14.7 C
London
Friday, July 10, 2020
£1 = 0.00RON / €inf / $0.00

Anunţ privind suplimentarea numărului de programări la UKBA

Discussion in 'EMIGRARE' started by Dan, Mar 1, 2013.

1. Anonymous

Anonymous Guest

Re: Anunţ privind suplimentarea numărului de programări la U

Cum dracu ai ajuns tu politist mai , daca nu stii sa scrii, nu stii sa citesti si nu stii sa te exprimi? Sau chiar asta sa fie standardul politiei in romania?
    Sau confunzi politistul cu gardianul public si tu habar nu ai ce ai fost dupa cum nu ai habar nici ce e cu tine pe aici.

Ia si cauta-ti de munca ceva si nu te mai crampona ca n-ai nin sau bluecard. La nivelul tau nu se cer astea la angajare.

2. Dan

Dan Administrator Staff Member

Trophy Points:
    38
    Home Page:

Contul CiprianUK a fost sters la cererea utilizatorului.

3. Dio

Dio Member

Trophy Points:
    18

Eu am intalnit si politisti/oameni de calitate in RO... nu e necesar sa stii limba romana la nivel de lingvist ptr asta...

Mi se pare putin naiv sa stigmatizezi un individ prin prisma profesiei... E adevarat, exista si meserii ingrate, dar nu neaparat cea de politist...

4. Anonymous

Anonymous Guest

Dio , nu-mi sta in caracter sa atac pe cineva de aiurea. Povestea cu acest domn a venit de mai demult, cand m-a acuzat de niste chestii urate .
    Legat de politistii din Romania , am putea deschide un topic de barfa . Nu-ti dau dreptate intr-u totul. M-am invartit mult timp printre politisti si-i cunosc bine. Am multi fosti colegi care sunt ofiteri de politie. Sunt oameni deosebiti. Dar am intalnit si multi Garcea.
    Mie mi se pare o rusine pentru institutia aia ca sa pui niste analfabeti sa intocmeasca un proces verbal sau mai mult , un dosar de urmarire penala .
    E vb de aplicarea legii pana la urma . De la datul din maini in strada pana la cele mai inalte pozitii . Si daca tu nu esti in stare sa interpretezi corect cateva fraze spuse pe un forum ..nu vad cum ti-ar fi usor sa citesti , intelegi si sa inveti sa aplici legile.

Referirea mea la statusul de "10 ani politist" a fost doar prin prisma lui Garcea si a celor ca el , de-s postati peste tot pe youtube si care din pacate exista MAI-ul romanesc , pt a face "cinste" si a da credibilitate institutiei.

Personajul de mai sus este exact tipul de "ajutor de sef de post" dintr-un sat indepartat al Moldovei , care le stie pe toate si nu suporta a fi contrazis pentru ca el e legea. Apoi , cand totusi pricepe ca mai are de invatat ceva , da vina pe altii ca nu intelege .

5. Dio

Dio Member

Trophy Points:
    18

Acum te-am inteles...

N-ai nimerit-o cu Moldova... ii poti acuza de accent, dar stau deficitar la capitolul tupeul...

Share This Page