12.8 C
London
Tuesday, September 17, 2019
£1 = 0.00RON / €inf / $0.00

Anunţ privind suplimentarea numărului de programări la UKBA

Discussion in 'EMIGRARE' started by Dan, Mar 1, 2013.

1. bulma

bulma New Member

Trophy Points:
    0
    Re: Anunţ privind suplimentarea numărului de programări la U

Eu am trimis o groaza de mail-uri in speranta ca voi fi sunata! Am trimis pe data de 9,12 ,14,15 martie! Si nimic! Nu am fost sunata! Maine trimis prin posta! :(

Aveti cumva alte sugestii??

2. crisa_lii

crisa_lii New Member

Trophy Points:
    0

salut, si eu am trimis prima data pe 8 formularul apoi pe 9 sa anuntat ca nui bun mailul am trimis la noua adresa noul formular pe 14.03 m-au sunat nu am rasp la tel eram la munca le-am dat mail pe 14 si pe 15 si mi-am cerut scuze ca nu am rasp la telefon si pe 18 dimineata la 10 m-au sunat am programare pe 02.aprilie asa mi-am ales eu data eu am competat la cand esti disponibil am pus intre o data si alta cand puteam ajunge. asa ca mai trimiteti insistati poate poate . oricum multumesc acestui forum .

3. lavynya

lavynya New Member

Trophy Points:
    1

Nu am avut asigurare..si nu au fost probleme. -dans- (Public liability insurance)

4. sheva21

sheva21 New Member

Trophy Points:
    0

Buna, am trimis si primul dar si al doilea formular in data de 8 martie si nu am primit nici un telefon. Mai e cineva in cazul meu? Au vreo categorie sau cum suna ? -nu-stiu- . Multumesc

5. sheva21

sheva21 New Member

Trophy Points:
    0

asa sunt si eu ca si tine, am trimis dar nici un semn, sa fim oare asa ghinionisti?

6. nemesiscc

nemesiscc New Member

Trophy Points:
    0

Nu mai trimiteti un miliard de mailuri. Daca sunteti intre primii 200, or sa va sune. Nu ati facut altceva decat sa va ocupati sloturile intre voi. Altii au 2 programari in aceeasi saptamana si altii nu sunt sunati pentru ca nu mai sunt locuri. Asta, daca tot vreti sa ne ajutam intre noi.

Edit: Eu am trimis pe 7 martie, in seara in care au reluat procedura, si m-au sunat abia azi. Asa ca da, se poate si dupa 2 saptamani.

7. CameliaOtilia

CameliaOtilia New Member

Trophy Points:
    0

Salut tuturor.
    Vreau mai intai sa multumesc celor care ne-au tinut la curent cu toate noutatile. Vreau sa va spun ca personal am incercat sa imi fac programare online timp de cateva saptamani si nu am reusit. Apoi am vazut anuntul de pe forum si am trimis prima data la prima adresa afisata ( care s-a anulat ulterior), apoi am aflat de a doua adresa la cateva zile, mai exact in 10 Martie cand am si trimis formularul pe mail. Am asteptat 1 saptamana fara sa primesc un raspuns si mi-am trimis actele prin posta.
    In data de 21 Martie am fost sunata pentru programare pentru 26 Martie. I-am explicat omului ca nu am cum sa vin fara acte si l-am rugat sa imi faca programarea pentru alta data mai tarzie. A trebuit sa ma rog de el ceva vrema pana cand a acceptat sa ma reprogrameze pentru 05 Aprilie 2013. Acum astept sa primesc inapoi actele de la Sheffield dupa ce le-am trimis mail pentru returnarea urgenta a actelor. Sper sa vina in timp util si sa nu pierd sansa de a ma prezenta la Croydon.
    Pana la alte vesti, va doresc tuturor multa bafta.

8. cristi_nae

cristi_nae New Member

Trophy Points:
    0

Am primit programare pe 8 aprilie.A mai primit cineva programare in aprilie?Am nevoie de sugestii in ceea ce priveste asigurarea medicala,care ar fi cea mai buna ?Stie cineva toate actele care trebuie pt interviu?
    Bafta tuturor !

9. dorina.m

dorina.m New Member

Trophy Points:
    0

Azi am fost sunata si eu de la HO si am programare pe 4 aprilie. Imi pierdusem orice speranta si nu mi-a venit să cred ca ma suna pt. programare. Am trimis mail pe 8 martie deci nu va pierdeti speranta...bafta!

10. Alex_G

Alex_G New Member

Trophy Points:
    0

Salut,

A mai fost cineva chemat saptamama asta. Eu inca nu, am trimis mail pe 12 martie.
    Am vazut ca cineva pe care a trimis pe 14 a fost deja chemat.
    Trist ca nu exista nici o transparenta. Ma asteptam la mai mult.

Numai bine,
    Alex

11. Anonymous

Anonymous Guest

Am inteles ca sa mai facut o suplimentare de locuri..?.. Stie cineva ceva..?.. Si spuneti-mi si mie va rog, ptr a aplica prin mail..ce trebuie completat..avand in vedere ca eu am nevoie de BR3 si dependent de BR1..?! Cateva informatii va rog..!!! Multumesc..

