9.3 C
London
Sunday, June 07, 2020
£1 = 0.00RON / €inf / $0.00

Anunţ privind suplimentarea numărului de programări la UKBA

Discussion in 'EMIGRARE' started by Dan, Mar 1, 2013.

1. bulma

bulma New Member

Trophy Points:
    0
    Re: Anunţ privind suplimentarea numărului de programări la U

Tocmai am trimis si eu al doilea mail! Poate am noroc si mai sunt cateva locuri! Sunt optimista! :)

2. dorina.m

dorina.m New Member

Trophy Points:
    0

Buna tuturor! Am trimis si eu formularul ieri in jurul orei 12 dar inca nu am fost sunata...de curiozitate, dintre cei care au fost sunati, a fost cineva care a specificat in formular ca aplica si pt. dependenti? Oricum, multumin Dan pentru informatii si bafta multa tuturor!

3. ioanalavinia82

ioanalavinia82 New Member

Trophy Points:
    0

A fost cineva programat pentru alte date inafara de 11.03.2013 ( adika luni )?Nu au fost inca programari pentru marti sau alte zile ?MS

4. Mircea11

Mircea11 New Member

Trophy Points:
    0

Pe mine m-a pus sa aleg o data cand vreau eu, am ales 25 si era libera toata ziua. Locuri erau o gramada.

5. Doriscuta

Doriscuta New Member

Trophy Points:
    0

"Cererile eligibile pentru cele 200 programări – cele transmise în baza formularelor BR1, BR2, BR3, BR4, cu următoarele excepţii:
    - membrii de familie dependenţi ai unui cetăţean român sau bulgar cu acces pe piaţa britanică a muncii, cu vârsta peste 21 de ani,
    - partenerul cu care cetăţeanul Uniunii Europene are o relaţie durabilă, atestată corespunzător,
    - cetăţenii înalt calificaţi care aplică în baza celor 75 puncte."

Voi intelegeti la cine se refera exceptiile ?
    Primele doua puncte nu au niciun inteles !

@dorina.m - da, eu am dependenti

6. pop1982

pop1982 New Member

Trophy Points:
    0

Exceptiile sunt:

Membri de familie peste 21 Ani nu pot aplica la same day service numai prin posta cu BR1
    Cetatenii noneu membri de fam ai cetateniilor Ro sau Bg aplica pe BR5 doar prin posta
    Aplicatii pt HSMP aplica pe BR2 doar prin posta

Acesta sunt exceptiile care nu pot aplica pentru same day service .

7. mikela

mikela New Member

Trophy Points:
    0

Felicitari celor care au reusit !Astept si eu apelul ,,minune,, cu toate ca am trimis a doua oara formularul....cam tarziu de data asta,nu am fost pe faza din prima.
    As avea si eu o intrebare pentru cei care au inteles mai bine regulile de aplicare: eu ca si sotie dependent de self employed fac parte din exceptie? ...sau e ok sa aplic cu acest formular ?
    Multumesc frumos si multa bafta tuturor!

deci.....fac parte din exceptii???

8. pop1982

pop1982 New Member

Trophy Points:
    0

Nu , nu faceti parte din exceptii

Membri de familie peste 21 Ani nu pot aplica la same day service numai prin posta cu BR1 ( completarea este: copii peste 21 ani sau membrii de familie mai indepartati nu sot sotie )

9. mikela

mikela New Member

Trophy Points:
    0

Multumesc frumos de raspuns!.....atunci poate imi ajuta D-zeu sa obtin o programare.
    O mai fi cineva care a trimis mailul mai tarziu.....adica eu l-am trimis pe la ora 16.15 vineri si au fost sunati?

10. paty

paty New Member

Trophy Points:
    0

Buna , fiind in goana dupa programari din luna noiembrie , va pot anunta cu bucurie ca si eu am primit in sfirsit telefonul norocos .Am trimis e-mail pe data de 9 martie la ora 21.30 , fara nici o speranta caci am mai trimis si pe vechiul mail ...........,dar astazi dimineata am fost contactata de cei de la Croydon ,am programare miine dimineata . Va multumesc pentru informatiile pe care le postati ,in special tie Dan , un MULTUMESC mare -bravo-

11. nustiunimica

nustiunimica New Member

Trophy Points:
    0

Foarte interesant. Eu am trimis mail pe data de 9 martie la ora 21:07 si nu m-a sunat nimeni. Oare dupa ce criteriu se dau telefoanele?

