16.1 C
London
Wednesday, June 26, 2019
£1 = 0.00RON / €inf / $0.00

acte Yellow card

Discussion in 'SELF-EMPLOYMENT' started by DNC, Feb 28, 2012.

1. DNC

DNC New Member

Trophy Points:
    0
    Vin si eu cu o intrebare sper sa nu se supere moderatori daca s-a mai vorbit despre asa ceva ....ca nu m-am lamurit din topicuriele de mai sus. deci :

Am aplicat pt NINo ca self employed si l-am obtinut. Am primit (scrisoarea de la ei) dar inca nu a venit cardul, nu stiu de ce, in fine

Acum , intrebarea mea este....vreau sa aplic pt Yellow Card (Am toate actele necesare) .... am inteles ca se poate online sau direct face to face.....

pute-ti sa ma directionati spre un link sau sa-mi explicati si mie cum sa fac?

Va multumesc anticipat

2. albea

albea Active Member

Trophy Points:
    38
    Occupation:
    Taxi driver
    Presupun ca ai primit deja cateva mesaje de la cei care fac programari la Croydon. Ei bine, momentan se pare ca nu se mai fac, drept pentru care poti aplica numai prin posta. Daca esti SE trebuie sa folosesti formularul BR1.

3. costoboc

costoboc New Member

Trophy Points:
    0
    Ai mare grija de acea scrisoare, pentru ca este singura dovada originala ca ai NIN, nu se mai elibereaza card-uri.
    Si noi am primit NIN luna asta, dar ne-au avertizat de la JobCenter ca scrisoarea este tot ce o sa avem.

4. Florentyna

Florentyna New Member

Trophy Points:
    0
    Occupation:
    Registered Nurse
    Buna tuturor.
    Am si eu o intrebare, va rog.
    Cu dosarul pentru YC - BR1, trebuie MUSAI sa trimit si documentul UTR ? Deoarece nu l-am primit inca, contabila a aplicat pentru UTR de o saptamana si nu l-am primit inca. As vrea sa ma grabesc si sa aplic pentru YC.
    Bafta tuturor.

5. costoboc

costoboc New Member

Trophy Points:
    0
    Tu ce fel de YC vrei, de student sau aplici pentru ca ai dependenti pe activitatea de self?

6. Florentyna

Florentyna New Member

Trophy Points:
    0
    Occupation:
    Registered Nurse
    Aplic pentru ca sa primeasca sotul meu Blue Cardul.
    As mai avea de intrebat inca ceva: Pe aplicatia BR1 trebuie sa il introduc neaparat si pe copilul meu (9ani)?
    Daca, sa zicem, as omite acest aspect, pe el ca minor, cum il poate afecta ?

Multumesc.

Share This Page