11 C
London
Friday, October 18, 2019
£1 = 0.00RON / €inf / $0.00

AJUTAM CU DONATII PE CEI DE LA PUNGESTI!!

Discussion in 'EVENIMENTE' started by tombyshef, Oct 19, 2013.

1. tombyshef

tombyshef New Member

Trophy Points:
    0
    Poate pentru unii dintre voi,tara Romaneasca inca mai inseamna ceva si datorita oamenilor, care s-au adunat si protesteaza de 6 zile on continuu,mai este o sansa sa redevenim independenti si sa nu mai fim asupriti.
    Astazi am adunat bani de la diferite persoane si le-am trimis oamenilor responsabili cu demonstratiile de la Pungesti.
    Oamenii au nevoie de mancare,paturi,corturi,orice care sa ii ajute sa treaca peste noptile ploioase si reci.

Daca doresti sa donezi si 2 lire te rog sa ma contactezi pe email tombyshef@yahoo.com

Iti voi oferi numarul de telefon si te voi asigura ca banii vor fi folositi exclusiv pentru acei bieti oameni ,care incearca sa salveze Romania de la o distrugere completa prin exploatarea GAZELOR DE SIST si prin exploatarea proiectului ROSIA MONTANA.

DACA VREI SA VEZI CE SE INTAMPLA ACOLO ONLINE,REZISTENTA A CREAT UN POST DE TELEVIZIUNE ONLINE:

http://www.ustream.tv/channel/tv-pungesti

NU POT TRANSMITE PERMANENT ,DAR CAND SE TRANSMITE POTI VEDEA CE SE INTAMPLA ACOLO

DE ASEMENEA AVEM PAGINA DE FACEBOOK SI SE NUMESTE : PUNGESTI LIVE

https://www.facebook.com/groups/3546986 ... ion=stream

NU FI INDIFERENT,POATE REUSIM SA DAM GUVERNUL JOS SI AVEM NEVOIE DE AJUTORUL TAU DE ORIUNDE AI FI

2. TheXman

TheXman Active Member

Trophy Points:
    38
    Pai nu mai bine se duc la munca ?

3. tombyshef

tombyshef New Member

Trophy Points:
    0
    Oamenii aceia au renuntat la munca pentru a apara tara,sa nu fie distrusa de companii ca Chevron.Oricum ma asteptam la o remarca de genul asta de la oameni nepasatori.Ne mai miram de ce dupa 24 de ani,Ponta si Echipa face orice doreste si vinde tot ce a mai ramas,dar totusi de ce trebuie sa otraveasca oameni nevinovati?Donatiile nu sunt pentru ca nu au bani sa isi intretina familiile THEMAN73 sunt pentru ca stau si apara interesul celor dezinteresati ..ca tine...si au nevoie de orice ajutor posibil.Sper sa nu mai primesc comentarii de acest gen si de la alti oameni,pentru ca aici sunt bine primiti doar cei care isi iubesc tara,nu vanzatorii de neam si spargatorii de seminte de la coltul strazii.

4. tombyshef

tombyshef New Member

Trophy Points:
    0
    Pentru cei care inca nu inteleg ce se intampla in Romania,sper ca adaugand acesti material ,o sa va faca sa intelegeti...ca daca nu sunt oameni ca cei de la Pungesti,tara ta nu va mai exista. 6 filtre de politie au oprit pana acum AUTOCARELE CU PROTESTATARI DINSPRE BUCURESTI.Ti se pare firesc sa fie mai rau ca pe timpul comunismului? Citeste declaratia fostului comandant SRI,unde divulga toate complotarile si secretele referitoare la Rosia Montana

http://stareanatiunii.com/serviciile-se ... ntana.html

5. Anonymous

Anonymous Guest

Ne dai voie unora sa fim PENTRU gazele de sist? Daca junne dai voie inseamna ca ai gresit destinatarul.

6. TheXman

TheXman Active Member

Trophy Points:
    38
    Ouuaaii da șe te afurisasti așe di tari , sezi și tu oleacă și deschide pâlnia .

În cea mai săracă zona din UE în momentul in care îți vine un investitor , îl primești cu brațele deschise nu cu troglodiți pe stradă protestând împotriva lui .

Tu ai impresia că distilăriile ambulante care protestează acolo au habar cu ce se mănâncă șist-ul ?

Ăia sunt acolo pentru că îi pune cineva să facă asta .

Hai să lăsăm să decidă oamenii care se pricep .

7. dromaderu

dromaderu Active Member

Trophy Points:
    38

Pai e usor de apreciat din fundul Londrei ca toti aia de acolo sunt betivi.
    macar asta a reusit propaganda media,
    cum iese unu sa-si ceara ceva drepturi, ori e manipulat, ori e betiv, ori sarmalist.
    Adica mai tebuie multe dovezi ca in 24 de ani s-a furat din tara aia tot ce se putea fura?

8. iris

iris Member

Trophy Points:
    16
  9. TheXman

TheXman Active Member

Trophy Points:
    38
    Sa avem pardon dromi , dar la mine in zona , la tara , doar aia cu spirtul in fapta au timp de proteste , manifeste , barfe ... restul sunt la munca .

