4.8 C
London
Monday, November 11, 2019
£1 = 0.00RON / €inf / $0.00

Anglia rateaza Euro 2008!

Discussion in 'PASTREAZA-TE IN FORMA' started by alleex2000, Nov 21, 2007.

1. alleex2000

alleex2000 New Member

Trophy Points:
    0
    Anglia rateaza lamentabil calificarea la Euro 2008! Dupa ce au beneficiat de ajutorul Israelului in weekend (care a batut Rusia), englezii au ratat calificarea pierzand lamentabil, 2-3, cu Croatia, pe Wembley! Ca roman ,tratat de englezi ca cetatean de categoria a 2-a, nu pot decat sa ma bucur! Nu pentru ca a murit capra vecinului european britanic! Ci pentru ca acum se vede realitatea. Fara EMIGRANTII din fotbalul britanic, Anglia e zero barat! Ca de altfel in alte multe domenii!

2. Anonymous

Anonymous Guest

Bravo Croatia!

si uite asa vine o palma din EST ca sa se mai calmeze si ei un pic...era prea de tot deja... -fingernose- ingernose-

...oricum daca ati urmarit comentariile de dupa meci pe diferite canale o sa va dati seama ca unii englezi intrec limita...

...imi pare rau ptr. Englezii adevarati si capul pe umeri dar ata ete... -sad4- ad4-

Ce mult seamana Mladen asta cu mine -handlaugh- andlaugh- ...ce "coincidentza"...

3. muahdib

muahdib New Member

Trophy Points:
    0
    Sincer mai mult m-am bucurat pentru calificarea Romaniei, ca o asteptam de aproape un deceniu, de englezi nu as zice ca ma bucur insa oricum si ei au recunoscut ca la cum au jucat nu meritau, nu-i paguba se pregatesc ei mai mult pt mondialul urmator si poate il schimba si pe gluma aia de antrenor, la ce jucatori au cam el le-am mancat calificarea.

4. alleex2000

alleex2000 New Member

Trophy Points:
    0
    Antrenor? Cred ca glumesti! Basel si cu Steaua l-au facut mare! N-am vazut in viata mea atata noroc la un singur om.

5. adynutza

adynutza New Member

Trophy Points:
    0
    Cred ca nu i-a "ridicat" prea mult in ochii croatilor faptul ca l-au arestat ieri pr presedintele federatie croate de fotbal pe aeroport pt ca cica li s-a parut ca fura pixuri dintr-un magazin WHSmith.... Bravo croatilor!

6. johnnyunu

johnnyunu Member

Trophy Points:
    6
    Bravo Romania pentru calificare si mult success la Euro 2008!De asemenea felicitari Croatia pentru 'rautatea' lor pe teren si refuzul de a pleca capul!bravo!Felicitari Poloniei una dintre echipele cu potential!cat despre Anglia cu tot respectul au fost doar o mana de amatori! -hehe- ehe-

7. policeofficer

policeofficer New Member

Trophy Points:
    0
    Ce spot spune ... sunt putin uimit. Eu sicner ma asteptam ca ei sa se califice, mai ales dupa "mana" de ajutor primita in meciul anterior din partea Israelienilor contra Rusilor. Numai ca asa se intampla cand ai numai vedetisme in echipa si un menager care e vai mama lui. Acum se plateste si pentru acea greseala monumentala a acelui portar idiot care a luft`at in acel meci si mingea a trecut pe langa el, oprindu-se in poarta.
    FELICITARI Croatilor, o echipa mai mica dar mai unita.

Si acum, dar nu in cele din urma, HAI ROMANIA .. hi baietii poate facem si noi o faza buna ! Doamne Ajuta !

8. andreiutzu

andreiutzu Member

Trophy Points:
    16
    Sambata trecuta, cand Italia a batut Scotia si s-a calificat in locul "highlanderilor", am incetat pt moment sa mai cred in miracole. (Desi sunt un fan al fotbalului italian in general, mi-as fi dorit ca de data asta sa se califice Scotia... -fingernose- ingernose- ). Sa fie si dupa sufletul omului... Din pacate nu a fost asa.

Cand am vazut si rezultatul rusilor din we am crezut ca englezii si-au aranjat deja lucrurile pt Euro. Dar probabil ca au fost prea siguri pe ei cu Croatii, sau poate croatii au fost "stand-up men" si au batut palma cu rusii. Oricum ar fi, au demonstrat ca sunt o echipa mare, si ca pe deasupra au si caracter. Probabil va fi nevoie de mai multe victorii ca aceasta (si nu numai in sport), pentru ca occidentalii sa accepte ca balcanicii (si esticii in general) nu sunt nici desculti, nici flamanzi, nici slabi si nici nu pot fi intimidati usor... Croatii si-au facut datoria lor, in primul rand pentru ei si apoi pentru estici in general. Poate o sa reusim si noi sa eliminam cateva echipe bune la EURO.

EXPLICATIE: la fel cum ma bucur cand echipa Romaniei bate, pentru ca sunt si eu roman, la fel ma bucur si cand bate Croatia, pentru ca sunt si eu balcanic, si la fel ma bucur si cand bate Anglia (mai ales pe Franta) pentru ca sunt si eu filo-britanic. Dar intai de toate sunt roman, apoi sunt balcanic si abia apoi sunt filo-britanic.
    Live to love! -kiss- iss-

9. policeofficer

policeofficer New Member

Trophy Points:
    0
    Andreiutzu ,

Nici nu stiu ce sa iti zic mate despre Scotia. Si eu imi doream mult sa se califice mai ales dupa victoria lor impotriva Frantei si dupa jocul fenomenal cu Ucraina. Dar apoi a venit meciul cu Georgia, si din ciclul "buturuga mica rastoarna carul mare", georgienii le-am cam "tras-o" si minunea era pe cale sa se produca ... odata cu acel meci si sperantele mele s-au cam naruit. Era de asteptat ca Italia sa castige in acest meci si asa s-a mai semnat o eliminare o Scotienilor.
    Oricum, trebuie sa recunoastem ca echipa Scotiei este intr-un continuu regres fata de anii precedenti. Drept dovada, echipele de club cele mai puternice din Scotia, care isi "impart" de cativa nai buni "laurii" in campionatul scotian, Rangers si Celtic, au foarte multi jucatori scotieni in prima echipa. Spre deosebire de majoritatea echipelor de top din Anglia, care deabea daca vezi 3-4 jucatori englezi in primul 11; aici cel mai concludent exemplu este Arsenal.

Deci ... eu sper ca pe viitor sa mearga si ei la o etapa finala a turneului European sau poate de ce nu, Mondial.

Dar pana atunci, HAI ROMANIA !!! Vreau sa vad inca odata ce a fost in SUA 1994 !!

SUCCES ! -nr1- r1-

Share This Page