10.2 C
London
Sunday, December 08, 2019
£1 = 0.00RON / €inf / $0.00

am cazier in romania,se poate detecta in crb?

Discussion in 'Credit History, Neighbourhood Check' started by craven, Oct 26, 2010.

1. kiradevil28

kiradevil28 New Member

Trophy Points:
    0
    nu stiu ce sa spun, ei l-au acuzat dar si-au retras acuzatiile ptr ca nu au putut dovedi nimic, nici amenda nu iau dat ,iau spus doar alta data sa aiba grija de unde cumpara lucruri, acum e mai greu cum sa-i spuna la seful lui ce fel de CRB imi faci?sau sa-i spuna situatia, poate se sperie sefu, sa-i spuna ca-i face enhanced si ca el refuza asta tot greu e, daca cei de la CRB il gasesc si faptul ca nu e grava acuzatia,ii pot taia dreptul de munca in anglia?

2. rebecca_uk

rebecca_uk Active Member

Trophy Points:
    38
    Home Page:
    Nu se merge pana acolo, stai linistita!

3. AlexaS

AlexaS New Member

Trophy Points:
    0
    nu-i taie dreptul de munca, nu i s-a dat nici o pedeapsa

4. flocke

flocke New Member

Trophy Points:
    0
    Buna,

Deci pana la urma ma poate lamuri cineva daca sa trec sau nu adresele unde am locuit in RO in CRB? Nu am cazier in RO si sunt de 7 luni in UK. Acum vreau sa ma fac self-employed ca private hire driver si trebuie sa completez un CRB pt. asta.
    Sunt putin incurcat deoarece stiu de la user-ul Albea ca pt. private hire driver oricum iti trebuie sa aduci din RO un cazier judiciar cat mai recent, tradus si legalizat. Ori daca voi aduce acest cazier din RO la ce mai este nevoie sa trec adresele din RO in CRB-ul britanic?
    Cei 5 ani ceruti in CRB se refera pana la urma la unde ai locuit cu acte perioada asta de timp all over the world sau numai in UK?

Numai bine,
    F.

5. dromaderu

dromaderu Active Member

Trophy Points:
    38

Salut Floke,

CRB-ul britanic implica mai multe chestii decat cazierul nostru din Ro.
    Daca ti se va cere deci sa aplici si aici pt un CRB,

da, va trebui sa dai adresele pt ultimii 5 ani, si, te asigur , alea reale...

Va dura multisor desigur, dar, asa se procedeaza aici.
    Pt relevanta,

eu, care, prin natura job-ului aplic an de an pt CRB, de cate 3/4 ori (pt fiecare agentie la care lucrez aplic iar si iar), il primesc cam in 5 zile, o saptamana cel mult, asta deoarece sunt deja in baza de date.

Multa bafta!

6. dromaderu

dromaderu Active Member

Trophy Points:
    38

Sa stea linistit si sa nu-i zica sefului nimic, va trezi eventual suspiciuni.
    Sa aplice pt CRB, cu adresele pe ultimii 5 ani, fara teama,

munca ca si carer implica mai ales lipsa de pe listele POVA , unde, eventual, apari si cu CRB-ul, deci,
    chiar de ar fi ceva acolo, nu i se aplica lui.

Ce vreau sa spun este ca, un angajator, in UK, nu te poate dezavantaja/discrimina, chiar daca apari cu "pete" pe CRB , daca aplici pt un domeniu in care "petele" tale nu influenteaza.

Sunt desigur si angajatori care cer CRB curat 100%, dar, din ce ai scris,

nu vad sa aibe nici o problema!

Bafta!

7. AlexaS

AlexaS New Member

Trophy Points:
    0
    In CRB daca apare ceva si sefului nu i s-a spus, va deveni suspicios, depinde ce lucreaza.Stii cum e aici mai bine spui ca daca te prinde cu mata in sac, ai pus-o, dar daca esti deschis te iarta si are incredere in tine din start.

8. kiradevil28

kiradevil28 New Member

Trophy Points:
    0
    mersi multe ptr raspuns, cred ca s-a rezolvat si problema cu crb,a vb si cu politaiu din irlanda care avusese atunci cazul lui si i-a zis sa stea fara grija, ca nu era nimic grav cazul lui si cei din uk nu caut si in irlanda, dar eventual ii face o scrisoare de intentie sau poate da nr lui de tel sa vb cu angajatorul,daca cumva are sa apara in crb, deci problema sper sa fie rezolvata -nu-ma-uit-

9. Mutu

Mutu Active Member

Trophy Points:
    38
    Re: Re: am cazier in romania,se poate detecta in crb?

Foarte bine ca s-a rezolvat.

Succes in continuare!

Sent from my HTC Wildfire using Tapatalk

Share This Page