Pot protesta , dar trebuia la vot sa faca asta , sau se uita cine este de fapt de vina ? Si la 70% cat a avut usl la alegeri , nu pot sa imi doresc altceva decat sa le-o traga usl-ul cat mai mult , sa se invete minte .

10. TheXman

TheXman Active Member

Trophy Points:
    38
  11. iris

iris Member

Trophy Points:
    16
    Theman, uite asta e unul din momentele in care vreunul din aia "7-8 magnifici" ma contrariaza :)

Ce ar fi sa nu mai fim anti-RosiaMontana, anti maidanezi, anti USL, anti Base, sau poate anti nevralgic, pe motiv ca suntem dusi la slujba.
    In paralel cu militantii de Pungesti, stii cam cati oameni protesteaza zilnic in Bucuresti pt aceeasi cauza ?

Fractionarile hidraulice se intampla cu cutremure mici si multe, cu poluarea panzei freatice, cu distrugere de agricultura, chiar trebuie sa devenim cobaiul Europei ?

12. TheXman

TheXman Active Member

Trophy Points:
    38
    Nope iris

Dar imi este greu sa cred , ca o firma ar primi aprobare daca intradevar ar putea deveni periculos , sau gresesc ?

13. iris

iris Member

Trophy Points:
    16
    Pai, la Rosia Montana nu s-au primit aprobari ?...Nu e suficient de periculos ca s-ar putea intampla acolo daca aia isi incep proiectul ?
    Cum sa iti fie greu sa crezi, uiti cine da aprobarile in Romania ?...Sa nu imi spui ca ii suspectezi de interes national, te rog

Sincer, in numele acestor "progrese stiintifice", tu ti-ai lasa proprietatea si vecinatile ei calcate de "investitori" ?

14. albea

albea Active Member

Trophy Points:
    38
    Occupation:
    Taxi driver
    Hmm! Ai ceva info in materie? Inseamna ca astia sunt mari nemernici. Nu ca as fi eu Gica Contra, dar aia de la mediu ar trebui sa stie de astea. Chiar in halul asta am ajuns? Asa as da si eu o tzuica pe gat si as pune mana pe par.

15. TheXman

TheXman Active Member

Trophy Points:
    38

Si uite asa ajungem la ceea ce am scris , trebuie demonstrat si protestat la vot , totul e politic .

Ceva imi spune ca si protestatarii din acel sat au votat cu doua maini usl .

16. iris

iris Member

Trophy Points:
    16
    Albea, unul de la mediu a vorbit despre asa ceva la tv, iar un cercetator, Epurescu, parca, chiar nu mai retin, a spus ca se distruge totul in jur, mediu, agricultura.

Si breaking news (pt tine), una din locatiile favorite este Dobrogea. Se tot vorbeste de existenta unui fluviu subteran in zona Dobrogei, si atunci cantitatea uriasa de apa necesara Chevronului, ar fi rezolvata.

17. iris

iris Member

Trophy Points:
    16
  18. Anonymous

Anonymous Guest

Parerea mea e simpla.
    Unii, invidiosi pe cei care si-au luat comisioane de la Gold Corporation vor sa pape ceva de la Chevron.

Am intrat pe pagina primariei din pungesti si am vazut CV-urike conducatorilor. Sincer ma indoiesc de experienta lor intr-ale geofizicii.

Eu unul sunt pentru exploatarea gazelor de sist dar impotriva celei de la Rosia Montana.
    Legat de RM consider ca beneficiile pentru tara sunt infime si de aceea cred ca un proiect care sa ofere de munca celor din zona e mai realist decat exploatarea minei.

Cu gazele de sist insa e alta poveste. Nu cred ca e normal ca sa nu ne dorim independenta energetica a romaniei doar pentru ca o comuna cu 3000 de locuitori a scos in strada cativa oameni. Astia pot fi stramutati daca trebuie.

Asta cu nu ne vindem tara... e fumata de mult. Poate ca multi din cei care am luat calea pribegiei am fi fost in Romania acum pe munci sensibil la fel platite ca aici, daca am fi vandut-o la timp si nu s-ar fi distrus pt spaga.

19. iris

iris Member

Trophy Points:
    16
    Franta si Bulgaria au interzis deja acest gen de exploatari. Nu spune nimeni ca nu ar fi ideal sa avem independenta energetica, dar exista si alte solutii imediate, cu gazele de sist s-ar mai putea astepta, poate in 20-30 de ani se descopera alte metode de extragere , mai putin distructive.

20. Anonymous

Anonymous Guest

Asta e un punct de vedere corect insa ma indoiesc ca mentalitatea spagii romanesti se va schimba pana atunci, asa ca protestele vor fi la fel:)). Eu ma gandesc la ce mari distrugeri se pot face in comuna respectiva de niste prospectiuni.
    Sa nu uitam, oamenii sunt la explorare nu exploatare .

Share This Page