-0.2 C
London
Tuesday, January 21, 2020
£1 = 0.00RON / €inf / $0.00

Am nevoie de ajutor, nu de sfaturi

Discussion in 'CARITABIL' started by aratex, Apr 27, 2015.

1. aratex

aratex New Member

Trophy Points:
    0
    Stimati concetateni, as vrea sa "sparg" o prejudecata generala ca noi, romanii, suntem egoisti si ca nu ne ajutam unul pe ceilalti. Cred ca au fost si alte situatii de acest gen si sper sa fie multe, alte cazuri de bunavointa.

Eu am lansat pe Indiegogo o campanie de ajutor pentru o prietena buna care a pierdut multi bani si acum sta in fata falimentului. O persoana oneste, muncitoare si plina de omenie. As vrea sa o ajut sa-si recistige demnitatea si increderea in oameni.

[b]https://life.indiegogo.com/fundraisers/1243382[/b]

Cine vrea si poate sa ajute, sa o faca din inima. Stiu ca vor fi si "intelepti" care vor venii cu sfaturi sau remarci, dar de asa ceva nu e nevoie. Va rog inca o data, nu incercati sa va profilati pe spatele nimanui. Numai cei care au muncit greu sa cladeasca ceva stiu cit e de greu sa pierzi! Cum am spus, daca puteti ajuta, va rog din inima sa o faceti. Daca nu, va doresc la toti o viata frumoasa si implinita.

Cu stima

2. sapanta

sapanta Active Member

Trophy Points:
    38
    fratica, ori te lupti cu prejudecatile, ori faci cheta - nu prea merge vrajeala.

iar daca vii aici cu mucles la cei care ar dori sa spuna ceva, iar nu cred ca vei face mare branza.

in cele din urma - cred ca sunt situatii foarte grave ale unor romani care merita sprijinul nostru si abia dupa ce se rezolva toate aceastea ne putem indrepta atentia la cei care s-au lansat in afaceri si nu prea au habar de riscuri si cum sa le evite.

iar demnitatea si omenia nu au nici o treaba cu tepele, toata lumea mai ia cate o teapa in viata.

Share This Page