3.6 C
London
Tuesday, February 25, 2020
£1 = 0.00RON / €inf / $0.00

ajutor PR urgent

Discussion in 'EMIGRARE' started by Fire Starter, Feb 23, 2017.

1. Fire Starter

Fire Starter New Member

Trophy Points:
    1
    Buna ziua,
    Locuiesc in Anglia de mai bine de 10 ani impreuna cu sotia si cei trei copii ai nostri. In urma cu 8 luni am aplicat pentru PR cu ajutorul contabilei mele (eu fiind self-employed) insa aplicatia, impreuna cu toate actele de identitate si toate documentele atasate in original nu a ajuns niciodata la HMRC. Contabila mi-a dat un numar fals de inregistrare de la Royal Mail si, in prezent, dupa un calvar de nedescris, incercam sa vedem daca politia sau HMRC-ul ne poate ajuta cu ceva in ceea ce o priveste.
    Timpul trece si suntem intr-o cursa contra cronometru. Am inceput sa incercam sa ne refacem dosarul pentru alta aplicatie si as avea nevoie urgenta de un sfat cu privire la cine m-ar putea ajuta in legatura cu respectiva aplicatie, ideal un avocat roman sau cineva la ale carei servicii ati mai apelat si care s-a dovedit de incredere.
    Multumesc anticipat,
    D.

2. laviniadsc

laviniadsc Member

Trophy Points:
    18
    Dupa asa o experienta, eu mi-as face singura aplicatia. E doar o parere, ... procedati cum consideratii ca e mai bine pentru voi.

Un "immigration adviser" ar fi mai indicat decat un contabil. Unul certificat OISC. Poate va ajuta linkul de mai jos sa gasiti pe cineva in zona voastra

https://www.gov.uk/find-an-immigration-adviser

3. Angelica Scamardella

Angelica Scamardella New Member

Trophy Points:
    1

Share This Page