24.1 C
London
Monday, August 26, 2019
£1 = 0.00RON / €inf / $0.00

Acomodare ?

Discussion in 'SEZATOARE' started by Lonewolf, Jan 7, 2010.

1. Lonewolf

Lonewolf Member

Trophy Points:
    6
    Salut ! sunt de doua luni in UK, in Oxford mai exact si lucrez intr-o pizzerie.

Am decis sa raman o perioada buna in UK ... nu cred ca mai are sens sa precizez si de ce..

Am o mica problema imi e FOARTE dor de casa, de soare, de prietenii mei de tot si de mancare cu GUST!
    Nimic nu e ca acasa sau poate asa imi pare mie.

Enervanta nostalgie, ce vroiam defapt sa intreb e daca a mai trecut cineva prin asta cat de repede vi-a trecut dorul de casa sau daca a trecut ?

Nu pot spune ca asta e singura mea grija ca am probleme de diverse feluri si forme dar seara de obicei inainte sa ma culc ma apuca.

Mai stau cu doi baieti din Romania dar tot mi-e dor de casa ...

Sugestii ? a cerut deja mai multe ore de munca dar acuma nu prea e de lucru ca au plecat studentii (da e plin de studenti in Oxford) .

Mult succes tuturor !!!

2. anouka

anouka Active Member

Trophy Points:
    36
    sa inteleg ca esti "bine"....nu ai mai zis nimic.
    Dorul de casa ma apuca in fiecare zi, dar numai cand ma gandesc la ce e acolo si la ce am vazut ultima data, inghit in sec si merg mai departe...
    Ana

3. anca223

anca223 New Member

Trophy Points:
    0
    Daca ne-o trecut dorul de casa, of of. Dupa un an de zile si inca ma mai gandesc la casa. Nu pot spune ca acasa imi era fff greu, ca sa spun ca aici imi este bine si asa sa trec mai usor peste dorul de casa, dar acum m-am obisnuit cu oamenii pe care nu-i intereseaza ce face vecinul sau ce si-o mai cumparat, m-am obisnuit cu faptul ca sunt mai deschisi la nou decat noi. Cat despre mancare te obisnuiesti pana la urma, ca doar nu traim ca sa mancam ci mancam ca sa traim. Daca o sa stai mai mult o sa vezi ca o te obisnuiesti.

Share This Page