11.8 C
London
Thursday, October 24, 2019
£1 = 0.00RON / €inf / $0.00

Aplicatii trimise la HO pentru Community Rights as a worker BR1 BR2... BR7

Discussion in 'ARHIVA' started by plictis, Jan 8, 2007.

1. plictis

plictis New Member

Trophy Points:
    0
    Raspuns: Aplicatii trimise la HO pentru Community Rights as a worker BR1 BR2... BR7

tree nu e nici un bai, nu trebuie sa te enervezi, ca nu a mai fost nici un nine- eleven... in zona....

off topic nu era fratele tau ci intrarea cu buletinul stampilat sau nestampilat... exista alt subiect pe forum pentru asta... de aia era off topic...

hai sa fiu mai explicit tu ai sunat la cele 100 de numere pe care HO le are dar nu ai sunat la shefield ... e normal sa te intrebe ala daca ai nevoie de viza ... ca habar nu au daca nu se ocupa de asta....

numarul de la cei care se ocupa de aplicatiile cu BR1-Br7 este: 01142 074074

consider subiectul cu fratele tau inchis pentru ca ai pe forum mai sus, tot ce vrei despre aplicatia celor din familie si ai si in guidance for romanian and bulgarian .... doar ca trebuie sa citesti, iar mai sus ti-am explicat in clar ce trebuie sa faci, plus ca acum vreo 2 dimineti am studiat ca un taun pentru tine BR3 si BR4 ... de mai intrasem si in ceata... dar asta nu ai observat...

scuze daca te-am enervat!

2. expertparchet

expertparchet New Member

Trophy Points:
    0
    Raspuns: Aplicatii trimise la HO pentru Community Rights as a worker BR1 BR2... BR7

tree cand trimiti iar aplicatia pt BR1 si-l treci pe fratele tau nu iti trebuie passu lui??? Ma gandesc ca nu trebuie sa trimiti pasaportul lui ? Sa nu "sari" si la mine ca la Plictis ca eu intrebam doar.:)

3. Anonymous

Anonymous Guest

Raspuns: Aplicatii trimise la HO pentru Community Rights as a worker BR1 BR2...

Da, ii tb pasaport sau ID card. Documentele mi le poate trimite prin posta daca nu vine el acum.

Draga Plictis,

Tocmai am sunat la nr pe care mi l-ai dat tu si un tip dragut mi-a zis ca nu se ocupa ei de chestiunea dependentilor , ci doar main applicant issues si mi-a recomandat sa sun la nr la care sunam eu,adica 08706067766.
    Incearca si tu , vezi ce-ti zice , daca o sa ai indoieli in privinta sinceritatii mele.

Sa ai o zi buna! -wave-

T

4. expertparchet

expertparchet New Member

Trophy Points:
    0

tree conteaza sa ai noroc sa dai pt. un advisor de "treaba".Ca daca ai nimerit numai la "boi" nu e de mirare ca nu te-au lamurit inca.

5. Anonymous

Anonymous Guest

Raspuns: Aplicatii trimise la HO pentru Community Rights as a worker BR1 BR2...

o sa aplicam pe BR1 punandu-l pe fratele meu ca dependent.
    Nu cred ca o sa mai trimit scrisoare de la employer , ci doar copie dupa blue reg certf pe care il detin si apoi fac ei verificarile.
    + pasap /Ci, poze si amandoua certf de nastere

am rescris toate astea, doar in caz ca mai e vreunul in situatia mea si vrea sa stie ce are de facut.

6. plictis

plictis New Member

Trophy Points:
    0

tree nu prea imi vine sa cred ca nu se ocupa cei de la shefield de dependenti si ca nu e acelasi departament... prefixu de la numarul ala e din acea localitate. daca nu se ocupa ei de dependenti asa cum zici tu, asta inseamna ca dosarul dependentului e trimis in alta parte??? numarul ala dat de tine e de londra adica de croydon.... deci in concluzie logica nu ai dreptate... am sa sun si eu maine la numarul ala sa ma conving ca nu ai dreptate, sa vad si cum fac sa inregistrez convorbirea si sa o pun pe net in format mp3 ca sa te convingi....

mai e o problema aici: BR1 sau BR4???

dupa studii amanuntite de 30 de min ar trebui sa aplici cu BR1 fara oferta de munca. Pentru a dovedi ca ai blue doar trimite o copie color dupa blue al tau .. si certificatele de nastere ca sa dovedeasca ca e fratele tau

7. tun

tun Member

Trophy Points:
    16

Poate ca cei de la HO stiu poate ca nu stiu cand intri sau iesi din tara, cert este ca nimeni nu este suta la suta sigur daca exista o evidenta a acestora...unora li se puna stampila altora nu...
    Asta este ce am gasita in guidance:(despre procedura de aplicare pt reg certificate atat pt dependent cat si pt tine insuti):

'27. We can only consider an application for a registration certificate if you are
    already in the United Kingdom. If you require an accession worker card and have
    obtained an offer of employment before you come to the United Kingdom, you can
    apply for the document from outside the United Kingdom.'

8. tun

tun Member

Trophy Points:
    16

Oricum, tree iti urez bafta tie si fratelui tau si sa ne tii la curent cu situatia ta...

9. motanik

motanik New Member

Trophy Points:
    0

Va invit sa deschideti a doua parte a subiectului daca doriti sa continuati discutia.

Share This Page