12. rebecca_uk

rebecca_uk Active Member

Trophy Points:
    38
    Home Page:

De unde ai înţeles, de la colţul străzii? Şi colţul străzii de unde ştie? Nu crezi că ar apărea aici sau pe site-ul Ambasadei?
    Dar dacă afli ceva concret suntem ochi şi urechi.

13. Anonymous

Anonymous Guest

Mda..romania te iubesc. Sti, la mine in oras, aici in UK, strazile nu prea au colturi.. Dar, mersi de atitudinea ta.. Am vb la tel cu un tip care face programari..return tax..prostii din astea..iar tipul mi-a spus ca ar fi intervenit ambasadorul ptr suplimentarea locurilor la Croydon.. A ramas sa ma aud cu el maine la tel..sa vada daca ma poat ajuta sau nu.. Cat despre "coltul strazii"..

14. rebecca_uk

rebecca_uk Active Member

Trophy Points:
    38
    Home Page:

Tax return, nu return tax.

Eu nu suport barfa si zvonurile nefondate. Cu siguranta cand d-l Ambasador va rezolva nu doar dl. 'return tax' va sti.
    Toate strazile au colturi cu altele, doar daca traiesti marginit de o padure. (vorbesc in general, nu zic ca ai trai tu in padure).

Sanatate!

15. Diana22

Diana22 New Member

Trophy Points:
    0

Calmeaza-te Cirprian,doar a intrebat nu a dat cu paru'...care cum intraba cate ceva pe aici in ultima vreme suna cam asa..."cine ma ajuta,va rooog,va rog,urgent,pls,pls,plss etc".Cand se primeste un raspuns si nu sunteti multumiti tot voi va suparati,ca alti sunt rai si nu va raspund sau dau mura -n gura...parerea mea

16. Anonymous

Anonymous Guest

P cuvantul meu daca nu sunt calm..ms... Si citeste tu te rog msg meu, in care pun o intrebare.."daca stie cineva ceva".. Am fost vulgar..?.. Am deranjat cu ceva..?.. Daca da..scuzele mele.. Cat despre "colturi de strazi"..si "nu suport barfa".. domnisoara, doamna..te rog eu din tot sufletul meu..de roman, plecat peste hotare..las-o mai moale cu mistourile..nu-ti sta bine la cate miiiiii de postari ai pe acest site. Sa nu mai vb ca totusi esti "o domnisoara, doamna".. Fi mai calma, mai primitoare cu noi...mine..care am doar cateva postari, sunt la inceput de drum si incerc si eu sa i-mi fac o idee despre viata in uk..despre ce am de facut..pasii de urmat.. K..?.. Asa ca te rog..si va rog..toti stam in fata unui PC si incercam sa aflam informatii despre ce avem de facut aici..si pun pariu ca seara tot intr-un pat ne culcam..nu in doua.. Succes va doresc.. Ms Diana..

17. rebecca_uk

rebecca_uk Active Member

Trophy Points:
    38
    Home Page:

Poluam topicul. Sunt niste butoane in stanga. Foloseste-le cu incredere. O sa vezi si de ce am cate posturi am.

Pauza de forum ca m-am enervat.

Sanatate! -da-da-

18. Anonymous

Anonymous Guest

Tot tu te iei de mine..si tot tu te "enervezi".. ?.. Fie cum spui tu..sanatate..

19. Anonymous

Anonymous Guest

-nu-ma-uit- -nu-ma-uit- -nu-ma-uit- "10 ani politist in Romania" -ras2- -ras2- -ras2- -ras2- -ras2-

Offff, Rebecca , oare asta va insemna ridicarea restrictiilor? E super interesant forumul de ceva vreme -da-da- -da-da- -da-da- -da-da-

20. Anonymous

Anonymous Guest

Oare asta inseamna..? Crede-ti voi poate..voi care sunteti mai vechi aici. Aici in Uk si aici pe acest forum. Eu am pus o simpla intrebare si am fost luat la misto. Si dupa cum vad..sunt luat in continuare. Da domnule John..10 ani politist in Romania. Te deranjeaza faptul..?. Sau te deranjeaza faptul ca am pus o intrebare pe acest topick deschis de voi..?. Ti se pare ca am fost deplasat in exprimare..?.. Ia priveste te rog intrebarea mea..si apoi citeste raspunsul pe care l-am primit.. Nu vreau sa "mi se tina partea".. Dar nici sa fiu luat peste picior.. Si stati linistiti..ca, cu venirea mea aici in uk, sau cu venirea romanilor..nu o sa iti iau tie munca sau colegei tale rebbeca.. Nu i-mi place cum te-ai exprimat..dar e problema ta.. Si, da..in 2014 asta inseamna.. Ai uitat de unde ai plecat..?.. Ai uitat cum e in Romania, ce e in Romania..?. Sanatate sa aveti.. Si exact cum scrie si dna. rebbeca.."lasa frate capra vecinului sa moara de batranete".. Si nu mai fiti atat de acizi in exprimari..ca nu va ia nimeni mancara de la gura..

Share This Page