19.2 C
London
Friday, July 03, 2020
£1 = 0.00RON / €inf / $0.00

aplicatie posta blue card

Discussion in 'EMIGRARE' started by marian80, Jan 4, 2012.

1. catad

catad Active Member

Trophy Points:
    38
    care sunt aia majoritatea de au asteptat numai 3 luni dupa un card colorat in ultimii 2 ani?

2. VinceDoug

VinceDoug New Member

Trophy Points:
    0
    Daca citesti mai sus sunt 4-5 persoane care au primit BC-urile in 3 luni.

3. manuc

manuc New Member

Trophy Points:
    0
    Salutare tuturor !

Ar putea cineva sa imi spuna unde scrie pe net. la ce dosare se lucreaza sau macar sa imi dea un link ?
    Am aplicat si noi de vreo 3 luni pentru al doilea blue card si inca nu am primit nici un raspuns.
    Multumesc!

4. raisa148

raisa148 New Member

Trophy Points:
    0
    http://www.ukba.homeoffice.gov.uk/eucit ... tingtimes/

5. florin.uk

florin.uk New Member

Trophy Points:
    0
    Salutare la toata lumea, 2 intrebari am si eu, de inceput:
    1 Daca nu am un nou contract de munca la epirarea YC ( in mai), pot aplica pt bc ?
    2 pot continua ca student si sa aplic ptr lvl 3 hospitality ? am auzit ca ar fi acreditat sau ceva de genul, cred.

6. Melisa85

Melisa85 New Member

Trophy Points:
    0
    Am aplicat pe 22 Noiembrie pentru blue card! Luna trecuta când i am sunat mi au spus ca se lucrează pentru începutul lui Noiembrie si ca m i am de așteptat 3 saptamâni! A trecut o luna si.....nimic!

7. Dan84

Dan84 New Member

Trophy Points:
    0
    -nu-stiu- Eu am aplicat pt blue cardul sotiei pe9ian2012 deci cred ca mai e mult de asteptat

8. vera vasile

vera vasile New Member

Trophy Points:
    0
    Buna!Eu am aplicat pe 7 februarie pentru BC si nu am inca nici un raspuns .A primit permisul cineva care a aplicat de la inceputul anului?

9. costoboc

costoboc New Member

Trophy Points:
    0
    1. Nu conteaza daca ai contract sau nu, ci daca ai 12 luni consecutiv lucrate (legal) in momentul in care aplici
    2. poti fi student cat de mult te tine punga. Ai grija de cate ori schimbi scoala/cursul sa anunti UKBA

10. mariuseek

mariuseek New Member

Trophy Points:
    0
    sotia a aplicat pt BC ca dependent pe 12 ian si inca mai asteptam

11. aniutza21

aniutza21 New Member

Trophy Points:
    0
    Am trimis actele pe 3feb sunt curioasa dak a mai primit cineva actele prin posta multumesc frumos

12. asda

asda New Member

Trophy Points:
    0
    Occupation:
    housewife MoM
    cred ca mai ai sa astepti. noi am trimis la 21 decembrie2011 si inca nimic. -nu-nu-
    ei acuma se vede ca is tare ocupati si cu alte chestii, cu jocurile lor olimpice, sau nu mai stiu...
    daca le suni, iti zic ca daca ai deja 6 luni de asteptare sa formezi un alt cod si daca ai noroc sati raspunda cineva sa iti spuna cauza retinerii, daca nu nici nu incerca. -sssst-

13. aniutza21

aniutza21 New Member

Trophy Points:
    0
    Asda ai primit ceva prin posta ? ca pe site ul lor scrie 22 noiembrie si nu inteleg o chestie k dureaza intre 3 si 6 luni pai pe 22 mai s au facut 6 luni la cei kre au trimis pe 22 noiembrie nu ar tb sa mai schimbe?

14. asda

asda New Member

Trophy Points:
    0
    Occupation:
    housewife MoM
    nu mai stiu ce fac ei acolo... n-am primit inca nimic. nici nu ma orientez dupa cum scriu ei pe site. pina nu se implinesc 6 luni nu putem nici sa sunam, ca ne redirectioneaza la diferite roboturi... dar am aflat de la o persoana, care a depus in 24 noiembrie'11 si acuma pe 14 mai a primit cardul in posta. inseamna ca pe la juma de iunie po sa astept ceva. pina atunci asteptam. -sssst-

15. Matusch

Matusch New Member

Trophy Points:
    0
    Buna Melisa85,

Numele meu este Mihaela si vreau sa te intreb daca ai primit blue cardul pana acum,avand in vedere ca tot analizeaza dosarele primite pe data de 22 noiembrie de mai bine de o luna si jumatate si ne tot tin in loc de atata timp. -hipno- -hipno- -hipno-
    Multumesc frumos.

16. monel

monel New Member

Trophy Points:
    0
    Buna tuturor,
    Stiu ca pentru obtinerea pink cardului, compania angajatoare poate trimite o scrisoare de urgentare, si cardul se elibereazea in mai putin de o luna.
    Stie cineva daca se accepta si urgentarea eliberarii blue cardului la cererea angajatorului?
    In plus, este posibil sa aplicam dupa 11 luni de pink card, cu scrisoare de la angajator ca inca lucram pentru el si vom obtine al 12-lea fluturas la sfirsitul lunii?
    Multumiri anticipate pentru raspuns.

17. georgi27

georgi27 New Member

Trophy Points:
    0
    Pt asda:
    Buna asda, poti sa-mi spui te rog daca ai vre-o veste in legatura cu BC? Eu mi-am trimis actele pe 30 dec si sunt curioasa daca tu ai primit vre-un raspuns pana acum pentru ca am vazut ca si tu le-ai trimis in decembrie.
    Mersi!

18. asda

asda New Member

Trophy Points:
    0
    Occupation:
    housewife MoM
    not yet! buna! astept si astept de nu mai pot -nas- si nimic. cum primesc scriu aici, neaparat. promit.
    am aflat de la cineva care a trimis in 20 noimbrie'11 si a primit cardul la 15 mai'12. speram ca si noua pina la sfirsit de luna ne vin, ca de nu, ne ducem noi la ei -dans-

19. georgi27

georgi27 New Member

Trophy Points:
    0
    Mersi pt raspuns asda, le-am trimis si eu un e-mail saptamana asta si astept sa vad daca o sa-mi raspunda cineva, te tin la curent cu ce mai aflu

20. a.andrei

a.andrei New Member

Trophy Points:
    0
    Salut.

Nu vreau sa par off-topic, insa cand trimiti prin posta pt blue card pe langa formularul respectiv, poze, payslip,etc. trebuie trimise si pasapoartele parca. Daca da, pasapoartele sunt retinute pana se trimite inapoi raspunsul la cerere???
    Am dori sa aplicam prin posta, nu ma deranjeaza ca dureaza 6 sau chiar 8 luni, doar ca in perioada asta am nevoie de pasaport.

Mersi pt lamuriri,
    Andrei.

Share This Page