8.4 C
London
Saturday, March 28, 2020
£1 = 0.00RON / €inf / $0.00

Am nevoie de sfaturi!

Discussion in 'FINANTE' started by @Andrei, Jan 31, 2018.

1. @Andrei

@Andrei New Member

Trophy Points:
    1
    Salutare....stie cineva cum se manevreaza un overdraft sa nu afecteze credit scoru?....si la cat timp dupa ce am primit overdraftul pot sa cer unul mai mare?

2. dromaderu

dromaderu Active Member

Trophy Points:
    38
    Trebuie doar sa nu iesi din overdraftul admis , si credit score-ul nu-ti va fi afectat.

3. IncaUnRoman

IncaUnRoman Member

Trophy Points:
    18
    Fiecare banca/creditor are regulile ei. Citeste si aplica. E ca orice credit, platesti la timp, toata lumea e fericita. La Santander e 1 lira pe zi cand folosesti un cent din overdraft pana pui la loc. Daca treci peste limita e si acolo o taxa de nu stiu cat exact, si nici nu stiu ce se intampla daca nu si pana cand platesti. De asta e bine ca in loc de overdraft sa ai banii tai 500-1000. Daca chiar nu poti sa strangi suma asta si sa nu ii cheltui sau mergi pe 0 de la luna la luna atunci trebuie sa te gandesti bine ce faci ca bine nu e. O solutie ar fi un card de credit cu o oferta de bine ai venit cu dobanda 0 pe 12-18 luni. Le schimbi in fiecare an. Dar iarasi revii la aceeasi situatie, trebuie sa ai control asupra bugetului. Creditele se aduna usor, si greu scapi cand esti in situatie de "pe o luna pe alta". Bafta

RE: platesti la timp, si nu iti afecteaza credit scorul, dar vezi sa nu devina mai scump decat merita.

Share This Page