8.3 C
London
Friday, September 20, 2019
£1 = 0.00RON / €inf / $0.00

alegerile parlamentare

Discussion in 'AMBASADA SI CONSULAT' started by cipryan.tecuci, Oct 7, 2012.

1. TheXman

TheXman Active Member

Trophy Points:
    38

Dane , pentru mine Basescu va ramane presedintele erou care a luptat impotriva coruptiei .

Cat despre numere , ce reprezentare are usl cu 4 mil de voturi in spate ? Stii si tu bine ca acesti 4 mil sant pensionari fosti comunisti si bugetari majoritatea angajati pe pile , ti se pare corect ca ei sa aduca la putere mlastina numita usl ? Mie nu . Dar nu am ce sa fac , e democratie .

Mediul de afaceri se simte reprezentat ? Ai auzit ceva despre ei ? Sau ei trebuie doar sa tina in spate pe asistatii sociali si sa plateasca taxe , stii si tu bine ca Romania este o tara muribunda care se bazeaza pe 3 mil de muncitori la privat

2. mufa

mufa Active Member

Trophy Points:
    36
    Las' că v-a reprezentat de minune PDL-ul de au ajuns investițiile în România de la 10 miliarde la 500 de milioane în timpul minuneti guvernări. Să nu mai zic de impozitul forfetar și alte tîmpenii. :)

3. TheXman

TheXman Active Member

Trophy Points:
    38

In sfarsit am inteles , criza economica a fost creata de PDL , ca altfel nu imi explic nici eu cum de au scazut investitiile :)

Am stiut dintodeauna ca nu bancile au creat criza

4. mufa

mufa Active Member

Trophy Points:
    36
    Iar îmi pui vorbe-n gură. Serios, nu mai bine simulezi tu un dialog că văd ca te pricepi destul de bine. Plus, poate așa-ți mai verși nițel frustrarea că a pierdul PDL-ul alegerile. :D

5. TheXman

TheXman Active Member

Trophy Points:
    38
    ,,de au ajuns investițiile în România de la 10 miliarde la 500 de milioane în timpul minuneti guvernări,,

maestre , in limba mea , asta inseamna ca PDL este vinovat pentru scaderea investitiilor , daca pentru tine inseamna altceva , ma retrag

in lumea mea , investitiile au scazut peste tot din cauza crizei economice

si ca sa lamurim pe toata lumea : nu ma deranjeaza ca PDL a pierdut (eu sant anti-PSD) ci ma deranjeaza cine a votat ca sa ajunga USL la putere

6. mufa

mufa Active Member

Trophy Points:
    36
    Da, ei sunt vinovați că au scăzut investițiile. Că n-au știut sau n-au vrut să facă ce trebuia făcut atunci. Că a fost mai improtant ciolanul decît economia. Că și-au bătut joc și acum trag ponoasele. Mă rog, nu ei trag ponoasele. :D

Totuși, să nu bucurăm. Nuți e parlamentar. -da-da-

7. TheXman

TheXman Active Member

Trophy Points:
    38

si atunci de ce sustii ca eu iti spun vorbe in gura ? ca vad ca spui din nou ca pdl a fost de vina pentru scaderea investitiilor

8. mufa

mufa Active Member

Trophy Points:
    36
    Păi și n-am dreptate?

9. sapanta

sapanta Active Member

Trophy Points:
    38
  10. sapanta

sapanta Active Member

Trophy Points:
    38
    si inca una asa cu statistici, unde se observa cam cum a evoluat PIBul, cine era la guvernare, etc

in 2000: Alegerile legislative din România s-au desfășurat pe 26 noiembrie 2000
    in 2004: Alegerile legislative din România din 2004 s-au desfășurat pe 28 noiembrie 2004
    in 2008: Alegerile legislative din 2008 în România s-au desfășurat în data de 30 noiembrie 2008

si cine a condus... http://ro.wikipedia.org/wiki/Guvernele_Rom%C3%A2niei
    Nastase 28 Decembrie 2000 21 Decembrie 2004
    Tariceanu 29 Decembrie 2004 5 Aprilie 2007; 5 Aprilie 2007 22 Decembrie 2008
    Boc... MRU: 22 Decembrie 2008 - 27 aprilie 2012
    Ponta 7 Mai 2012 prezent

11. TheXman

TheXman Active Member

Trophy Points:
    38

crede-am ca doar cei mai neinstruiti pun botul la manipulari grosolane , gen antena3 ...

lumineaza-ma te rog , pentru inceput explica-mi cum a reusit PDL sa afecteze investitiile din 2004 ->, cand stii si tu bine ca la putere era tot usl , PNL sustinut de psd , maestre ai legatura

l.e.
    uita-te si in graficul lui sapanta sa vezi cu ochii tai unde sau dus o parte din investitii , sau o sa-mi zici acuma ca PDL a facut angajari ? ca vad ca e la moda

12. Dan

Dan Administrator Staff Member

Trophy Points:
    38
    Home Page:
    Duamena apra si pazeste! Mii de cruci mi-am facut cand am citit. ptiu ptiu.
    Despre ce zici tu de usl si cine reprezinta pe cine.. mi-e egal cu zero, injura-i cat vrei, da-le foc, mi-e egal. Ai dreptate, sunt niste lepre, hoti, corutpi, ce vrei tu.