12. dany37

dany37 New Member

Trophy Points:
    0

Thank you ,thank you , thank you . Azi am primit cartonasele colorate . Bafta tuturor.

13. lavynya

lavynya New Member

Trophy Points:
    1

Thank you!!! -dans- In sfarsit suntem fericitii posesori a doua cartonase .Multumim pentru informatii.Fara aceste informatii m-as fi chinuit mult si bine pt. o programare.Am aplicat self employed si dependent.Nu au fost probleme si nici nu au verificat referintele din cate stiu.
    Din ce am vazut toata lumea a primit azi mult doritele cartonase. -da-da-
    Multumesc

14. lali1005

lali1005 New Member

Trophy Points:
    0

Si au l-am primit azi datorita formularului minune de care am aflat prin intermediul acestui forum si mai minunat! Multumesc tuturor celor care contribuie aici, in special Dan! My work here is done. Bafta tuturor :)

15. ioanalavinia82

ioanalavinia82 New Member

Trophy Points:
    0

Eu am trimis mail vineri la ora 16:04 si m-au sunat astazi pe la 15:00 .Au vrut sa ma programeze pt maine insa avand o alta programare de ultima ora pentru maine, am solicitat o programare pentru martea viitoare.Nu a fost nici o problema pentru ca aveau disponibilitati si cred ca aveau destule. Asa ca nu va opanicati deoarece inca mai sunt locuri disponibile.
    Never loose hope, you're time will evenually come . -dans-
    Multumesc organizatorului site-ului deoarece altfel nu as fi avut never aceasta sansa.O seara placuta tuturor

16. underdog

underdog New Member

Trophy Points:
    0

De curiozitate ati avut BR1 sau doar cu formularul printat si restul actelor ? Cine a primit Y.C. sau B.C. cu noile programari poate sa detalieze?

17. Dio

Dio Member

Trophy Points:
    18

De asemenea, cine a obtinut rezidenta permanenta, apoi cetatenie si acel inevitabil million de £££ (pounds) derivat obligatoriu din ‘viata in UK’ rog sa se produca fara jena in public, pe forum… pana la urma suntem romani si suntem cei mai buni, wtf!!!

18. emma01

emma01 New Member

Trophy Points:
    0

Felicitari tuturor celor care au reusit sa obtina programari si cardulete! Eu am trimis pe 7 martie la ora 12:00 (UK time) ce-i drept pe prima adresa, dar nu am primit nimic :(. Am trimis acum si pe cea de-a doua...fingers crossed.

19. underdog

underdog New Member

Trophy Points:
    0

De asemenea, cine a obtinut rezidenta permanenta, apoi cetatenie si acel inevitabil million de £££ (pounds) derivat obligatoriu din ‘viata in UK’ rog sa se produca fara jena in public, pe forum… pana la urma suntem romani si suntem cei mai buni, wtf!!![/quote]

Daca am ofensat pe cineva , imi cer scuze .Eram doar curios ( si inca sunt ) pt ca noutatea anuntata la noile programari( din cate am fost eu informat ) ar fi ca nu este nevoie de BR1 trebuie doar noul formular printat si cei de la ambasada au sugerat doar ca ar fi bine sa fie '' just in case '' . Repet , daca am suparat pe cineva inca o data imi cer scuze ( in nici un caz lui Dio ) .Convingerea mea e ca nu am jignit in nici un fel dar ma insel uneori ... Intrebarea mea a fost precisa si la obiect .
    Dio nu am nimic cu tine , esti de mult mai multa vreme in UK decat mine ,nu este forumul meu sau al lu mama , te rog daca pe viitor daca nu ai de spus ceva la topic sa nu mai bati campii .Cu toata senioritatea si experienta ta nu erai si nu esti in masura sa raspunzi la intrebare neavand programare ieri 11.03 2013 in conditiile in care ce s a intamplat incepand de vineri este o noutate .Sa auzim de bine !

20. lvd

lvd New Member

Trophy Points:
    0

-nu-stiu-

Share This Page