorian93

iancuflorian93 Member

Trophy Points:
    16

Gata am primit si eu BLUE CERTIFICATE , -dance- ance- -ww-
    acum il astept pe al sotiei ca ea a aplicat pe formular separat dar cand l-am trimis au fost in acelasi plic, cred ca vine maine poate l-au amestecat astia

8. Anonymous

Anonymous Guest

Felicitarii!!!!!!!! Dar totusi sa nu scapi asa usor neintrebat in ce data ai trimis plicul?

9. iancuflorian93

iancuflorian93 Member

Trophy Points:
    16

l-am trimis marti pe 9 ian cu special delivery si l-au primit pe 10

10. bogdanm

bogdanm New Member

Trophy Points:
    0
    Raspuns: Aplicatii trimise la HO pentru Community Rights as a worker BR1 BR2...

Felicitari! Cum ai aflat ca l'au primit cu success?

11. iancuflorian93

iancuflorian93 Member

Trophy Points:
    16

se poate verifica prin TRACK la royal mail si mai ales ca a venit certificatul meu care era in acelasi plic ,ei nu trimit ca la WP scrisoare de confirmare

12. zoltar

zoltar New Member

Trophy Points:
    0

Felicitari, iancuflorian93 pentru blue certificate!

13. necrutatorul

necrutatorul New Member

Trophy Points:
    0

Eu am trimis pe 10,poate miine beau si eu sampania cu amicii,va tin la curent!!!

14. iancuflorian93

iancuflorian93 Member

Trophy Points:
    16

asteptam sa fi si tu in randul lumii NECRUTATORUL -dance- ance-

15. necrutatorul

necrutatorul New Member

Trophy Points:
    0

sa iti fie gura aurita nene iancule...problema e ca postasul e lenes in zona la mine si pina la 12 nu aflu daca ma imbat azi

16. plictis

plictis New Member

Trophy Points:
    0

i-a venit sotiei blue certifi.? si noi cam suntem in aceeasi situatie, prietena mea a trimis in aceeeasi zi cu mine si nu a venit, HO zice ca e under consideration.... si deja sunt 5 zile diferenta...

17. necrutatorul

necrutatorul New Member

Trophy Points:
    0

nea plictis,spune-mi te rog cazul tau sa vedem daca o sa stau si in stress cu nevasta

18. iancuflorian93

iancuflorian93 Member

Trophy Points:
    16

nu ,nu a venit astazi certificatul sotiei ,la mine postasul este intodeauna la 9 aici (vine cu masina) am sunat la HO si mi-au spus ca se afla in consideration si ca nu este neaparat sa vina odata deoarece sunt impartite intre membri staffului de acolo si depinde fiecare cat de repede lucreaza ,eu si sotia am nimerit la staff diferit .oricum ei au spus ca termenul este de 20 zile lucratoare si sotia mea nu l-a depasit,au spus ca in curand va veni

19. plictis

plictis New Member

Trophy Points:
    0

necrutatorul am trimis aplicatiile pe 8, a ajuns pe 9, mie mi-a venit vineri pe 19 plicul inapoi iar ei nu i-a venit plicul... si stam stresati de ce nu vine, desi le-am trimis tot ce vor.... am sunat ieri la IND si zic ca nu e neaparat sa vina in ordinea in care au si ajuns....

20. necrutatorul

necrutatorul New Member

Trophy Points:
    0

AU VENIT CERTIFICATELEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE!!!!!!!si al meu si al sotiei.multumesc de incurajari lui partenerul si toti celor ce mi-au dat sperante in obtinerea acestui drept de a avea o slujba decenta ca ma saturasem de kktul de self-employment!!!!!!!!!!ne vedem vineri pe vas !bafta.pentru cei care inca asteapta,eu am trimis pe data de 10 ian,nevasta principal aplicant si eu membru de familie!bafta tuturor!!!

Share This Page