Dar sa zici ca Basescu e erou???? :eek:

13. TheXman

TheXman Active Member

Trophy Points:
    38
    ...
    incepem din nou :)

da cum suna Dane faptul ca pdl a demolat economia desi nu era la putere ? pai sa nu ma aprind cand vad ce minciuni se arunca asa de usor ?

eu consider ca viata e simpla , are reguli usor de urmat , cred in dreptate , moralitate , justitie , onoare , coloana vertebrala si mai ales cuvant

omul trebuie sa aiba cuvant , altfel nu este respectat , cel putin de catre mine

pana o sa stiu si eu ceea ce stii tu , Basescu ramane pentru mine singurul presedinte care sa luptat cu coruptia , pus in fata unor fapte concrete o sa-mi schimbe parerea despre el

14. dromaderu

dromaderu Active Member

Trophy Points:
    38
    The man, uneori trebuie sa-ti dau dreptate, alteori, raman stupefiat de ce spui.
    7 milioane si jumatate de oameni s-au dus sa-l dea jos pe Basescu , caci ERA DORIT AFARA , ca l-a durut pe dansul si pe madam Aspazia la basca de dorinta poporului, asta e alta treaba.

Si eu am iesit in strada dar, eu nu m-am dus acum la vot sa votez USL-ul, caci nu cred nici in dansii!
    Nu cred ca cineva care se aliaza cu Oprea , pe care-l facusera albie de porci cu doua saptamani mai inainte, reprezinta incredere, e clar ca vor putere, cu orice pret!

Din pacate, PDL-ul le-a facut treaba USL-istilor extrem de usoara, si, tare mi-e ca s-a dus p.... de suflet democratia in Romania cand ai asa o majoritate rosie din...atentie, sub 50% votanti!

ASTA este enorma vina a PDL-ului!

Dar, te intreb, te simti reprezentat de cineva ca Elena Udrea, sau Ion Oltean, sau Elena Basescu?
    Stie tot romanul cum Videanu si-a facut casele, cu borduri duble/triple pe unde a prins contracte!

Cati din vamesii bugetari cu acse de milioane au fost condamnati sub regimul basist?
    Unde s-a dus Ridzea sa nasca? A mai intrebat-o cineva unde-s banii aia masluiti cu scena de sute de mii de euro?

Mama soacra sta la Roman, unde din pacate ciuma blonda am inteles ca s-a agatat de colacul de salvare oferit de Pinalty si a reusit sa scape,
    si imi spunea cum, mergand pe strada, i-a intrebat pe muncitori de ce toarna asfalt direct pe pamant! (are cunostinte tehnice de specialitate ) si aia ii spuneau razand:

"pai nu trebuie sa punem din nou peste doua saptamani?"

BATAIA DE JOC! asta a facut PDL-ul in tara aia.
    Nu mai ai justitie corecta, politie corecta, doctorii ppleaca pe capete, profesorii ii doare la basca, e DEZASTRU!

Or face USL-istii ceva mai bun?
    Indoim-as dar, alta optiune nu era!

Mai mult, un prapadit de realizator TV, cu partid de doi ani, prinde 15/17 % din votanti?
    Surogatul ala?
    Ptiu drace...fac si eu ca tine, renunt la cetatenia de roman, daca Dan Diaconescu si Gigi Becali ma conduc!

15. Dan

Trophy Points:
    38
    Home Page:
    O luam de la capat.
    Basescu e la putere dinainte de 89.
    A fost cu toti, cu PCR, FSN si astia mai recenti.

Eroul. A luptat impotriva coruptiei o viata.
    A facut r*** praf. Ori e incompetent ori minte. Coruptia in ultimii ani a fost mai mare ca oricand.

Daaaar da. e erou, e salvator.

Asa pot sa zic si eu ca Iliescu e sfant. El a vrut saracul, dar n-a avut cu cine. Dovada - traieste intr-un apartament la bloc. Mananca rosii cu branza. Exact ca basescu si neamurile lui. niste sfinti dom'le toti.

16. TheXman

TheXman Active Member

Trophy Points:
    38
    eu nu am zis niciodata ca pdl sant ceva ingerasi dar chiar a luat-o lumea pe ulei si vede in pdl motivul pentru care le merge rau

totusi nimeni nu zice nimic de nevasta lui ponta si a lui antonescu :( , ne place sa vedem doar intr-o parte

ma bucur ca este usl la putere , pdl chiar nu mai avea sustinere si era prea erodat , sa vedem peste un an in ce stare este Romania

sa nu uitam , avem conducatorii pe care ii meritam

17. Dan

Trophy Points:
    38
    Home Page:
    Da mai omule un telefon cand mai mergi in Romania, te pun io in fata unor fapte concrete.

18. catad

catad Active Member

Trophy Points:
    38
    Nu mi-e rusine nici cu ponta. Sa anunti ca intri la guvernare facand o alianta cu slugaii din udmr este ceva injositor. Mi-e scarba deja de usl-ul asta. Bine ca nu am pierdut timpul cu mersul la vot.

19. Cafea

Cafea New Member

Trophy Points:
    0
    -ras2-

Topicul asta a fost ca un fel de divertisment.
    Dar asta cu Basescu presedintele erou a fost tare de tot. Bravo mai!!!!!!! -ras2- INCREDIBIL !!

20. Dio

Dio Member

Trophy Points:
    18
    Malitiosilor, nici nu s-au ales bine parlamentarii si ati si sarit pe ei…

Politicienii au dreptul la cascaval, prin rotatie, asa ca luati o pauza si lasati oamenii sa-si faca treaba, ca ptr asta au fost alesi.

Share This Page